Návrat živej smrti 3

• Česko Návrat živé smrti 3 (viac)

Plukovník US Army John Reynolds (Kent McCord) se svým vědeckým týmem hledá způsob, jak cíleně zastavit aktivitu u živých mrtvol. Shodou okolností sledují jeden z pokusů s oživováním i jeho syn Curt (J. Trevor Edmond) s přítelkyní Julií (Melinda Clarke). Protože se experiment nepovedl, je plukovník odvelen k plnění jiných úkolů a samozřejmě chce odvézt svého syna pryč. Ten ale po ostré výměně názorů ujede na motorce z domova a Julii bere s sebou. Jenže do cesty se jim postaví náhoda, osud a sloup elektrického vedení a Julie zemře. A Curt, zoufalý ztrátou své lásky, se rozhodne ji oživit pomocí plynu, který viděl v otcově laboratoři... (monolog)

Ruut

Je to slabší než jednička i dvojka. Ale je to film dělaný úplně jiným stylem než jeho bratříčkové. vůbec neznám nesourodější gore- hororovou serii než je Return. Každý z pěti dosud vzniklých dílů je uplně jiný. Plusem trojky jsou výborné kostýmy a hlavně celkový vzhled zombíků. Vůbec gore ofekty jsou na vysoké úrovni. Je tu hodně znát Yuznův Re-Animátorský rukopis. Takže krve i nahoty si užijeme dositosti. Celkém souhlasím s hodnocením že to je spíše slušný hardcore SM film než horor nebo hororvá parodie. ()

kingik

Když vaše milovaná polovička přijde o život při nehodě na motorce, tak je jen jediný způsob, jak ji vrátit mezi živé. Oživit ji ve vojenské laboratoři, kde se provádí pokusy s oživováním mrtvol, ale výsledek nebude ideální. Z krásné přítelkyně je rázem krásný zombík, co má pořád hlad především na lidské masíčko a ještě má sklony k sebepoškozování. Naprosto naivní a nekomplikovaný horor natočil před mnoha lety dnes již pozapomenutý hororový režisér Brian Yuzna s neznámými herci. Jedinou známější tváří je převážně seriálová herečka Melinda Clarke s uhrančivým pohledem. Triková stránka je sice poněkud zastaralá, ale horor perfektně odsýpá a kombinace milostného filmu s drsným hororem dobře fungovala. Moc nemusím zombie horory, ale tenhle se mně po delší době líbil. 60% ()

topi

Po dvou komediálních dílech přichází pořádná sada v režii Briana Yuzny. Bez nějakých serepetiček snímek odsýpá a zombíci jsou perfektní! Ty masky - nádherná práce bez nějakých počítačových triků, tohle prostě na filmech tohoto typu miluji a vyžaduji. Už úvodní scéna v laboratoři je pěkně ostrá a zombík, kterýho oživují Trioxinem je pěkně nechutnej a je jasný, že tenhle díl s komediálními předchozími díly bude mít pramálo společného. Tenhle díl je ovšem nutno také vidět v uncut verzi, protože těch vystřižených scén bylo opravdu hodně, film mám nakoukán mockrát v jeho okleštěné verzi, takže pokaždé, když si pustím uncut verzi, tak si chrochtám blahem! Krásné, morbidní, krvavé!! Tohle je vrcholné dílo Briana Yuzny a jeho poslední pořádnej majstrštych před jeho následující upadající filmovou budoucností. Velká škoda jeho potencionálu, po tomto filmu už šel do kytek. Return of the living dead III a Bride of Re-animator jsou pro mě jeho nejlepší záseky a stěžejní díla hororové klasiky a nedám na ně dopustit. ()

ancientone

Je to to, čo to je. Nič viac, ani menej. Najbéčkovejšie béčko v skvelom štýle, ktorý neraz pripomenie odkaz Yuznovho kolegu Stuarda Gordona. Krásne infantilná a zároveňm fatalistická zombie-romanca sa spolu s hlavnou postavou pomaly premieňa na dynamický toxický-body-hororový cirkus, akoby šiel rozpohybovať artworky thrashmetalových albumov z 80-tych rokov. A melodramatické herecké výkony najviac :-)))) ()

eraserhead666

Nedat tam Yuzna pár vychytaných scének s vrtačkami, spalovnou, "fintěním" Melindy Clarke coby zombie atd., tak by to byla čistá variace na Romea a Julii v zombie hávu. Inu, jak se říká, láska kvete v každém věku, tady ji nezastaví ani smrt hlavní hrdinky. Zombíků si teda moc neužijete, ale když už se objeví, stojí za to (hned ten první jakožto pokusná ovce je fakt kousek). Jinak je to spíš romantika než zombie horor. Kdybych to bodoval v 93 roce, kdy jsem na tom byl se spolužáky v kině a strašně jsme si to užívali, asi bych i hvězdičku přidal, takhle po letech už jsem asi náročnější. ()

• Štúdio Lionsgate uvoľnilo film po prvýkrát na Blu-ray 22.11.2016. Nakoľko existujú dve verzie (s ratingom "R" a necenzurovaná) bolo jedinou otázkou, aká bude uvoľnená. Nakoniec sa rozhodli pre necenzurovanú vo formáte s vysokým rozlíšením a širokouhlým obrazom. (Paldiny)
  • Představitel zombie v úvodní scéně z laboratoře se jmenuje Clarence Epperson a režisér Brian Yuzna ho našel na letišti v Los Angeles, kde žil jako bezdomovec. (infected)