Recenzie používateľa Najt k tomuto seriálu (9)

Archive 81 (2022)

Další Netflixové překvapení. Tento kousek je mysteriózního charakteru a už od začátku buduje fantastickou atmosféru. Na produkci se podílí i James Wan, takže je to řizlé takovým light hororem. Tohle horor být nemá, takže je to fajnově nakombinované tak, aby to působilo hutně, temně a mrazivě a to se seriálu opravdu povedlo a zároveň aby se divák nebál. Spíše aby měl takové ty zvláštní pocity. No můžu říct, že tohle byla atmosférická orgie a temná stránka seriálu doslova přetékala. V podstatě od začátku nevíme vůbec nic a postupně se každým dílem dozvídáme více a více a skládáme mozajku souvislostí a utváříme fantastický příběh. Příběhově se totiž jedná o naprosto parádní dílo a po dlouhé době to je zase jeden z nejlepších příběhových sérii. Uvidíme jaka bude další řada. I když dle hodnocení jednotlivých epizod se průměr seriálu dostává na 4* tak jako celek to funguje a díky tý atmosféře a příběhu nemůžu hodnotit jinak. Víceméně každá epizoda měla chvíle, kdy jsem koukal a ani nedutal. ()

Tajemné signály (2022) (E01)

Tak úvod byl masakrální. Dlouho jsem u seriálu nezažil u prvního dílu takový rozjezd. Atmosféra houstne jak bramborová kaše v lednici. Prvních 10 minut šlo o jakési zasvěcení do světa archiváře a poté se souvislosti zacaly sunout kupředu. Už samotné místo práce v odlehlé budově uprostřed lesa působí dost nevrle. Archivář se zabydlí a začne pracovat po zrestaurování první nahrávky se seznamujeme se studentkou Melody, která odjela do dosti zvláštní budovy zjistit její příběh. Po chvíli se ale začnou dít zvláštní věci. A to nejen v nahrávkách ale i v odlehlém sídle. ()

Wellspring (2022) (E02)

Příběh pokračuje. Sice druhý díl nepřekonal ten první, ale atmosféra je skvělá a celkově se to začíná rozjíždět. ()

Děs v kostelních lavicích (2022) (E03)

Tak tenhle díl byl slabší, ale konečné "nech to být" to byl mazec. Husinu jsem měl až na kulkách. ()

Příjemci ducha (2022) (E04)

Ouuu. Tak tahle epizoda byla rachot. Prvni půlka se táhla v pomalejším tempu, ale závěr byl nedýchatelný. Na tohle koukat sám, a být sám doma, asi bych měl problém. Jednak se začíná rozjíždět příběh a taky atmosféra houstne se slušnými mysteriózními prvky a hororem. Začala se prolínat realita, minulost se prolíná s přítomností a začínám chápat pointu. Každopádně od prvního dílu se vše postupně vybarvuje v jakousi temnou a záhadnou mozaiku a vypadá to, že příběh tohoto seriálu bude robustní, excelentní a promyšlená záležitost s prvky okultismu a parapsychologie, mysteriozity, v hororovém nádechu. Tohle odvyprávět by momentálně prostě nešlo. Atmosféra v této epizodě ježí všechny chlupy na těle a kdo ma rád divné záhadné věci, nebo nadpřirozeno, bude prožívat žně. ()

Za zrcadlem (2022) (E05)

Tento díl byl slabší, co se temné atmosféry týče, ale informací jsme dostali dost. Takže mozaika se vybarvuje čím dál tím více. Co se ale týče příběhu, bojím se že toto dílo bude patřit k top nejlepším příběhů, co jsem viděl za hodně dlouhou dobu. ()

Kruh (2022) (E06)

Tak tohle je příběhová plejáda ktera sestává z několika kousků a každým dílem to do sebe zapadá víc. Pořád je to tajemný a záhadný a stále víme jen určité souvislosti, ale to nevědění je na tom to, co motivuje k dalším dílům. Ale příběhově a atmosfericky se jedná o fantastické dílo. Tak hutná atmosfera s tak temným a mrazivým podnětem to uz jsem dlouho neviděl. ()

Převozník (2022) (E07)

Zajímavý díl z roku 1924. Alespoň víme nějaké další info. ()

Co se skrývá pod povrchem (2022) (E08)

Tak tohle byla solidní masáž a konec byl trošku holy shit !! Ale vysvětlené je asi všechno, konec je sice otevřený , jelikož se chystá další série, ale vysvětlený. ()