Úspešný obchodník Jacob Harlon (Nikolaj Coster-Waldau) sa v dôsledku nešťastnej nehody ocitne za mrežami, medzi najhoršími zločincami. Aby niekoľkoročné väzenské peklo prežil, musí si vydobyť rešpekt. Z Jacoba sa stane ľahostajný a bezcitný väzenský gangster, ktorý si hovorí Money. Kým si zvyká na brutalitu svojho nového domova a prispôsobuje sa jeho etickým kódexom a násilníckym rituálom, pomaly stráca vzťah k predchádzajúcemu životu, vrátane svojej ženy a syna. Prijíma identitu vodcu a svoj nový vplyv prenáša aj za múry väznice, kde plánuje obchod so zbraňami pre mexický kartel. Po prepustení na slobodu Moneyho sledujú  úrady, polícia a ohrozujú bývalí ochrancovia z väzenia. Zároveň musí zorganizovať posledný nebezpečný zločin. Nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Money si musí splniť svoje povinnosti a zaplatiť dlh. Vydá sa na krutú cestu sebaobetovania, odplaty a znovuzrodenia. (TV JOJ)

Malarkey

Vězeňské prostředí opět tak trošku jinak. Nikolaj Coster-Waldau totiž není žádnej trestanec. Bohužel se mu ale jednou situací změní život o 180 stupňů a americkej systém ho vhodí do věznice plné úchyláků, vrahů, černejch a nácků. A úplně si nejsem jistej, jestli je duševně labilní, když se podvolí náckům, ale scénáristi si pro něj připravili pár slušnejch výkrut a tak se tu divák úplně nudit nebude. Největším problémem je fakt, že Nikolaj na vraha opravdu nevypadá a když už vraždí, tak se u toho tváří jak nemluvně, co má prdy. Na druhou stranu film měl neskutečný koule a závěr byl naprosto bezchybnej. Rozhodoval jsem se mezi třemi až čtyřmi, ale nakonec jsem se podvolil lepšímu středu. ()

EvilPhoEniX

Perfektní film s vězeňského prostředí s Jamiem Lannisterem a Punisherem! Shot Caller je vyprávěn retrospektivně a zobrazuje nám život hlavního hrdiny po propuštění z vězení a také život, který vě vězení prožíval, to vše krásně propletené v hodně syrovém a drsném obalu. Vzpoura ve vězení či závěrečná scéna je definitivním Highlightem, napětí doprovází celý film o zábavu není nouze a dojde i na pár zvratů. Skvělý, kloudný film plný drsných a tvrdých chlapů. 80% ()

Real Tom Hardy

Filmom drsného charakteru s väzenskou tematikou sa snažím vyhýbať (geniálne výnimky potvrdzujú pravidlo – Felon, Block 99), no Shot Caller je totálna filmová delikatesa so životným výkonom Coster-Waldaua. Príbeh jeho postavy dostávame v troch časových rovinách, ktoré rejža prepája veľmi umne a v správnych chvíľach. Reálie väzenského života a autenticitu tejto stránky snímky posúdiť neviem, z povrchného pohľadu mi prišlo všetko v poriadku, no neviem sa zbaviť pocitu, že keď sa na scenár pozrieš hlbšie, je pomerne plochý a prázdny, len to zakrýva jeho zaujímavé nelineárne podanie a nálož testosterónu alfa-samcov bratstva bielej rasy (Evan Jones potešil, hoc aj na tých pár málo scén). Koniec koncov je to len pocit, preto by som na ten tretí raz už mohol nahodiť aj štvrtú hviezdu, či? --- (18.01.2018) (20.7.2018) (15.6.2021) ()

DwayneJohnson

Dopadlo to asi tak nějak, jako s Ewanem a jeho Synem zmaru. Úžasně charismatický Nikolaj tohle všechno prostě neutáhne, i kdyby se nechal naklonovat. A moc taky nevěřím přerodu jeho charakteru z průměrného bankéře na alfa samce se vším všudy. To se prostě neděje a když tak jen ve filmu. Tenhle má i pár slušných momentů, které však pohřbí dost špatný závěr (souboj super!), přesně jak píše uživatel Zeck. Pokud chcete nějaké lepší filmy na téma vězení zkuste brutální Carandiro, nebo R se skvělým Pilou Asbaekem. ()

Kothy

Docela drsný snímek z vězeňského prostředí s Nikolajem Coster-Waldau. Docela drsné, jak vám jedna autonehoda změní celý život. Ve vězení se přidáte ke gangu, ale ani na svobodě to bohužel nekončí. Nikolaj předvádí opravdu skvělý výkon. I Jon Bernthal tu má dobrou roli spoluvězně. Film je sestříhaný trochu na přeskáčku. "Končí to leda na krchově." ()

• Money (Nikolaj Coster-Waldau) si svůj trest odpykává v cele číslo 13. Pokoj se stejným číslem má i v motelu v době, kdy je na svobodě. (Yokolobuna)
  • Frank (Jon Bernthal) má na krku tetovanie "PEN1," čo znamená "Public Enemy No. 1" (verejný nepriateľ č. 1). PEN1 je tiež názov pouličného gangu z okresu Orange v Kalifornii. (zajo91)