Osemnásťročný Matthew Kidman je mladík, o ktorom sa dá povedať, že donedávna ani poriadne nežil. Jeho skutočný život sa začal až v momente, keď sa zoznámil a zamiloval do svojej novej susedky, krásnej a zdanlivo nevinnej Danielle. Keď Matthew zistí, že to úžasné a dokonalé dievča, ktoré si vysníval a ktoré sa stalo jeho láskou je bývalá pornohviezda, jeho existencia i vnútorný svet sa otrasie v základoch... Danielle má na Matthewa silný vplyv. Vďaka nej sa mu podarí vystúpiť z ulity a odhaliť starú pravdu o tom, že kvôli človeku, ktorého milujete, niekedy musíte riskovať úplne všetko... (TV JOJ)

T2

Vydarený počin čo dokáže mierne poštekliť, scénkami nabitými jemnejšou príchuťou erotiky ale vôbec to nespadá do žiadnych samoúčelných extrémov ako u American Pie. Hlavnou opornou základňou sa tu stáva trojica hercov a to "neskúsení motáčik" Emile Hirsh v polohe výborného študenta zahĺbeného do kníh, "zvodná sexica" Elisha Cuthbert ako šteklivá "neznáma" kráska od vedľa a Timothy Olyphant s jeho drsniackym výzorom, nadhľadom nad vecou a prešibanosťou - všetci spomínaní si svoje úlohy doslova užívajú a tak vďaka ich výkonom pozeráme miestamy na príbehom gradovanú jazdu, čo nebýva moc zvykom u podobných komédii a práve tu ani nechýba to pravé vypätie scénok, plus vďaka kľučkujúcemu príbehu tu nie je šanca predvídať čo sa v nastávajúcom čase stane, a tak o to pozornejšie nás režisér prijme sledovať rozbehnutí dej. Zvažoval som dlho čo filmu udeliť ale nakoniec sa prikloním k tomu vyššiemu hodnotenie ale presnejšie by som dal tých pekných a zaslúžených 70%. ║Rozpočet $-miliónovTržby USA $14,589,444Tržby Celosvetovo $30,411,183║ komerčne dosť odbyté, škoda, potenciál na úspech to má ale asi nebola správna reklama ()

molotov

Vím, že pět hvězdiček je asi moc, a že by tato komedie asi nemohla konkurovat jiným pětihvězdičkovým filmům, ale nemůžu si pomoct. Šel jsem se do kina jen pobavit, nic extra jsem neočekával. Vlastně očekával, že Elisha bude skutečně sexbomba. No, nesklamala. A kupodivu mě nesklamal ani hlavní hrdina, tyhle mladý hrdinové romantických komedií jsou většinou tak trochu nereálný a křečovitě se snaží být sympatický, ale jsem mu fakt fandil. Navíc bych se na ten film dokázal dívat i kdyby tam hrála jenom Elisha sama. Docela často jsem se smál, i když jako jediný v kině. Byli jsme tam čtyři. Prostě příjemný překvapení. ()

Morien

Je fakt, že v rámci žánru by asi mohlo být i mnohem, mnohem hůř. Hlavní postavy jsou mi celkem ukradené a ta love story je přesně tak tuctová, jak by to člověk u high school prom night flicku čekal, ale nejlepší kamarádi jsou dost zábavní na to, abych vydržela koukat až do konce a dokonce se snad i sem tam mírně bavila. Kromě toho jsem měla rozpracovanou teorii, že Chris Marquette a Paul Dano jsou prakticky stejný člověk, a tady se mi to potvrdilo. A aspoň že těm třem je sedmnáct a osmnáct, když hrají středoškoláky, a ne třicet, jak bývá ve filmech zvykem. Ale stejně si ti filmaři představují dospívání jako Hurvínek válku, řekla bych. ()

Gemini

Na úvod bych rád předeslal, že NE, NEBUDU TAK DOCELA OBJEKTIVNÍ;) Ale měl by to u vás lehké film, který nablije jednu z vašich nejoblíbenějších písní do jakéhosi sestřihu "děsně vodvázanejch sínijr jír zábavnejch akcí"? Být tam alespoň nějaká souvislost, beru to trochu snáz. Doteď jsem si myslel, že největšího zvěrstva se na poselství míru a pomoci bližním jménem Under Pressure dopustil hustej bílej gengsta nigga kydoň Venila Ajs. Girl Next Door tímhle mým přesvědčením dost otřáslo...ale nakonec vydrželo, po dlouhém tvrdém boji a vodopádu sprostých slov;) Tak..čím je tedy "Sexbomba" Od Vedle zajímavá? Rozhodně představou Elishy Cuthbert jako výrazné osobnosti pornoscény...ach bože...pokud alespoň trochu chodíte mezi lidi a nepostaví se vám z pohledu na slušně oblečený mladý tělo, tak vás ty sexuální fantazie hlavního hrdiny asi moc nevezmou. Nicméně uvážíme-li fakt, že jeho sympatičnost je adekvátní jeho fantazii, proč ne, že ano:) Celý film na mě působil jako by někdo měl problémy s kontaktem s realitou a neměl moc odhadu. Říkám moc, protože se zde skutečně najdou vtipné momenty a narážky, například strip club nebo ten chlap co není Hugh Hefner a na jehož jméno si nepamatuju a nestojí mi za hledání. A pak ty méně vtipné - viz asijská adult star Ferrari, která ani omylem nemá na svou předlohu Asii Carreru;) nebo projev hlavního hrdiny. Ten je sice směšnější než polovina filmu, ale není vtipný. A když je řeč o polovině filmu - potom co tato doba uplynula, jsem přes všechny své vrtochy a antipatie měl dobrý pocit a za naivní, ale příjemnou podívanou s nějakým tím ždibečkem originality a nadšení bych byl ochoten dát sedmdesát procent...jenže ouha, ono se to začalo šponovat pořád dál a dál a dál (a jsem zase u toho odhadu). A to nezachrání ani už sama o sobě dost výrazná zvýrazněná kukadla Elishy Cuthbert, skvělá postava Timothyho Olyphanta ani skvělá scéna v limuzíně, ve které jsem poprvé měl pocit, že Elisha se opravdu do své role vžila:) A na závěr snad můžu říct jen tolik, že nebudu sdílet všeobecné nadšení, dám 60% a s neobyčejným gustem se od plic vysměju oficiálnímu textu distributora. PS: VW New Beetle je jedno z nejodpornějších aut jaká kdy spatřila světlo světa. ()

H34D

Na začátek je třeba poznamenat, že jakkoliv se Luke Greenfield snažil nesklouznout k povrchní komedii pro náctileté (viz. oficiální text distributora), občas se k ní přeci jen nebezpečně přibližuje ("Eli, I like this girl... But you can still like her with your penis inside her"), naštěstí rozdíly zde přece jen jsou. The Girl Next Door má inteligentnější a hlavně citlivější humor, bez jakýchkoliv zbytečných nechutností, které by jej mohly degradovat na úroveň Prciček. A mimo jiné díky tomu také lépe vynikne romatická složka, která pak nepůsobí tak lacinně, jak by se u teen komedie mohlo čekat. Ovšem bezkonkurenčně nejlepší na filmu je Elisha Cuthbert - nádherná, sexy, charizmatická, dokonalá... V jejich úvodních scénách jsem zíral na obrazovku s otevřenou pusou stejně jako hlavní hrdina. A dokonce jsem kvůli ní i ochoten zvýšit své hodnocení, protože Elisha skutečně posouvá celý můj zážitek z filmu na vyšší úroveň. 8/10 ()

• Wrestler Matthew Wiese má ve filmu malou roli přítele jedné z pornohereček na Adult Film Convention. (imro)