Oscarový tým Rona Howarda a Briana Grazera (Čistá duše a Apollo 13) uvádí strhující a mrazivý thriller, který se jistě stane klasikou! Na Oscara nominovaná Cate Blanchett (Královna Alžběta, 1998 - Nejlepší herečka) hraje Maggie, mladou ženu, jež vychovává svou dceru v odlehlé divočině Nového Mexika. Když dívku Lily (Evan Rachel Wood, Třináctka) unese tajemný fantom v kapuci, objeví se najednou Maggiin odcizený otec, oscarový Tommy Lee Jones (Uprchlík, 1993 - Nejlepší herec ve vedlejší roli) a nabídne jí pomoc. Maggie užasne nad jeho návratem, ale ví, že musí odložit zranění i pýchu, pokud chce ještě někdy Lily vidět. Otec s dcerou zatím netuší, že budoucnost skrývá děsivé události a vydávají se po stopě zloducha. Číhat a čekat je ale nevyslovitelnou hrůzou, která je změní navždy! (oficiálny text distribútora)

elanius

Tak najprv k hercom, tí boli pre mňa jeden z dôvodov tento film sledovať a vôbec nesklamali. Tommy Lee je podľa mňa bohovský indián, veril som mu na 100%. Blanchettka podobne, neviem si predstaviť vhodnejšiu osobu pre postavu tvrdej ženskej žijúcej v pustatine. Filmík ako taký rozhodne nenudí len neviem dojsť na nič čo by ho dostalo z priemerných príbehových vôd. Čo sa mi páčilo asi najviac bola výborná chladná farebná atmosféra. 6/10 ()

Compadre

Hodně dobrý...brutální mysteriózní western řekl bych. Příběh o bandě indiánů v čele s hyperzlým a brutálním čarodějem (El Brujo) unesl osm farmářských dcer a chystá se je prodat zvrhlíkům v Mexiku. Křesťanka Magdalena se však nehodlá s únosem svého dítěte smířit a spolu se svým otcem - zkrachovalcem Tommym Lee Johnesem, kterej je tady úplně dokonalej, se vydá po stopě únosců. Paráda. Správná temná šmanská atmosféra, napětí, herecké výkony špičkové a vůbec...paráda. PS: když Magdalena žádá příslušné úřady o pomoc, dopadá to zhruba tak, jako tady u nás. Však uvidíte... ()

D.Moore

Tommy Lee Jones a Cate Blanchett jsou skvělí a film mohl být také takový, kdyby nebyl tak nemístně dlouhý (nedokážu si představit jeho o dvacet minut delší režisérskou verzi) a především čas od času tak nudný. Ne snad, že by mi vadilo, že se ve westernu nestřílí, to ani náhodou. Ale zkrátka dobře se to během závěrečné třičtvrtěhodiny až příliš vleklo, ničím to nepřekvapilo... A finální konfrontace také nic moc. Čas od času jsem si vzpomněl na Plíživý měsíc s Gregorym Peckem, k němuž mohou Ztracené jen obdivně vzhlížet. ()

Slarque

Ron Howard nezaváhal a i v tomto westernu potvrdil své režisérské kvality. Sice se zřejmě minul s diváckým očekáváním, ale pro mne rozhodně lepší než jeho pozdější zašifrovaný megahit. Dvojice Cate Blanchett a Tommy Lee Jones by to možná herecky utáhla sama a James Horner sice zrovna nesbíral body za originalitu, ale hudba zněla dobře. Kdyby takhle profesionálně zvládnuté byly všechny hollywoodské filmy, vůbec bych se nezlobil. ()

Djkoma

Ron Howard předvádí, jak si velcí režiséři užívají na dovolené. Ztracené působí jako film natočený pro potěšení z práce s Tommy Lee Jonesem a Cate Blanchett bez většího nadšení a snahy překonat očekávání. Ron asi potřeboval oddych od nervního natáčení s hvězdami první kategorie a naplňování velkých očekávání diváků a kritiky. To se mu také daří a Ztracené jsou velmi příjemnou podívanou s trochou mystiky, která se v dnešní westernové produkci určitě neztratí. ()

• Ve filmu se sešli dva představitelé postavy Harvey Two-Face (Tommy Lee Jones a Aaron Eckhart) a jeden představitel Batmana (Val Kilmer). (viperblade)
  • Snímek byl natočen na motivy románu "The Last Ride", který napsal Thomas Eidson. (Terva)
  • Herec Val Kilmer, ktorý žije na neďalekom ranči v Novom Mexiku, súhlasil s malou cameo rolou, hoci sa v tej dobe venoval lokálnemu Filmovému investičnému programu. (MikaelSVK)