Jamie Foxx hraje dříče, co chce vlastníma rukama zařídit dobrý život svojí bystré dceři. Čištění bazénů v údolí San Fernando je ale jenom fasáda pro jeho skutečné živobytí: lov a zabíjení upírů pod křídly Mezinárodní unie lovců upírů. (Netflix)

corpsy

Síce z pásu zhodení žánrový mix, ale rozhodne nie druhej kategórie. Akčné scény majú šmrnc a sú pekne krvavé, avšak keďže ide o moderný snímok, praktického gore sa nedočkáme. Tu nastúpilo CGI. Humor a chémia medzi dvoma hlavnými predstaviteľmi funguje náramne, ale kto si ukradol film aspoň na pár minút pre seba, sú Steve Howey a Scott Adkins v úlohách bratov Nazarianovcov, scéna s nimi je predčasný vrchol filmu. ()

maddy

Blade pre 12-ročných. So síce slušnou akciou, aj fungujúcim humorom, ale nefungujúcim zvyšok. A tak tu opäť raz máme tradične prestrelnú netflixovskú stopáž, ktorá aj takéto jednoduché upírske akčné Béčko naťahuje na dve hodiny a tým trpí v druhej polovici tempo, smiešnu záporáčku, ktorá akoby vypadla z lacných seriálov z 90. rokov a absolútne zbytočný world-building, kde sa Netflix opäť raz musí tváriť, že z tohto má byť potenciálne nejaká zásadná trilógia podporená štyridsiatimi seriálmi, namiesto toho, aby sa sústredeli na natočenie aspoň jedného plnohodnotného a dobrého filmu. Neviem, či sa niekedy dočkám od Netflixu aj seriózneho filmu, kde sa nebude každý pitvoriť ako po lobotómii v cirkuse. CELKOVO: 5/10 ()

Morholt

Poctivá prča, u které je znát, že jí má na svědomí kaskadér. Akce je totiž naptosto boží a špičková a pro mě je naprostým vrcholem týmovka při čištění upířího hnízda. Druhý pilířem filmu je humor, kde to sice občas trošku zahapruje, ale ve většině případů se člověk zasměje. Samotný scénář asi nemá cenu moc řešit, protože ten tomu dává jen nějaký příběhový rámec. Herecky je to OK, ale nemůžu si pomoct, na Francově místě bych si dokázala představit desítky jiných herců. Naopak mě zaujala Natasha Liu Bordizzo, která dobře vypadá a ...............dobře vypadá. Suma sumárum klidně bych si střihnul dvojku. 80% ()

havLord

hvlrd, když je mu 6 let a Day Shift je (i) prvni film, ktery kdy vidi, zaroven (ii) nikdy nevidel zadne upirske filmy, (iii) filmy s camey, (iv) filmy se zvraty, (v) buddy movies, (vi) akcni filmy, (vii) akcni komedie, (viii) akcni filmy s hlaskami, (ix) akcni komedie s lehce parodickymi scenami, (x) upirske filmy s herci s trvalou, (xi) rodinne feel-good happy end filmy, (xii) filmy odehravajici se v kalifornii, (xiii) prepalene netflixovske filmy trvajici 2+ hodiny: 🤩⭐⭐⭐⭐⭐... hvlrd, kdyz Day Shift je 2,578. film, ktery vidi: 💩 🤷 ⭐ ()

korbitch22

Dobře, možná to má děravý scénář, který místy dělá z hlavního hrdiny opravdu neskutečného trubce a celý konec v podzemních chodbách je opravdu hodně, hodně stupidní, ale jinak je to celý natočený s neskutečnou láskou a nadšením pro žánr. J.J. Perry je hlavně kaskadér a rukopis filmu tomu odpovídá. Neskutečně dokonalý a brutální akční scény. Už první bitka v baráku mi dala vědět, že mě čeká solidní nářez a když se Foxx a Franco spojí s Adkinsem a Howeym šel jsem do kolen. Jejich vybití hnízda mě rozsekalo, tlemil jsem se jako mentál a užíval si každý dokonalý nápad, zabití i úhel kamery. Neskutečný hlášky celý film, kdy jsem opravdu několikrát vyprsknul smíchy. Není to Blade, ale jako komediální alternativa která by se mohla rozjet v solidní franšízu to má neskutečný potenciál. Možná trpí denní směna scénářem, který by napsal i Livingdead po incestním dýchánku se ségrou, ale zábavnost výsledného díla naprosto předčí a mě nutí ignorovat ty nedostatky ve scénáři. BTW lepší automobilová honička tu nebyla roky. Akční laskomina plná solidně natvrdlého humoru. U mě dobrý. 70%. ()

• Posledná veta filmu je: "To je to, čo milujem na LA: všetci prekliati upíri." Je to odkaz na poslednú vetu vo filme Stracení chlapci (1987): "Jednu vec o živote v Santa Carle, ktorú som nikdy nezvládol: všetci prekliati upíri." (maramashi)
  • Seth (Dave Franco) má jako vyzvánění na mobilu píseň „Photograph“ od Nickelback. (griph)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

01.07.2021

Obsazení čtyřky Johna Wicka nepřestává bobtnat. Mimo představitele titulního hrdiny Keanu Reevese se tak ve filmu dočkáme například i Donnieho Yena, Billa Skarsgårda či Hirojuki Sanady. A teď se k… (viac)