Skutočný príbeh únosu izraelského lietadla spoločnosti TWA skupinou fanatických palestínskych teroristov vedených bezohľadným Abdulom. Na záchranu cestujúcich sú do Bejrútu vyslaní tí najlepší z najlepších - americké komando Delta. Pod velením plukovníka Nicka Alexandra (Lee Marvin) a majora Scotta McCoya (Chuck Norris), ktorý síce túži odísť do výslužby, ale zároveň nedokáže zostať v tak vážnej situácii bokom. Scott sa poslednej chvíli tiež pridá k ostatným členom jednotky. Patrí k najlepším bojovníkom a s pomocou ortodoxného gréckeho kňaza, ktorý je v skutočnosti agentom CIA, sa protiteroristický oddiel dostane podzemnými kanálmi do budovy školy, kde sú rukojemníci držaní. Žiaľ, nie všetci. A tak sa Scott spolu s ostatnými špecialistami pripravujú na ďalšiu akciu, aby oslobodili všetkých rukojemníkov. (TV JOJ)

anais odpad!

Teroristi unesou letadlo, pak se dlouho nic neděje, potom s ním přistanou, zase se dlouho nic neděje, nakonec přijede Chuck Norris na motorce s raketomety (střílí všemi směry), pobije teroristy, a ukončí tak 125 (!!!) minut dlouhé , naprosto nudné NIC, které je asi nejbezobsažnějším filmem, co jsem kdy spatřil, a kdyby tu bylo hodnocení ještě o stupeň nižší než „odpad“, neváhal bych. ()

Hellboy

Krutohustej film!! Chuck Norris ve své možná nejlepší formě:) Příběh je tak neuvěřitelně pitomej, až tomu místo odpadu chci dát 5*****, ale rozum mi velí přiklonit se ke kompromisu - 35% zábavné béčko a taky jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. Skutečně blbé herecké výkony, blbá hudbička, dementní scénář a blbé dialogy, příšerný televizní dabing, fakt jsem se bavil:) Škoda jen, že je to tak dlouhé, dvě hodiny je vážně moc, i na Chucka. ()

Spiker01

Třetí hvězdu nakonec zachránilo akční finále, na které jsme celou dobu čekali a místo toho se film 2h táhne v letadle a přípravou na závěrečnou akci. Pak už si to Chuck pohlídá. Hledal jsem největší a nejzásadnější film Chucka Norrise, což bude nejspíš Delta Force. PS : má to fakt hroznou a nehodící se hudbu jak z Návratu do budoucnosti. ()

choze

Sice hned v prvním záběru exploduje vrtulník, ale pak se celou první polovinu jede thriller z uneseného letadla a titulní jednotka se jen přesouvá na místo. V druhé polovině jako by se to film snažil dohnat a rozjedou se nekončící akční orgie, ve kterých hraje prim Chuck na motorce vyzbrojené samopaly a raketami. Scénář je plochý i na akční béčko - o hlavních postavách se prakticky nic nedozvíme a neproběhne tu snad jediný trochu zajímavý dialog. Jestliže první polovina je aspoň relativně věrným a nepříjemným zachycením skutečného únosu letadla z roku 1985, druhá nabízí jen ohňostroj, při kterém se sice hodně střílí a hodně to bouchá, ale nic víc než toho Chucka na bondovské motorce, který vesele shazuje jakoukoli dosavadní realističnost filmu, si pamatovat nebudete. Chuck tu má jen jednu zapomenutelnou bitku a to na konci s hlavním záporákem. Steve "Rambro" James tu jen statuje a i filmoví matadoři Marvin, Vaughn a Kennedy se tu spíš jen ukážou, než že by měli co hrát. Do toho pořád hraje hudební téma, které by se hodilo spíš do televizního seriálu a la A-team, plus je to o půlhodiny delší, než by mělo. ()

Martin741

Jo, v 80. rokoch mal Cak Norris este nieco do seba. Reziser Menahem Golan /neskor natocil aj Over the Top so Stallonem/ je tuna len rutiner. Samotny Cak Noris zacal presluhovat az neskor. Zaroven povazujem Delta Force za najlepsi film tejto trilogie. Asi aj preto, lebo tu hral vyborny Lee Marvin /Man Who Shoot Liberty Valance, Emperor of the North/. Reziser Golan vsak uz dvojku netocil. Okrem Lee Marvina sa tu objavil aj Liam Neeson. 66 % ()

• V Norsku byl film zkrácen o 8-9 minut, aby získal mírnější rating. (Cheeker)
  • Filmaři původně chtěli Delta Force natočit ve spolupráci se skutečným zakladatelem jednotky Delta Force, plukovníkem Charlesem Beckwithem. Plánem tehdy bylo natočit fiktivní verzi záchrany rukojmí z Íránu během krize v roce 1979, ale tak, aby se operace na konci namísto neslavného selhání podařila. Beckwith se následně projektu zřekl s tím, že pošlapává památku padlých. (ČSFD)
  • Posledný film Lee Marvina. (m.a.t.o.)