Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hviezda Johna Gottiho, mladého ambiciózneho a sebavedomého mafiána, stúpa rýchlo smerom hore. Vďaka svojmu vzácnemu priateľovi Neilovi Dellacrosovi, ktorý jeho schopnosti oceňuje, sa dostane až do samotného ústredia mafie. V dvadsiatich siedmich rokoch patrí medzi špičky v rodovej hierarchii Cosa Nostry v New Yorku. Jeho skvelé vyhliadky však skolí nečakaný pád. So svojimi kumpánmi spacká svoju prvú vraždu, za ktorú si musí odsedieť tri roky vo väzení. Vráti sa s jedinou túžbou - byť kmotrom prvým mužom mafie. Rok 1980 je pre rodinu Gottiovú čiernym. John stratí vo svojom živote to najcennejšie svojho syna Franka. Prejde veľa času, kým sa s jeho smrťou ako tak vyrovná. Stále ho neopúšťa túžba stať sa bossom newyorského podsvetia. Po pohrebe chorého Dellacrosa mu už nič nebráni v tom, aby konečne zrealizoval svoj zámer. Pretečie mnoho krvi, ale nakoniec sa mu to podarí. Polícia ho nazýva Teflónový Don, pretože nemôže preukázať žiaden jeho zločin. Teraz má šancu - keď prehovorí Gottiho blízky priateľ... (oficiálny text distribútora)

(viac)

Recenzie (35)

Morholt 

všetky recenzie používateľa

Televize je z toho sice cítit na sto honů, ale i tak se jedná o výborné gangsterské dílko. Tedy především první polovina, která se zabývá Gottiho vzestupem z pozice kapitána až na samý vrchol mafiánské organizace. Zejména to, jak svět starých členů Cosa Nostry naráží na dravější mládí, je tu vyobrazeno celkem věrně. Druhá část zabývající se taháním Gottiho po soudech a jeho následným uvězněním už takové grády nemá a je tu víc než kde jinde vidět, že tvůrci měli své rezervy. Ale i to bylo celkem snadno stravitelné. Povedl se i casting a mě potěšil i překvapil Assante v hlavní roli. Normálně ho moc nemusím, ale tady se blýskl. Bavil i Forsythe. Slušná práce, ale doufám, že se v budoucnu Gottiho ještě někdo chopí. 70% ()

Fanucci 

všetky recenzie používateľa

No...mně se to moc nelíbilo. Vzhledem k tomu, že scénárista toho nemusel moc vymýšlet (Gottiho život je snad nejlépe zdokumentovaným ze všech mafiánských bossů) mne úroveň snímku poměrně zklamala. Některé dialogy na mne působily nevěrohodně a postava Gottiho hl. ke konci až moc sentimentálně. Co ale může člověk čekat od nízkorozpočtové TV produkce... Mám ale slabost pro filmy tohoto žánru, a tak dávám hvězdičku navíc:-) ()

Reklama

Arkanoid 

všetky recenzie používateľa

„But if don Carlo had said you gotta go I would’ve come here today with these two zips and you would go.“ Z hercov sa ich tu stretlo pár, čo sa o 3 roky neskôr zišli v seriáli The Sopranos, napr. Dominic Chianese, tu v úlohe Gottiho consigliere, tam ako Tonyho strýko, Tony Sirico ako soldier, tam ako crew boss Paulie (pri get the fuck out of here jasne počuť Paulieho), Frank Vincent tu ako crew boss Robert Di Bernardo, tam ako Phil Leotardo z New Yorku, Vincent Pastore tu ako soldier, tam ako Pussy Bonpansiero (dikcia je rovnaká), mihne sa tu aj Vincent Curatola, ktorý v The Sopranos hral Johnnyho Sacka. Poteší aj William Forsythe ako Sammy Gravano. Začíname spomínaním Gottiho v podaní Armanda Assantea a vysvetľovaním mafiánskych hodnôt. Asi to vysvetľuje polícii, ale pokračujeme scénou, kedy bol na slobode. Atmosféra je priateľská a človek spoločensky najvyššie hovorí vtipy, ktorým sa ostatní smejú, spomína sa aj cannoli. Jednoducho, potiaľto čistí The Sopranos, ktorých vidíme aj v brutálnych, očakávaných zvratoch či scén zabíjania s humorom. Líši sa to však pohrebmi, kedy na tom prvom chýba čierny humor a ohováranie zosnulého, čo bolo v The Sopranos vždy. Boj o moc je nakoniec stretom Sicílčana a Neapolčana. Na vzostup aj pád slávneho mafiána sa v tejto forme dobre pozerá. Pre fanúšikov The Sopranos, Boardwalk Empire a mafiánok všeobecne povinnosť. A príjemná. „... he squeezes a fuckin‘ quarter till the eagle screams.“ -"You want me to blow the fuckin‘ borgata right now? Here, ‚ll do it right now.“ „Never fear Rome. The serpent lies coiled in Naples." Jazykové okienko: smack; consigliere; made man; nose candy; borgata; talk out of turn. ()

Paldiny 

všetky recenzie používateľa

Gotti je zaujímavou postavou gangsterského podsvetia za čo vďačí bohatému životnému príbehu a charizmatickému predstaviteľovi akým je Armand Assante. Dej opisuje krvavú cestu za titulom mafiánskeho bossa, na ceste ktorej sa dostane do povedomia obyčajných ľudí, médií a federálnych agentov. Poteší ostrý slovník a luxusné vybavovanie účtov, ktoré odkazuje na nevyspytateľnosť gangsterského sveta. Zo snímky dýcha počas celej minutáže dobová atmosféra aká s nenápadnou, zato veľmi účinnou hudbou nerobí hanbu známejším kúskom a pre fanúšikov žánru určite stojí za zhliadnutie. ()

Lacike 

všetky recenzie používateľa

Gotti, Witness to the Mob, Boss of Bosses. Moja oblubena mafianska trilogia o najznamejsom mafianovi za posledne roky. Kazdy z tychto filmov sa venuje jednej z troch dôlezitych postav tohto mafianskeho klanu. Gotti - samotnemu Gottimu, Witness to the Mob - Gottimu zastupcovi, ktory ho nakoniec potopi a Boss of Bosses - staremu bossovi, ktoreho Gotti nasilu nahradi. Jednotlive filmy su tak za 7/10, ale spolu tvoria skvelu mozaiku za 8/10. Uplne nesedi vo vsetkych detailoch, ale ani rozdielny pohlad tvorcov jednotlivych filmov by som nepovazoval za zapor, ale zaujimavy klad. O to viac vynikne snaha urobit z hlavnej postavy v kazdom jeho vlastnom filme charizmatickeho a z urciteho pohladu relativne kladneho mafiana, pricom je jasne, ze vsetci boli obycajni zmrdi, ktori si svoj osud zasluzili. Tak ako vsetci mafiani. Napriek tomu je stale fascinujuce sledovat ich osudy. Jednotlive filmy odporucam sledovat v poradi v akom som uviedol na zaciatku. ()

Galéria (5)

Zaujímavosti (6)

  • I po svém uvěznění si Gotti držel pozici „bosse“ rodiny Gambino a dále rodinu řídil přes svého syna Johna Gottiho Jr. a to až do své smrti v roce 2002. (Sealteam6)
  • Hodně dotázaných bývalých mafiánů považuje tento film za nejrealističtější. (Sealteam6)
  • Ve filmu je pro Gottiho poslední kapkou absence Castellana na Dellacroceho pohřbu, po němž začne plánovat jeho vraždu. Ve skutečnosti Dellacroce dlouho Gottiho chránil a držel Castellana od „Ruggierových pásek“, kde Gotti mluví o Castellanovi velmi neuctivě. Po smrti Dellacroceho musel tedy Gotti jednat velmi rychle hlavně proto, aby Castellano nebyl rychlejší. (Sealteam6)

Reklama

Reklama