Co ste hasiči

• Česko Co ste hasiči
Česko, (2021–2023), 12 h (Minutáž: 45 min)

Petr Rychlý, Václav Kopta, Marek Holý, Jana Bernášková, Jaromír Nosek, Radim Kalvoda, Vlastimil Zavřel, Pavel Nový, Sabina Rojková, Radek Melša (viac)

Každá dedina v Česku má hasičskú zbrojnicu. Rovnako tak aj dedinka Horní. Zbor dobrovoľných hasičov tu vedie svojrázny Petr Pospíšil (Petr Rýchly). Petr má trochu horúcu hlavu a pred nikým si neberie servítku pred ústa. Je to ale férový chlap, ktorý vedie svoj zbor až so starosvetským zmyslom pre zodpovednosť, a v dedine ho preto majú radi. Teda až na vypočítavého starostu Vladimíra Urbana (Václav Kopta). Ten sa totiž cez hasičov snaží odčerpávať peniaze z obecného rozpočtu a Petrova poctivosť sa mu vôbec nehodí do jeho nekalých plánov. Starosta sa preto snaží Petra a jeho hasičskej jednotky všemožne zbaviť. Súboj medzi Petrom a starostom je ústredným motívom nového českého seriálu plného rázovitých postáv z malebného Ladovho kraja. (TV Markíza)

Trixinka

Upřímně, viděla jsem už větší hrůzy než je tento seriál. Ovšem veledílo to rozhodně není. Herecké obsazení (až na huhlajícího Rychlého s umělým plnovousem) bylo ucházející, nejvíce mě bavilo duo dědků Zavřel a Nový. Jednotlivé epizody byly nevyvážené, u některých jsem postrádala logiku (např. v epizodě s medvědem si bývalý velitel hasičů jde řešit se starostou výpověď místo toho aby byl na místě zásahu?, přitažlivost Edy pro všechny krásky v okolí je také zarážející, neustálé dávání a stahování výpovědi hlavního hrdiny...), poslední epizoda byla taková neukončená (např. manželka od starosty tedy odešla k Edovi?). Nejvíce tam ovšem chyběl humor (což je u seriálu s hlavním žánrem komedie dosti problém), dále by neškodilo vynechání některých klišé ("zlý" starosta x "hodný" hasič, jak veterinářka hasička ke štěstí přišla v podobně přestárlého hasiče, manžel podpantofláč a další perly, které jsem uvedla výše). Jako koukat se na tento seriál dá, pokud nejste nároční, nic nečekáte, jen chcete zabít čas třebas o deštivém chladném víkendu kdy vám není zrovna dobře :) ()

Olík

Co říct a neurazit? Možná by stačilo podepsat se pod recenzi uživatele slunicko2 „Díl od dílu horší a horší. Ještěže je těch dílů jenom osm“. Jasné a především pravdivé. První seznámení…..no nebude to žádný český MASH, ale koukat se na to dá….docela se mi hlavou honilo přirovnání s Dudkovou Hospodou (r. 1996-97). Každopádně každým dalším dílem se kvalita víc a víc přibližovala práci maskéra, který připravoval Rychlého porost tváře a zmiňovaná Hospoda by se přirovnáním mohla urazit a třeba už nám taky příště nenalít. ()

zdenny

51 %. Toto je pro mě těžké hodnotit. Subjektivně se mi to líbilo na tři (asi stárnu), kdežto objektivně vím, že je to spíš mezi jednou a dvéma. Dávám tedy alespoň nejvyšší dvouhvězdičkové procentuální hodnocení. Prostě jsem si většinu postav normálně oblíbil. A seriály z vesnic nebo malých městeček mám rád. Dýchá tam na mě ta "malá českost". ()

hony23

Seriálová tvorba Novy nás tu straší už bezmála 30 let a za tu dobu by se daly její povedené seriály spočítat na prstech jedné ruky. Majitelé Novy by se měli dát na modlení, aby v jejich firmě nezačalo někdy v budoucnu hořet, protože hasiči zde byli vykresleni jako totální jelimani a dá se očekávat, že ti by za trest nechali Novu lehnout popelem. Jediná hvězdička je za snahu nerecyklovat o prázdninách pouze ohrané kusy, ale také přijít s něčím novým. ()

Tosim

Půjdu proti proudu, protože po čase nova vytvořila seriál, který není úplné peklo, nabízí rozumně komediální zápletky i trochu vážnějšího a vidět Petra Rchlého, který se konečně vymanil z Ordinace, je celkem osvěžující. Navíc se v seriálu sešli dost nesourodí spolupracovníci - režisér Vladimír Skórka ze sKORONA mizině a scénárista Rudolf Merkner z Dramedy a je zajímavé to sledovat. ()

• Premiéru zhlédlo 911 000 diváků starších 15 let, byl to nejlepší výsledek z pořadů vysílaných po 20:00. (rublik05)
  • Sabina Rojková v rozhovoru charakterizovala svoji postavu Niny takto: „Moje postava je taková hodná holka, koňařka, která zažívá první velkou lásku, s tím se snaží nějak potýkat a je to takové celé milé.“ Na otázku, jak se jí hraje s jejím hereckým kolegou Radkem Melšem, reagovala takto: „S Radkem se mi točí skvěle, on je úžasný, jsme kamarádi a známe se už dýl, takže se nám točí dobře.“ (Krocka)
  • Třetí díl se stal nejsledovanějším pořadem večera i celého dne, premiéru zhlédlo na 855 tisíc diváků (15+). (rublik05)