Na okraji priepasti

• Česko Vydrž! (viac)

Američanka Kelly (Brittany Ashworthová) cestuje do talianskych Dolomitov so svojou priateľkou Sophie (Anaïs Parellová), aby si uctila pamiatku svojho priateľa na vrchole hory Antelao. Pred výstupom však stretne štyroch mladých turistov - začínajúcich horolezcov, ktorí sa s nimi pokúšajú flirtovať. Sophie nemá žiadne zábrany a počas noci plnej alkoholu sa vďaka svojej prostorekosti a podrezanému jazyku dostane do problémov. Muži ju fyzicky napadnú a neskôr, zo strachu z následkov a prezradenia, ju zabijú. Kelly všetko nakrúca kamerou z diaľky, ale štyria mladíci si ju všimnú a sú odhodlaní urobiť čokoľvek, aby kameru so záznamom získali. Kelly hľadá záchranu v horách, ale na skalných stenách ju čaká rad nebezpečných nástrah. Boj o prežitie sa začína... (TV JOJ)

silentname

Po "The 355mi "The Ledge" príde ako dobrý film, ktorý mal slušnú dávku adrenalínu a držal ma celú dobu. Vieme ako to dopadne? Áno. Je nám jasné kto umrie a kto prežije? Úplne. Dáva film počas celého času logiku? Nie. Ale ako ľahký oddychový thriller ma to celkom bavilo. Dokonca musím uznať, že niektoré scénky boli celkom drsné a vedeli ma presvedčiť. Okrem toho si myslím, že Brittany Ashworth to herecky celkom slušne vie predať. Nemá dokopy skoro žiadne dialógy, ale veril som jej asi každý jeden moment. Ben Lamb má takisto príležitosť ukázať svoju temnú stránku. A tak namiesto šarmantného princa z Netflixu tentokrát hrá poriadneho psychopata. Miestami je síce pravda, že sa do toho snaží až moc a mohol tú svoju stránku odhaliť trošku neskôr, no vo výsledku som chcel vidieť, ako si nakoniec príde po svoju smrť. Pretože si to priam od začiatku filmu pýta. Film však absolútne zlyháva v dôležitých elementoch, ktoré očividne niekto úplne prehliadol. Po prvé, ako sa stihlo tak rýchlo rozvidnieť? Nebolo času na to, aby začalo svitať. Len z tmy ideme rovno do svetla. Wtf? Myslenie ostatných chalanov nepoberám, lebo sami dobre vedeli čoho je Josh schopný... a nakoniec to nechali pokojne zájsť až tak ďaleko, že sa mi z toho zastaví rozum. A okrem toho si myslím, že s tými podmienkami, ktoré Kelly mala hore, že veci by dopadli asi trošku inak. Ako som ale na úvod povedal, bavilo ma to a držalo ma to v napätí. Takže hodnotím pozitívne už len z titulu, že to splnilo svoj účel. Hodnotenie: B- ()

iXtr3m3

Strašne jednoduchý a nudný film so strašne sa chovajúcimi postavami na oboch stranách barikády. Chvíľami som dokonca prial záporákom, aby tú kravu konečne sejmuli, pretože sa správala niekedy ako totálny amatér prvý raz na horách, pritom malo ísť o skúsenú lezkyňu. A to nehovorím o jej debilnem kamarátke, ktorá dráždila a bola drzá, že si takmer zaslúžila, ako skončila... ()

oveckaoa

2 ženské jdou vylézt jakousi skálu jedné tam totiž před rokem umřel přítel a ona na jeho roční výročí smrti ji chce vylézt . Po cestě potkají 4 chlápky , kteří je pozvou vypit si a zhulit se jednu to neláká, ale tu druhou ano tak se domluví jaksi, že teda půjdou tam se to zvrtne a jedna umře druhá natočí její smrt a utíká na tu skálu kde ji oni pronásledují. Ze začátku jsem si říkal dobré bohužel čím více stopáže ubíhalo tím větší kokotiny přibývaly. Ten had mě ještě nevadí, ale , aby postava několikrát padala a na poslední chvíli se zachránila (tyhle scény se opakují několikrát) to už mě sere. Celkově ani ti chlápci moc nepředvedou jelikož magor je tam jen jeden a ostatní ho poslouchají.  80 procent ()

MickeyStuma

Viděla vraždu své kamarádky v horách a to se jí rázem stalo osudným. Uvězněná na skalní stěně je nucena bojovat o holý život. Je to tak. Dalo by se říct, že se jedná o minimalistickou smrtonosnou past z horského prostředí s dospívajícími lidmi a to v plném ražení. Ženy raději ať se na tento film nedívají, neboť jde zase jen o ten, pro ně, odporný mužský šovinismus. A vynechat by tento snímek měli i lidé trpící akrofobií. Ze scény stanování a strávení noci dívky na skalní stěně s ohromnou hloubkou pod sebou by se jim mohlo udělat hodně rychle špatně. Dějství začíná jako hororový slasher, ale netrvá dlouho a začne napínavý boj jednotlivce o přežití, kde na straně agresorů neustále dochází ke zvratům. Sama musí vzdorovat jak agresorům, tak i přírodním živlům. Ono počasí v horách také dokáže divy. Celé je to stavěné především na scénáři, který u takového filmu musí být dostatečně silný na to, aby zaujal. No, do dokonalosti tomu sice ještě nějaký ten kousek chybí, ale nedá se říct, že by nedokázal zaujmout. Ukazují se nám dvě paralely lidského konání. Dívka s kamarádkou v horách riskuje svůj život horolezectvím jen aby vzdala poctu svému tragicky zesnulému příteli a druhý naopak v rámci svého přežití… No nic. Příběh je v rámci minimalizace hodně krotký, ale tvůrčími nápady dostačující. Také nejsou události stavěny na dívce, jako spíše na agresorovi. Nehty si u toho sice nikdo  napětím kousat nebude, ale filmový zážitek slibný je. Jakmile události zaujmou už na samém začátku, samou zvědavostí, co se kdy bude dít a jak, se dá  vytrvat až do samého konce. ()

SOLOM.

Jakžtakž snesitelný leč obyčejný thriller, který ovšem moc důvodů k radosti pro klasického diváka mít nebude. Být to ještě krvavější a brutálnější, byl bych tedy o hodně spokojenější. Pár světlých okamžiků by se tu našlo – děvčata byla vcelku pěkná – ta čtveřice opravdu „povedená“ – jeden magor, ostatní tři přizdisráči, co se neumí pořádně sami za sebe rozhodnout (podle toho taky dopadli). Krajina opravdu nádherná – jedno z hlavních plusů tohoto filmu (a že jich bylo minimum). Bohužel je tu dost hluchých a zbytečně natahovaných pasáží. Podobně šedých thrillerů existuje mraky, co prostě nenabídnou nic, čím by nějak vybočili z řady průměru – možná i podprůměru. Za pěknou hlavní hrdinku dám bodík navíc. Jinak by to nebylo ani na 50%. ()

• Had na hoře je hroznýš královský. Je to tropický had, který pochází z Jižní Ameriky a v hornaté oblasti Evropy by nepřežil. (Johnny.ARN)
  • Když je Sophie (Anaïs Parello) poprvé zraněna, Reynolds (Nathan Welsh) se snaží zavolat záchrannou službu na číslo 911. V Itálii, kde je číslo tísňové linky 112, by se nedovolal Jedná se však o chybu postavy, která odpovídá jejímu pravděpodobnému chování, takže se nejedná o hloupost. (Johnny.ARN)
  • Když Kelly (Brittany Ashworth) skopne Taylora (David Wayman) z útesu, dopadne na záda, ale podaří se mu si zlomit nohu. Navíc je vidět, že má nohu roztříštěnou ještě předtím, než dopadne na zem. (Johnny.ARN)