Buddy (Ben Affleck) je společníkem v úspěšné losangelské reklamní agentuře, kde rozbíhá množství projektů. Je odvážný, sebevědomý a neuvěřitelně šarmantní, takže ho milují nejen jeho klienti, ale díky jeho nebezpečně atraktivnímu vzhledu i všechny ženy, se kterými se setkává. Buddy je prostě dítětem štěstěny dokud jedné prosincové noci neuvízne kvůli sněhové bouřce na letišti v Chicagu. Tam se seznámí s Gregem Janellem (Tony Goldwyn), který pospíchá domů strávit Vánoce s rodinou. Buddy, který díky svým kontaktům sehnal letenku na jediný volný let, má dvě možnosti: odletět, anebo strávit větrnou noc se vzrušující kolegyní Mimi (Natasha Henstridge). Samozřejmě zvolí slibnější variantu a velkoryse nabídne svoji letenku Gregovi. Následující ráno se dozví šokující zprávu o pádu letadla, v kterém měl sedět. Člověk, který má vždy na všechno odpověď, náhle nenachází slov Když navíc vyhraje cenu Cleo za reklamu na inkriminovanou leteckou společnost, rozhodne se utišit výčitky svědomí a navštíví Gregovu vdovu (Gwyneth Paltrow). Tento nečekaný krok radikálně a rozhodně nezapomenutelným způsobem změní životy dvou lidí, kteří by se normálně nikdy nesetkali. (oficiálny text distribútora)

whisker

Typické drama u kterého se vše dozvíte hned na začátku, a pak vyčkáváte než se to provalí. Ničím nezaujme, ani nepřekvapí. U tohoto filmu jsem nenašel ani jednu světlou chvilku. Konec jsem čekal, ale to asi všichni ;-). Herecké výkony nic moc, možná že ze scénáře se vytřískalo maximum, ale mi to nestačilo! ()

ThomasL

Už jen ten nápad se mi nelíbí natočit romantický film na téma: jeden týpek dá druhému letenku, ten se zřítí s letadlem a tak ten první jde zbalit vdovu. Hovado ten scénárista.... Ben nestál za nic (jako obvykle) a Gwyneth to zrovna moc neslušelo jako ženě v domácnosti. Už v první chvíli bylo jasné, že ta čubka z letiště, se kterou tam ti dva chlastali v baru a natáčeli to na kameru, se dříve či později objeví s kazetou a předá ji Gwyneth, aby to ten Ben neměl zas tak jednoduché....kolikrát už tady byla podobná pičovina. ()

RomanHyde

Tohle už zde bylo x-krát a já se ptám proč? Proč se to pořád dokola točí, pouze se vyměňují herci a detaily v zápletkách? Ben Affleck je navíc naprosto tragický.. hnedle by si zasloužil zlatou malinu. Gwyneth Paltrow je alespoň místy přesvědčivá a navíc je to pěkná ženská, takže se na to dalo i dokoukat. Ovšem jestli to mám zhodnotit v krátkosti, tak Nahoru, dolů je spíše dolů a hodně pod průměrem. Je to snímek hodný hlavního sobotního vysílacího času TV NOVA. Tam mu to bude slušet a reklamy navíc dají filmu trošku napětí :) ()

Deimos

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 4/10 Efekty 2/10/// +poutavá zápletka, film překvapivě nenudí, slušný výkon Gwyneth Paltrow -z tématu se dalo vytěžit více, mno hrajte tam Ben aFlek/// Rozhodně jsem se nenudil. I když technická stránka filmu je hodně mizivá, tak veškerou pozornost na sebe strhne hlavní představitelka. Když k tomu připočteme zajímavou zápletku, nejedná se o úplnou tragédii./// Celkem 46%/// ()

pakobylka

----- "To není statečnost, když se nebojíš." ----- Sladkobolná romantika, která je prostá jakékoli inovace, zato plně prožívá všechny svoje pózy. V podstatě je skálopevně přesvědčená, že si bohatě vystačí s oddaným a trpitelským výrazem - obzvláště pokud ho čas od času doplní lehkým, všeobjímajícím, chápavým úsměvem. Myslím, že je zhola zbytečné snažit se její názor jakkoli změnit - nepohnete s ní ani o píď ... takže berte - nebo nechte být ... 2,5* ()

• Jedná se o první film v historii distribuovaný přes satelit. (niceholka)