Kapky

• USA Windfall

Miliardář s manželkou dorazí na svoji luxusní chatu a přistihnou tam lupiče. To je ale situace! (Netflix)

jefff

Má to takový staromilský nádech včetně retro hudby. Plemons a Segel jsou výborní a hrozně mě oba bavili. U Collins si nejsem tak jistý, jestli to bylo jejím výběrem nebo napsaným charakterem postavy, ale tam bych si představoval hlubší a jasnější motivace a její vyznění. Prostě mě nebavila. Mohlo to mít navíc o chlup svižnější tempo, ale ta pomalost byla zřejmě volbou tvůrců vzhledem k zasazení do španělských horkých kulis. Ale jo, bylo to fajn. ()

BOURQUE

Zajatecký thriller, odohrávajúci sa v relatívne malom prostredí a minimum počtom ľudí. Hereckú stránku filmu zabezpečuje Jesse Plemons, Lily Collins a Jason Segel sú výraznejší a presvedčivejší len v poslednej tretine filmu. Záver má v celku rýchly spád, ale šokovať dokáže len čiastočne. Film s niekoľkými chybami a nevyužitím potenciálom. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

Tsuki

Na komorní snímky s dobrým scénářem je vždycky radost pohledět. Tomuto filmu v podstatě nechybí nic, co bych od takového díla žádala. Je to sevřené drama odehrávající se na jediném místě, s plným zaostřením na trojici postav (plus jedna boční navíc), které buduje napětí skrz jejich dialogy v průběhu komplikované situace, ze které nelze odejít. Hudba navíc ono napětí a sevřenou atmosféru hezky podtrhuje. Se zájmem jsem sledovala, kam to všechno bude směřovat, avšak závěr mě víc než překvapil. Bohužel ne v tom dobrém smyslu. Konečný zvrat filmu je totiž až příliš ostrý a extrémní, na to, co bychom od dané postavy mohli čekat (nebudu samozřejmě prozrazovat, o co a o koho jde). Rozumím záměru vytvořit šokující konec, který bude u diváků podněcovat diskuzi – Jaký byl důvod této postavy pro to, co udělala? Co se jí honilo hlavou? Divák má možnost si na základě drobných indicií v průběhu filmu vytvořit své vlastní vysvětlení. Problém však je, že reálně je ve filmu vodítek tak málo a jsou tak vágní a nezřetelné, že i při soustředěném sledování se divák může maximálně domnívat a domýšlet si, co to tak mohlo znamenat, ale smysl to ve skutečnosti nedává. Brutální rozřešení filmu zkrátka zůstává záhadou a filmu tenhle konec úplně nesluší. Přitom jsem měla dojem, že chybělo jen málo (snad pár nějakých replik nebo vhledů navíc), co by lépe uvedlo na pravou míru finální zvrat, aniž by to působilo tak nepatřičně. Mohlo to mnohem lépe zapadnout dohromady. Takhle je divák na konci spíš zmatený a rozhodně se nakoná žádné závěrečné „secvaknutí“ nebo „aha“ moment, jako je vidět u jiných dobře vystavěných filmů (příkladem zrovna film Sedm stejného scénáristy). Je tedy škoda, že konec kazí jinak dobrý zážitek. Krom této jediné postavy, jejíž jednání v závěru působí bizarně kalkulovaně (přestože do té chvíle tomu nic nenasvědčuje), jsou však všechny ostatní postavy a jejich charaktery dobře vykresleny a napsány. Když tedy pominu ten podivný konec, šlo jinak o velmi dobrý zážitek s patřičnou poutavostí. Nerada bych proto film úplně potopila, protože si myslím, že si rozhodně zaslouží lepší hodnocení než aktuálních 48%. ~(4,0)~ ()

ondraondra

Na tento snímek mě nalákal pěkný trailer, herecké obsazení a překvapivě nízké hodnocení zde na čsfd. A musím říct, že rozhodně nejsem zklamaný. Je to skvělá kriminální konverzačka, která pěkně graduje a v rámci možností je i celkem napínavá. Zároveň je však atmosféra filmu taková pohodová a po celou dobu máte pocit, že Jason Segel vlastně nepředstavuje žádnou velkou hrozbu. Nejedná se o přelomové dílo, ale i přesto mi to strašně sedlo, a pokud si chcete odpočinout od všech těch mainstreamových Netflixovek, určitě se na Windfall mrkněte. Nebudete litovat. 7/10. ()

Malarkey

Jedním slovem – hovadina. Jesse Plemons, Lily Collins a Jason Segel asi mají pár korun k ničemu. Jinak nejsem schopnej pochopit, proč si zaplatili film, kde si sami zahráli, a který je totálně o hovně. Myšlenka námětu je jasná. K tomu se snažili přidat takový ten absurdní nádech od bratrů Coenů. Jen právě to jim úplně nevyšlo a tak jsem ve výsledku čuměl na partu lidí, kteří si přišli před kameru spíš pokecat, než něco zahrát. ()

• Byl to nápad Jesseho Plemonse, že jeho postava generálního ředitele bude nosit Yeezys – na rozdíl od společenských bot nebo jiného typického obchodního oblečení. (BMW12)
  • Zloděj má na sobě kalhoty značky Dickies. (Arnyfe)