Britney vs. Spears

Novinářka Jenny Eliscu a dokumentaristka Erin Lee Carr díky exkluzivním rozhovorům a odkrývaným důkazům otevírají nový pohled na zápas Britney Spears o vlastní svobodu. (Netflix)

dubinak

Meh. Trochu slabší forma a dost černobílá výpověď, protože několik lidí přímo před kamerou i odmítlo o nějakém určitém tématu mluvit, tak proč si je tam zvou, když se nic nedozvíme. Sice jsem zase nastřádala nějaké nové info nebo si trochu ujasnila vztahy, ale kulervoucím dokumentem bych to nenazvala. ()

rublik05 odpad!

U dokumentů o nějaké společenské kauze mám rád, když se jedná o nestranný, vyvážený a nezaujatý projekt, který shrne všechna dostupná fakta, dá prostor všem zúčastněným se nějakým způsobem vyjádřit, a to jak jedné, tak i druhé straně, aby si tak divák mohl nejlépe určit představu, o co se v dané věci jedná a udělat si na celou věc svůj vlastní názor. Britney vs. Spears je všakukázkovým tendenčním dokumentem se vším všudy. Prakticky od začátku se najede na vlnu "free Britney", prostor dostane jen ta "správná" strana, tedy všichni, kteří zpěvačku obdivují, milují a snaží se ji zachránit ze spárů zla, lidé z jejího okolí zde nemají vůbec žádný prostor, takže možnost porovnání si verzí a zorientování se v problému je prakticky nulová. Snaha o nějakou investigaci se projeví jen v neustálém opakování již známých informací, samozřejmě se hrozně hraje na city, slzy tečou proudem, účelové hraní si s fakty je evidentní. Jako člověk nepolíbený daným tématem jsem čekal, že se o případu dozvím co možná nejvíc a konečně se dozvím, co se tam asi tak zhruba děje, ale bohužel. Po shlédnutí jsem měl naprosto stejné pocity, jako po Leaving Neverland, nevěřím jim ani půlku slova, prvoplánový očerňovací projekt, nulová vypovídající hodnota. 0/10. ()

Shimargh

Celkem o ničem, nedozvíte se extra nic, je to jen pár faktů natažených do zbytečně dlouhé stopáže. Mohlo to mít slabou půlhodinku, ale na druhou stranu je krásně vidět co za hyeny jsou novináři a firmy co vlastní práva na hvězdy showbusinessu. Jak je ždímají až na dřeň a jako zničené trosky vyplivnou a zahodí. Tatík bude dobrá svině. ()

blondboss

Nakoľko Britney bola v mojich najlepších rokoch mladosti platonickou láskou a zbožňoval som ju, tento dokument bol pre mňa povinnosťou. Aj vzhľadom na to, že rozoberá citlivú tému, síce jemne jednostranným, ale za to vyčerpávajúcim spôsobom, u mňa tento dokument vyvolal zmiešané pocity. Hlavne kvôli tomu, ako priamy príbuzný môže zničiť život svojej dcére. Ale to už je na každého názore, ktorý si z toho odnesie. Keď mám hodnotiť dokument, určite z tých lepších a zaujímavejších, aj keď neviem, či sa divák dozvie až nejako veľa nových vecí. 75 % ()

Marze

Další kousek ze zdegenerované země, kde dostávají dědictví i psi. Tentokrát o opatrovnictví. Když Britney skončila na psychiatrii, to ze t otroctví zbláznila, nebo opravdu potřebuje opatrovníka. "V roce 2018 vydělala 34 milionů dolarů, ale dostála kapesné "jen" 8 tisíc dolarů měsíčně, a umožnila si vydělat spoustě lidem, dozvíme se.  Taková Madonna je ještě bohatší, takže dokument o jejím opatrovníkovi by byl ještě vtipnější. je fakt, že vidět Britney trpět je srdcervoucí. Největší poučení z dokumentu je to, jak může být role opatrovníka vykořisťující. Hrome zbavte Britney okovů! ()