Přátelé: Zase spolu

(TV film)
  • USA Friends Reunion Special

Ve speciálu, který nemá scénář, se hvězdy seriálu Přátelé Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry a David Schwimmer vrací do kultovní haly číslo 24 (Stage 24) ve studiích Warner Bros. v Burbanku, kde se oblíbený sitcom natáčel. V pořadu se objeví i řada speciálních hostů jako jsou David Beckham, Justin Bieber, BTS, James Corden, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Lady Gaga, Elliott Gould, Kit Harington, Larry Hankin, Mindy Kaling, Thomas Lennon, Christina Pickles, Tom Selleck, James Michael Tyler, Maggie Wheeler, Reese Witherspoon a Malála Júsufzaj. (HBO GO)

Rocky88

Fan servis, který každý fanoušek musí vidět. Co naplat, že zajímavých informací je tam pomálu a ve zbytku času se rekapitulují vtipné scénky a herci je komentují. Kolik už bylo takových, nicméně kdo to má rád, rád se podívá znova. Muži budou zklamaní z toho, že stárnout s grácií umí jen Lisa Kudrow. Aniston byla zmalovaná kilem make-upu a CC je ošklivá PETka. Viděl jsem dost dílů, nicméně za fanouška se nepokládám, proto ani nehodnotím nijak nadprůměrně. ()

Tsuki

Sejít se po letech s herci z Přátel v zábavném pořadu je fajn. Fanoušci určitě zaplesají a rádi se na něco takového podívají. I já jsem se ostatně jako fanoušek docela bavila. Nejlepší na tom rozhodně byly historky z natáčení a nikdy neuveřejněné záběry, bloopery atd. To opravdu musím ocenit. V určitých ohledech byl tenhle zábavně dokumentární pořad i docela nápaditý - např. nechat herce číst útržky scénáře a sehrát tak některé scény nanovo, nebo si zahrát hru jako z dílu, kdy holky přišly o byt. Takže ano, mělo to své hezké, zábavné i dojemné momenty. Bohužel to ale téměř stejnou měrou obsahovalo i jakýsi balast, který tomu neslušel a ze kterého čišela snaha vytřískat z toho co největší sledovanost. Vůbec jsem třeba nepochopila, proč se musel dávat prostor nějakým celebritám, které s Přáteli nemají nic společného. Pár z nich k tomu aspoň něco zajímavého řekli nebo něčím přispěli, ale například David Beckham tam byl se svým komentářem o tom, že má Přátele rád a který díl se mu líbí, úplně nedbytečný a působilo to trapně. Stejně tak na mě působil zbytečně i James Corden v roli moderátora. Nejen že v podstatě nepokládal žádné zajímavé dotazy, ale celkově jsem neměla pocit, že by tam jeho osoba měla nějaký vklad. Pokud už tam musel být prvek moderátora, mohli zaangažovat někoho, kdo třeba v Přátelích přímo hrál. Udělala se z toho taková šou, která působí, že se chtěli zavděčit především hlavní šestici herců, ale z pohledu diváka to působí jaksi uměle, všeho moc a všechno tak trochu na sílu. Spíš než tam za každou cenu cpát nadbytečné celebrity, mohlo to být více koncentrované na herce, kteří v seriálu hráli, nebo na tvůrce seriálu. Někteří herci se tam sice mihli jako hosté, ale většinou tam nebyl ani prostor, aby pořádně něco řekli (snad krom toho, že pozdravili a řekli, že jsou rádi, že tam můžou být). A velmi mi tam chyběl Paul Rudd. Ten tam opravdu měl být. Myslím si, že by celému pořadu prospělo, kdyby byl malinko komornější a nesnažil se v omezeném čase ukazovat ode všeho jen trochu. Jak jsem říkala, má to své hodnotné momenty, ale neubráním se pocitu, že celá věc mohla být zrežírovaná mnohem lépe. Potenciál to rozhodně mělo větší. Pokud bych dala o hvězdu lepší hodnocení, bylo by to vlastně jen proto, že to jsou Přátelé, a to mi nepřijde správné. Jako pořad/dokument je to svou formou a provedením spíše průměrné. ~(3,2)~ ()

novoten

Pro nostalgicky zatížené fanoušky takřka nerozdýchatelné setkání. V těch nejsilnějších chvílích mi vážně bylo tak dobře, jako kdybych se vrátil nějakých dvacet let dozadu a poprvé se do seriálu zbláznil. Tenkrát bych vám přísahal, že lepší seriál neexistuje (a ani dnes bych lepších moc nenapočítal, mezi komediemi pouze Scrubs). Někdo stárne do krásy, někdo alespoň s grácií, na někom se roky podepsaly, ale i na relativně malé ploše (i přes štědrou délku jsem měl pocit, že vše trvalo snad půl hodiny) mě celá šestice zasáhla přímo do srdce. Nechci nové díly, nechci film. Jestli jsem si někdy byl jistý, že Přátelé patří do přelomu století a paradoxně díky tomu zůstanou dokonale nadčasovým dílem, bylo to právě teď. ()

Morholt

Už ten úvod, kdy všichni hlavní protagonisté postupně přicházeli do původních seriálových kulis a dojemně se vítali, mi přišel falešný a toho pocitu jsem se až do konce nezbavil. Bylo fajn vidět některé z vedlejších postav, jako byli třeba Gunther, rodiče Gellerovi či Janice, jak v současnosti vypadají a u posledně jmenované vyloudí úsměv fakt, že český dabing byl fakt blízko. Rozesměje i několik málo nepovedených scén a nejspíš by bylo lepší, kdyby se tvůrci vydali primárně tímto směrem. Takhle to bylo příliš strojené a snaha vytřískat z toho ještě pár doláčů navíc smrděla na můj vkus až moc. 35% ()

Figu

Jelikož jsem lehce zaujatej fanoušek Přátel, musím trochu i přehlídnout hrůzostrašný proměny některých hlavních celebrit... Jasný, každej stárne a vzhled se mění, nicméně polovička naší šestky si za to může sama. Proto se netřeba vyjadřovat o zkrmené kouli, vylité zeschlé protéze, ani o několikrát skalpelem řízlým botoxu... Je kouzelný zavzpomínat a byla supr myšlenka, zkombinovat starý scénky s nynější realitou a vystřelit z toho do světa v podstatě dokument. Říkám, jsem zaujatej, mě se to líbilo! 80% ()

• Setkání se mělo původně uskutečnit na konci května 2020, natáčení však bylo odloženo kvůli pandemii covid-19. (MTHRFCKR)
  • V české dabingované verzi pro HBO mají všichni představitelé své původní české dabéry. Herce Matthewa Perryho však dabuje Aleš Procházka, který tuto postavu daboval pouze 11 epizod, a to konkrétně v 5. sérii od 14. do 24. epizody. Hlavním dabérem Chandlera Binga byl však Rostislav Čtvrtlík, ten však v roce 2011 zemřel. (Gemy)
  • Všech šest přátel se od roku 2004 nikdy nesešlo v jedné místnosti, s výjimkou večeře v domě Courteney Cox v říjnu 2019. (MTHRFCKR)

Harry Potter se dočká reunionu

Harry Potter se dočká reunionu

17.11.2021

Podobně jako tomu bylo v případě nedávného speciálu Přátel od HBO Max, se teď dalšího takového reunionu v rámci oslav 20. výročí od premiéry prvního filmu dočká Harry Potter. Vznikne tak další zhruba… (viac)