Fr

„KDYŽ DO TOHO PŮJDEME, BUDEME ZA VODOU…“ Jako všechny tyhle filmy o sociálních sítích, počítačích, mapách… baví, když vás chytne ten příběh člověka, kterej za tím stojí. A bacha - tady je to navíc i lekce z politický historie! Svižný, napínavější než kdejakej  thriller a nesoucí fajn 8 bitovou stopu. Pičo vole, debilní TETRIS!? ///   -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Tetris vyvinul v roce 1984 ruský programátor a vývojář Alexej Pažitnov pro sovětský počítač Elektronika 60. 2.) Hry se prodalo více než 170 milionů kusů a je zapsána v Guinnessově knize rekordů jako nejportovanější videohra světa. 3.) Thx za titule „Karel Himmer“. ///                         PŘÍBĚH  *****  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  ** ()

gogo76

Asi by som nikdy nepovedal, že o tak banálnej veci akou je videohra môže vzniknúť tak výborný film. Bavilo ma to od úvodu až po koniec, fakt skvelá a nápaditá réžia, po technickej stránke ťažko nájsť nejakú nudnú pasáž. Každá scéna je chytľavá, či už plná nápadov alebo skvelých dialógov, so skvelými hercami. Scény z Ruska sú výborné a napínavé a možno zistíte, že sa za 30 rokov toho v Rusku zas tak veľa nezmenilo. V jednej scéne dvojica ruských manželov skvele okomentovala rozpad ZSSR a príchod demokracie - "To je dobré alebo zlé?". O jednej videohre sa toho dozviete určite viac než potrebujete vedieť, ale práve scény z Ruska a obchodovanie s americkými namyslenými zbohatlíkmi robí tento film výnimočným. Ak máte vzťah k hrám určite neváhajte, ak máte radi filmy na tému príchod demokracie začiatkom 90-tych rokov , rovnako neváhajte. 80%. ()

EvilPhoEniX

Výborné napínavé Drámo o tom, jak se populární videohra Tetris dostala k celému světu. Apple si připisuje plusové bodíky. V hlavní roli výborný Taron Egerton, který každým počinem herecky jen zraje jako víno. Mám toho sympaťáka rád už od Kingsmanů, ale v Black bird všem vyrazil dech svým hereckým výkonem a zde své kvality jen potvrzuje. Oscaři jsou brzy na cestě a přeji šťastný výběr filmů v herecké kariéře. Co se mohlo zdát jako nudný a nezajímavý příběh se nakonec proměnilo ve strhující a napínavou jízdu, kde místy budete lapat po dechu. To se v žánru Drama rozhodně nestává často. Plusem je zasazení do komunistického SSSR, kde hlavní hrdina přijíždí, aby koupil práva na Tetris, jenže v téhle zemi vše funguje jinak a nic nebude jednoduché. Ikdyž je většina filmu jen o obchodování práv Tetrisu, tak to má vskutku slušný náboj a energii. Děsivé KGB, komunisti, pravidla. Nevybavuji si lepší ztvárnění ruského komunismu ve filmu. Došlo tu i na pár nečekaných zvratů, celé je to skvěle natočené ( zaujmou grafické 8 bitové vsuvky), herci hrají výborně úplně všichni, atmosféra je mrazivá a strhující a celé to vrcholí strhující automobilovou honičkou, za kterou by se nestyděl ani Bond. Opravdu slušný kousek, který potěší a překvapí většinu. 8/10. ()

filmfanouch

Tetris Jona S. Bairda mohl skončit jako naprostá fraška, výsledek je ovšem zábavná záležitost, která je v součtu možná až příliš thrillerem ze studené války, zábavnost ovšem v součtu převažuje. Výsledkem je nejspíš ten nejlepší film, který na základě tohoto námětu mohl vzniknout.... Více zde ()

Vidly10

Tetris je výborným příběhem o fungování SSSR, Ruska a podobných totalitních zemí. Táhne hereckým výkonem Tarona Egertona, hravým art-stylem, kreativní režií, střihem a hravou tetrisem obohacenou hudbou. Ani nevím, kde je problém, proč tomu nedát plné hodnocení, ale asi to bude málo dořešených linek a málo prostoru. Upřímně nevím, tuhle recenzi píšu ve dvě ráno asi 14 hodin po tom, co jsem film viděl. Co vím je fakt, že tenhle film si zaslouží pozornost a nedivil bych se, kdyby skončil v mé topce na konci roku. ()

• V 59. minutě, když se Henk (Taron Egerton) se svým průvodcem ocitne na diskotéce, můžeme slyšet skladbu „The Final Countdown“ od švédské rockové kapely Europe, která vyšla v roce 1986 na stejnojmenném albu. (Trajektt)
  • Obsadenie Egertona, waleského herca anglického pôvodu, do úlohy Rogersa, ktorý je čiastočne indonézskeho pôvodu, bolo kritizované ako "bielenie postavy", tzv. whitewashing. (Arsenal83)
  • Produkce filmu musela být dočasně zastavena po případu koronaviru v Glasgow. Taron Egerton (Henk) byl testován s negativním výsledkem, ale stále byl několik týdnů izolován. (mikki089)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024