Při loupežném přepadení autoservisu zemřou dva muži. Z jejich vraždy je obviněn Ivan Roubal. Major Jakub Miller ho podezřívá ze spáchání dalších šesti. Advokátní koncipientka Daniela dostává u soudu první příležitost dokázat, co v ní vězí. A k překvapení všech zúčastněných pěkně zamíchá kartami. (Voyo)

Ukážka z filmu

Necrotongue

Po shlédnutí první epizody mám smíšené pocity. Jsem rád, že si tvůrci dali práci s dobovými detaily, ale vadí mi, že se představitelé jednotlivých rolí dělí na ty, kteří hrají, a na ty, jejichž výkony jsou prkenně sterilní. Nevím, nemůžu říct, že bych byl zklamán, zároveň jsem ale nebyl příliš spokojen. Kromě výše zmíněných chabých hereckých výkonů některých zúčastněných jsem měl problém i s dialogy. Některé mi prostě nešly do ucha; vyznívaly uměle. Hynek Čermák a David Švehlík to svými výkony každopádně táhli. 3*- ()

luis13

Musím ubrat hvězdu, jako jo je to hodně dobrý, ale... Po dvou dílech, kdy se člověk nic v podstatě nedozvěděl a nedosytil, tak zbývá poslední díl a mám obavy, že tak obsáhlé téma nebude na počet dílů stačit. Škoda, že se spíš nesoustředilo na samotného Roubala, než na soudní proces. Kdyby to mělo 10 dílů, tak věřím, že to mohl být top seriál, ale takhle to bude nadprůměr. Ale třeba se budu mýlit ()

KarlN

Bože, tohle byla vážně tristní podívaná...Hynek Čermák, kterého mám opravdu rád a ctím jeho herecký minimalismus na maximum, nedostal ani minimum prostoru aby mohl předvést co umí a to i přesto, že trilogie by měla snad pojednávat především o jeho postavě, ne? Zatím sledujeme arogantní, nesympatickou a odporně snaživou feministku v naprosto, pro další děj, nepodstatných a nic neříkajících záběrech (cvičení, opakovaná příprava kávy s prášky atd.), jak se víceméně úspěšně snaží urážet a ponižovat všechny kolem sebe...a to má být jako co? Zcela bez výhrad souhlasím s recenzí redaktorky Rozhlas.cz. Tohle se doopravdy nepovedlo. Dvě hvězdy za Davida Švehlíka uvěřitelného jako vždy. ()

fabecc1222

Na naše poměry zatím poměrně netradičně přeskakujeme v podstatě celou vyšetřovací fází a dostáváme se rovnou do soudní síně, kde si zatím dělá dobrý den z celé obžaloby sériový vrah Ivan Roubal a jeho právníci. Nedostáváme tak dobovou kriminálku, ale zatím spíše klasické soudní drama. Role máme jasně nastaveny, a tak asi jediná případná změna může nastat u mladé právničky, která nebude chtít obhajovat čisté zlo. Do dalších dílů by to asi chtělo více dobové atmosféry, a nějaké to přičichnutí do samotného spisu, abychom si mohli více představit hrůzy, které Roubal spáchal, a co vše se mu honilo v hlavě. ()

MUNRO

Méně je někdy více..Tereza Kopáčová se snažila zapasovat do děje maximum faktů-"o Tebe mi nejde beránku",nicméně jako celek to v jejím podání nějak nefunguje.Na mne to celé působí jako jakási kriminální humoreska.Naprostým zlem je herecké obsazení.Měřítko snesou snad jen Jan Čenský s Hynkem Čermákem,kteří jako jediní nepůsobí groteskně,i když některé Čermákovi úšklebky jsou i tak až moc.Nicméně z toho mála co se dá o skutečném Roubalovi sehnat lze říct,že on byl skutečně osobnostně rozdvojen a přecházel velmi zdatně z polohy klaunské do polohy silně psychopatické.Fatální přehmaty v hereckém obsazení jsou za mne doslova zarážející.Od vyšetřujících kriminalistů,přes státní žalobkyni až po soudce(J.A.Duchoslav-to jako vážně?..).I jinak velmi zdatný herec David Švehlík zde působí jaksi strnule.Totální blamáž je obsazení Dagmar Havlové,jako státní žalobkyně.Někde jsem četl,že odmítá role pipin a jednoduších žen,protože přeci byla v nějakém postavení,tak teď ze sebe nemůže dělat nějakou umaštěnou Vlastu.Já myslím,že přesně to se paní prezidentové právě podařilo.Její herecké mimikry dávno vyprchaly,talent je dávno pryč a její herecký projev lze v současnosti využít maximálně v komerčních televizních seriálech typu Ordinace v Růžové zahradě.Navíc je smutným paradoxem,že si vybrala právě tuto roli,protože to byl právě její bývalý muž,který byl za všechna ta zvěrstva(včetně případu Ivana Roubala)devadesátých let přímo zodpovědný.Právě po jeho nesmyslné amnestii opustili věznice napříč celou republikou kriminálníci,kteří pod dojmem nabyté svobody začali páchat zlo jako na běžícím pásu.Po této absurdní amnestii umíraly a mizely stovky lidí,takže fakt,že si Dagmar Havlová vybrala právě roli státní žalobkyně v tomto konkrétním případu je tristní... ()

• Většina výslechů Ivana Roubala (Hynek Čermák) se koná v budově Olšanská 6, tehdejší Telecom a později Cetin a.s., dnešní majitel Central Group. Policejní garáže jsou za touto budovou taktéž. Jde o jedinečný pohled na architekturu tehdejší doby, zvláště, když se budova začne v roce 2026 bourat. (petr020202)
  • Ve scéně v čase 42:25, která se odehrává na schodech před Vrchním soudem v Praze, je vpravo vidět část tramvaje Škoda 15T, která se začala používat až v roce 2010. (Globus_Jirka)
  • Kriminalista Jakub (David Švehlík) říká státní zástupkyni Neumannové (Dagmar Havlová) o Roubalovi: „Jezdí bejvalou Havlovou limuzínou.“ Zajímavostí je, že to říká bývalé manželce prezident Havla – Dagmar Havlové. (sator)