Odseděla si svoje, ale lidi jí minulost neodpustí. Teď chce napravit svoje chyby, a tak se pustí do pátrání po sestře, kterou opustila. (Netflix)

silentname

"The Unforgivable" bolo pre mňa skutočne skvelým emocionálnym filmovým zážitkom. Nemôžem povedať, že by ma to emocionálne odpálilo ako niektoré iné filmy, no môžem úprimne povedať, že som dokázal vnútorne asi nejako pochopiť a prijať všetky postavy. Teda ... väčšinou. Je tu možno jedna postava, ktorej konanie mi prišlo divné a to je Keith. Počas filmu totiž príde niečo, čo fakt pretočilo celý film úplne inak a z toho čo hovoril predtým a jedno s druhým, nechápem o čo tvorcom v jeho prípade išlo. Odhliadnuc od toho, film má skvelé postavy a veľmi dobre zapracované zvraty. Boli udalosti, ktoré ma skutočne prekvapili a nečakal som, že sa k nim dostaneme. A treba uznať, tie scénky mali svoju silu. Sandra Bullock je opäť excelentná. Musím vysoko uznať jej kvality a do tejto role sa hodila perfektne. Finále filmu je takisto výborne zvládnuté a kvalitne spracované. Myslím si, že tá razancia toho čo sa deje je veľmi skvele zachytená. Plus som rád, že film nám nedáva odpovede na všetky otázky, ktoré by sme možno na konci mali. Finále možno bolo trošku moc sentimentálne, no klamal by som keby som povedal, že som to vidieť nechcel. Takže v mojich očiach vynikajúca dráma, ktorú podľa mňa oceníte. Hodnotenie: A ()

agentmiky

Film, na který jsem se dost těšil, to uznávám. Vím totiž, jak je Sandra Bullock nadaná herečka, v minulosti nám to už mnohokrát dokázala. A V nemilosti se může pyšnit kvalitním námětem, to bezesporu. Herecky se zde rozjíždí opravdu velkolepá podívaná. Ať už se jedná o hlavní představitelku, či o osazenstvo ve vedlejších rolích (duo D'Onofrio a Davis válí na plné čáře!), film nabídne nespočet emocionálně vyhrocených momentů, kdy se všichni zúčastnění předhánějí v tom, kdo si uzme pozici nejlepšího herce pro sebe. Abych jen nechválil, tak po stránce příběhové jsem popravdě čekal malinko propracovanější výsledek. Neberte mě špatně, to špinavé prostředí Seattlu celkovému pesimistickému vyznění přidává body navíc, ale ty samotné zvraty mě tolik nestrhly, jak bych si asi ideálně představoval. V závěru to neskutečně gradovalo, tam jsem čekal koncovku, která by mě zvedla ze židle. Bohužel, nestalo se. Dozajisté kvalitní drama, kterému ale k pomyslnému vrcholu chybí pár věcí. Za mě 7/10 ()

vyfuk

Nečekaný příspěvek do diskuze od Fingscheidtové, která opět ukazuje, že umí. To, že toto je od ní, je ale docela šok, jelikož je zde dost vidět otisk americké filmařiny a s Narušitelem systému se to skoro vůbec nedá srovnávat. Jsem ale rád, za její úspěch. Příběh zase nijak originální, ale v detailech a provedeních už docela jo. I když má film dvě hodiny. Uteče jako velmi krátký celovečerák, což je kupodivu na škodu. Nenajdeme v něm tolik síly, aby byl nezapomenutelný, takže asi brzy vyšumí. Ale první dojem pohodička. ()

easaque

4* Netflix aktuálně přináší nové drama i s českým dabingem se Sandrou Bullock, které se povedlo. Sice tu nenajdete nic moc pozitivního, ale příběh je dobře napsán a dokážete se vcítit do kůže každého účastníka a pochopit jeho chování. Přece jen zabití způsobuje výčitky a na druhou stranu zášť a chuť se pomstít. Samozřejmě i tady je dobře skrytý nečekaný zvrat, který dokáže pocity obrátit naruby. Se závěrem mám trošičku problém, ale asi takto by si ho většina přála … víc neprozradím. Ani není důvod, protože stojí za to ho vidět. Myslím, že zpracování je slušné a na žádný zádrhel jsem nenarazil, co by mi kazil zážitek. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Morholt

Skoro se mi chce věřit, že režisérka to chtěla zakončit jinak, ale příkaz zhora zněl jasně. Nicméně pokud pominu kapánek zpackaný závěr, jedná se o skvěle vystavěné drama, ve kterém se hlavní hrdinka pere se vším, co status bývalého trestance obnáší. Sandra Bullock tady hraje v životní formě a jestli jsem si po výkonu Jodie Comer v Posledním soboji říkal, že je favoritkou na kdejakou sošku, tak teď už si tím tak jistý nejsem. 85% ()

• Natáčalo sa v kanadskej provincii Britská Kolumbia, predovšetkým v najväčšom meste Vancouver. (MikaelSVK)
  • Ke konci filmu hraje Katherine (Aisling Franciosi) na pianu skladbu „Everything in Its Right Place“ od kapely Radiohead z alba „Kid A“. (kowalski)

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí

22.05.2022

Thriller Ctihodný občan z roku 2009 se loni v prosinci stal třetím nejsledovanějším filmem na Netflixu za čerstvě vydaným blockbusterem Red Notice a dramatem se Sandrou Bullock (Nebezpečná rychlost)… (viac)