Chudiatko film od oceňovaného režiséra Yorgose Lanthimose a producentky Emmy Stone prináša neuveriteľný príbeh o fantastickom vývoji Belly Baxter, mladej ženy, ktorú k životu vrátil geniálny a nekonvenčný vedec Dr. Godwin Baxter. Pod Baxterovou ochranou Bella túži po poznaní sveta a ľudí. Hladná po skúsenostiach ktoré jej chýbajú, utečie s Duncanem Wedderburnem, prefíkaným a zhýralým právnikom, do víru dobrodružstiev naprieč kontinentmi. Bella nepodlieha predsudkom doby a zasadzuje sa za rovnoprávnosť a slobodu. (Cinemart SK)

rigby

Podivně zvrhlý, místy až perverzní příběh zabalený do jakéhosi fantaskna. Kromě divného úvodu a ještě ulítlejšího závěru jsem se docela bavil, ale nadprůměr to rozhodně není. Uchopit to trochu jinak, vznikl by z toho hodně ujetý pornofilm. 3- ()

Karbos

Je potřeba si tyhle všechny pseudo pokrokové a emancipované báchorky užít, rychle se blíží doba, kdy toho deformovaného, tyranského, bělocha, co všem tolik ubližuje, vystřídá Ahmed ze slamu. V krátkém čase nezbude nikdo, kdo by točil takovéhle hyper-pokrokové filmy. Zato se bude hodně kamenovat.  Protože až odstřihnete vaše vlastní může od kormidla lodi jménem Staré pořádky, stejně vás kapitánský čepec nečeká, žádné kormidlo, žádný matriarchát. Na můstek se totiž hned nahrnou ti druzí, ti co byli tak dlouho zavření v podpalubí, ti před kterýma vás vaši muži tak dlouho chránili, než jste je poslaly do člunů a vás pak čeká rychlá plavba směr středověk. Dcery budou proklínat matky, za budoucnost kterou jim v dobrém úmyslu nadělily. ()

NikaIn

Páčilo sa mi to, páčilo sa mi to a to veľmi.Geniálne,Oskara 2024 si tento film zaslúžil a hlane Emma..Vizuál dokonalý, herecké výkony dokonalé,Emma neuveriteľná, geniálna, pútavé dialógy, osobitý humor.Za mňa majstrovské dielo,. Určite to nezaujme každého,ale ten kto je náročný a má rád trochu psycho,nekonvenčné filmy,tak si zgustne. ()

MrFarmer

Zajímavá stylizace, iritující hudba a celkově trošku přeceňovaná artovka. Námět není až tak zlý, ale ve svém duchu je to zase jen stokrát ohraná woke dějová linka o silné ženě a zlých mužích. ()

taibrek

Človek si nasjkôr vraví, že čo to pozerá za totálnu kravinu. Potom však pozerá ďalej a začína sa mu to aj páčiť. Páči sa mi ten vývoj Bellinej osobnosti a nutnosti poznania. Film nie je pre každého, ale dokáže si v ňom nájsť niečo svoje. Proste treba načrieť ,,do iného súdka’’ ()

hony23

Co se stane, když do dospělého ženského těla vložíte mozek novorozence? Mentálně zaostalá nymfomanka nasírající své okolí. Pro diváka chvílemi zábavné, leč po většinu času jsem sledoval hodiny, kolik minut ještě z té přepálené stopáže zbývá. ()

sus

Velmi noetrele az pro me extravagantne natoceny film, trochu porna, trochu zemanovskych kulis ala Cesta do praveku, trochu divadla, trochu scifi i fantasy, tak to mam rad. Zabery klicovou dirkou dost originalni. Ted jdu nekde zjistit, zda nahe sceny Belly hrala dublerka, nebo sama Emma, ale myslim ze to byla Emma, no doufam...:D ()

ssd3niss

Naprosto fascinující umělecké dílo. Kostýmy a lokace jsou na jedničku. Výkon Emmy Stone jako Bella Baxter je naprosto fenomenální a rozhodně si za tento výkon tu sošku Oscara zasloužila (fenomenální jak v běžných situacích, tak i v těch odvážnějších). Záběry z rybí perspektivy společně s barevností vytvořily něco skutečně výjimečného a neopakovatelného. Také nemohu zapomenout na hudbu, která tento film udělala ještě více speciálním a vytvořila takřka pohádkovou atmosféru. Prosím, více takovýchto filmů. ()

bonovox

Ďalší silný film od Yorgosa Lanthimosa. Opäť bláznivý príbeh s prvkami sci-fi, výborná výprava, hudba, kamera a hlavne neskutočne hrajúca Emma Stone, ktorá našla v postave Belly svoju životnú úlohu a po práve zbiera všetky možné herecké ocenenia. Výborní sú ale aj Ruffalo a Dafoe. Poor Things je zároveň asi najviac prístupným filmom tohto tvorcu pre radového diváka. Spokojnosť. 85% ()

Saxos

Hloupej českej Honza dostal na cestu do světa celej pekáč buchet. Bella na získávání nezapomenutelných zkušeností měla buchtu jen jednu, tak jí musela pořádně využít. Zpět ke svému stvořiteli se vrátila, převzala jeho zajímavou živnost a po drobném chirurgickém zákroku exmanžela/otce na zahradě pást nechala. 90%. Závěr: doporučuji. ()

Millovis

Film je opravdu dost osobitý, má v sobě spoustu myšlenek a vtipných momentů. Emma Stone geniální (Zlatý glóbus zasloužený), Marc Ruffalo a Willem Dafoe taktéž. Krásný barevný svět, do kterého vás film vtáhne. Jen je třeba připravit se na jisté a časté pohoršení haha 9/10 - Těžko hodnotit, nemám moc s čím srovnávat, ale rozhodně je to teda zážitek:) ()

TurboTryhard

CO je to umění? Dá se nějak ohraničit nebo snad ocejchovat? Tuhle otázku si kladu po shlédnutí Poor Things. Popravdě jsem ještě odpověď nenašel, ale  Poor Things spíš neni styl umění se kterým bych si rozuměl. Pokud vám to do noty hraje tak nádhera a užijte si to. V tom je krása, všichni hledáme něco jiného a někdy si to najdem, a jindy zase ne. Já si to svoje u Poor Things nenašel, to ale neznamená že by jste si to v tom nemohli najít třeba vy. Věc která mi nesedne nejvíc u Poor Things je že těžké/zajímavé téma vykládá až satiricky. Jsou tam zajímavé motivy, ale bohužel kvůli až moc častému trollu jsem se na ně vůbec nedokázal soustředit. Některé postavy dělají zvláštní rozhodnutí a celkově se mi příběh těžce následoval. Emma Stone bez pochyb je dobrá, ale tím že přes půlku filmu má roztáhlé nohy a dostává nálož od VŠELJAKÝCH jedinců jí prostě, bohužel nedokážu ocenit. Na druhou stranu to, co  Poor Things opravdu vytknout nemůžu je ta obrovská ORIGINALITA. Jedinečné kostýmy, kulisy, dialogy, kamera, masky. Myslím si že už nikdy neuvidím film jako je tenhle. Willem Dafoe v roli monstra famózní a celý film mě bavil nejvíc. Na závěr bych řekl že  Poor Things určitě není film pro každého jako třeba pro mě, to ovšem neznamená že by nemohl být třeba přímo pro vás. 5/10 ()

Marcecek

Heureka, práve rozdýchavam to, čo som práve videl v kine. Zjavenie, toľko originality na meter štvorcový, zábavne vystavaný scenár, naozaj geniálne dielo na pomedzí artu a mainstreamu. Inšpirácia Frankensteinom je jasná, kamera výprava, všetko na špičkovej úrovni a miestami tie zábery, ako namaľované vodovými farbami, nechýbajú tu prvky steampunku a artdeka. Dopĺňajú to vynikajúce herecké výkony, najmä Ema Stone, ktorá od čias Superbad stúpa na sláve a za takýto výkon, talent a drinu si Oskara zaslúži, berie film takmer celý pre seba. Hrá tu slečnu, ktorej fyzický vek nekorenšponduje s mentálnym vekom, je tým pádom ako veľké dieťa, teda až príliš úprimné, naivné a v neposlednom rade promiskuitné, áno je tu veľa opičích tanečkov, z čoho potom vyplývajú vtipné scény. Je to taký iný, originálny príbeh o dospievaní, o prerode dieťaťa na ženu, o poznávaní vlastného tela a o slobode, aby nakoniec dotyčná zistila, že to čo celú dobu chcela, mala už na začiatku. Spracovanie vývoja hlavnej postavy je zvládnuté a zahrané majstrovsky a ja sa klaniam. Je to zvláštny, dekadentný, filozofický, erotický a zároveň veľmi chytrý a vtipný film. Ďakujem a bravooo! ()

Thalin

Chudáčci jsou jeden z nejzvláštnějších a neoriginálnějších filmů, co jsem viděla. Ať už z pohledu stylu kamery, vzhledu, futuristiky nebo scénáře jako takového. I když jsem si ze začátku říkala "Co to sakra je?" a doufala, že se v tom duchu totálního bizáru neponese i zbytek filmu. Přeci jen, od režiséra jsem viděla jen Favoritku a ta je v tomhle o dost umírněnější. Naštěstí, slepice s prasečí hlavou a dlouhé záběry na nezáživné věci, jako nohy spící Belly, dál film servíruje jen v malých dávkách a vyvíjí se. Od Lisabonu se to krásně rozjíždí a graduje. Stejně jako hlavní hrdinka, která se z prostořeké dívenky házející nádobím a ječící lidem do tváře, mění v osobnost s vlastními, byť pořád nekonvenčními názory, která se nechce nikým a ničím nechat omezovat a jít si vlastní cestou. I když to třeba znamená tvrdě narazit.  Celé je tu surové, přímočaré a sexuální. Stejně jako Bella. Klobouk dolů před Emmou Stone, která tu odhodila veškeré zábrany a skvěle ztvárnila jak prostoduchou osobu s myslí dítěte, tak dospělou ženu zkoumající svou sexualitu, svět a myšlení jako takové. Její přímočarost byla zdrojem většiny vtipů a ten zbytek zajišťovaly postavy reagující na její přímočarost. Těsně za ní je Dafoe, který zase baví svou chladnou logikou. Dialogy byly taky skvělé a místy i donutí diváka přemýšlet. Jak jsem neměla od filmu takřka žádné očekávání, až na jistou dávku bizáru (kterou jsem plně dostala) tak jsem se vážně bavila. Stačilo překonat ten, pro mě, vlažný začátek. Ani konec si neumím představit jiný a skvěle to tam sedlo. ()

Accuphose

Klobouk dolů hlavně před Emmou Stone... po 15-ti minutách jsem si říkal, kdo to režíroval. Každý by si tam mohl najít rukopis toho svého, ale teď když to už doopravdy vím. tak doporučuju kouknout na "Špičák" - pokud vás to minulo. Britský filmy mají koule a já si to užíval, nicméně i s ohledem na stopáž, jsem pak měl chvílema pocit, že nekoukám na film, ale na záznam divadelní hry. Chudáčci tu jsou muži a proto to tvůrcům nebudu zazlívat, jinak by mě to štvalo. Ale takhle, budiž. Kromě situací a otevřenosti je snímek dokonalý také svým vizuálem a pokud by měl lepší dramaturgii, dal bych plný počet. ()

SirAduard

Film jak rozpohybovaný obrázek, který na Vás dýchá všemi barvami a roztodivnými tvary. Přitom však ve svém uměleckém rámečku skrývá silná témata lidství, poznání světa kolem nás, ale hlavně naleznutí sebe sama a skutečného štěstí. No a Emma Stone. Asi nemusím dlouho popisovat, že je zde dokonalá. Přímo Oscarová ; ) ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (viac)

96. Ceny Akademie - výsledky

96. Ceny Akademie - výsledky