Tretí príbeh o spravodlivej pomste človeka, ktorý musí pomstiť svoju nespravodlivú smrť. Alex so svojou snúbenicou Lauren sníva o krásnom živote, ale jedného dňa nájdu Lauren zavraždenú a polícia zo zločinu obviní Alexa. Tomu sa nepodarí dokázať svoju nevinu a tak ho odsúdia na trest smrti a popravia. Skutočná spravodlivosť je však daná vyššou mocou a tak mystická vrana opäť privedie Alexa z ríše mŕtvych do sveta ľudí. Ženie ho túžba po pomste a chce zistiť, kto stál za zákerným spiknutím. Nebezpečné pátranie a nemilosrdná odplata ho nakoniec privedie k zisteniu, že musí nielen naplniť vyššiu spravodlivosť a pomstiť mŕtvych, ale môže zachrániť i jedného živého. V pavučine smrti sa totiž ocitla i Laurenina mladšia sestra Erin... (oficiálny text distribútora)

blackrain

S Městem andělů přišlo malinko zklamání. Nutně jsem si potřebovala spravit chuť. Dlouho jsem váhala jít do dalšího dílu, protože jak mě něco zklame, tak se k tomu automaticky otočím zády a jdu od toho pryč. Na konec jsem neodolala. Film je o chlup lepší než zmiňované Město andělů, ale kvalit jedničky prostě nedosahuje. Opět je tu silným a ústředním motivem touha po pomstě. Eric Mabius byl nespravedlivě popraven za brutální vraždu dívky, kterou miloval více než svůj život. Vrátil se jako nemrtvý a vyřídil si účty se všemi zaintersovanými ve vraždě milované osoby. Temnou a hustou atmosféru krásně dokresluje šílená muzika. Dokonce jsem tam zaslechla převzatou písničku od Blondie. Byla v poněkud netradičním kabátku. ()

Wyrdas

Třetí pokračování mého srdcového filmu je o poznání slabší, než první a druhý díl, ale stále se jedná o dobrý počin. Alex si zahraje vraha odsouzené k smrti na elektrickém křesle, který se po svém návratu na svět živých snaží všem dokázat, že vrahem nebyl. Co mi ale k vráně absolutně nesedí je fakt, že Alex během své posmrtné cesty zabil mnohem více civilistů (nevinných lidí), než záporáků - a to by být nemělo. Hudba která film provází mi také moc nesedla. Žel Bohu s třetím dílem oproti dvěma prvním upadly i herecké výkony (zejména pak hned Alexe v podání Erica Mabiuse) a celé to vlastně zachraňuje jen má filmová láska Kirsten Dunst. A kvůli ní taky jednu hvězdu přidám, takže místo dvou dám rovné tři. ()

castor

Příjemně ponurá atmosféra doprovází třetí, relativně povedené pokračování kultovní jedničky. Po hořkém zklamání z dvojky se na režisérském postu zkoušený Bharat Nalluri (stojí mimochodem za oceňovaným televizním dramatem Tsunami) nebál pohrát s osvědčenými prvky a většinou - i přes mírná naivně rušivá škobrtnutí - mu to vychází. Alex se vrací s neokoukanou tváří Erica Mabiuse a jako jeho sestra mu sekunduje překvapivě Kirsten Dunst. Takže tu máme další slušnou jednohubku, která rozhodně není z nejhorších, ale její chuť vám nezůstane na jazyku dlouho. Což o to, nedávno totiž bohužel vznikla i celou sérii definitivně odstřelující čtyřka s do filmového pekla směle našlapující Tarou Reid!! ()

gudaulin

Nebyl bych na trojku tak přísný, už vzhledem k tomu, že ve srovnání s podřadnou dvojkou mi Návrat přijde jako hotové veledílo. Agresivní soundtrack, klipovitý střih, naturalistické násilí. Původnímu komiksu ostudu nedělá, i když chybí hlubší prokreslení postav a likvidace některých padouchů mohla být pomalejší a nápaditější. (Nejsem pochopitelně sadista, stejně jako ostatní komiksoví fandové.) Úprava scénáře, která se odklonila od původní verze, mi nevadí, policejní šéf je důstojný protivník... Celkový dojem: 70 %. ()

Kosmik 1

Když pominu druhý díl, který byl katastrofou, tak trojka taky bohužel nepředčí kvalit prvního dílu. Přesto však není propadák jako zmíněná dvojka. Jsem rád, že tohle mělo hlavu a patu, bylo se čeho chytit, děj byl vcelku přijatelný, akorát Kirsten Dunst se do toho mohla trochu více vcítit, přišla mi taková přejetá, asi proto jí nakonec zašili pusu. :-) Ale možná jen můj dojem. Celkově docela slušný pokračování s dobrou atmosférou, slušným obsazením a docela povedeným koncem. ()

• Tak jako oba předcházející příběhy je i tento volně natočen podle stejnojmenné komiksové předlohy Jamese O´Barryho. (Terva)