Zúčtovanie

• Česko Hra o smrti (viac)

Píše se rok 1380 a Anglií zmítají mocenské boje mezi církví a světskou vrchností. Mladý kněz Niccolas de Valans je nucen uprchnout poté, co se dopustil cizoložství. Na své cestě narazí na potulnou hereckou společnost, v čele s Martinem (WILLEM DAFOE), a protože je schopný, přidá se k nim. Putují do města Daremu, kde mají hrát místnímu lennímu pánovi k narozeninám. Stržený most přes řeku je však donutí, aby prošli panstvím lorda de Guse a zastavili se u jeho hradu. Přicházejí zrovna ve chvíli, kdy je město vzrušeno vraždou malého chlapce, z níž byla obviněna hluchoněmá žena. Niccolas brzy pozná, že něco zde není v pořádku. Společně s Martinem se zapletou de temné sítě zločinu a nenávisti (oficiálny text distribútora)

nascendi

No, že by som bol obzvlášť nadšený sa nedá povedať. Jednak som nevedel identifikovať žáner, nedokázal som uveriť príbehu a moje predstavy o živote, správaní, reči a konaní ľudí 14. storočia sa dosť líšia od toho, čo Paul McGuigan ponúkol. Ostatné bolo v poriadku. Herci svojim výkonom vylepšovali nedostatky scenára a réžie, hudba a kulisy prispievali k ponurej atmosfére, v ktorej sa to celé odohrávalo. Určite sa film dal nakrútiť lepšie, i keď v žiadnom prípade ho nezatracujem, pretože aj v tejto podobe je lepší, ako priemerný. ()

Maq

Ach ne! Těšil jsem se na dobrý příběh ze středověku... Mám středověk moc rád a je tak málo knih a ještě méně filmů, které mu trošku rozumějí. --- Tenhle film je možno nazírat jednak jako detektivku, dále jako moralistní drama, a konečně jako obraz středověku. V prvních dvou ohledech je strašně prostinký. Což by mohlo i sedět, pokud by skutečně šlo o středověký příběh. Tenkrát cesty spravedlnosti nebyly příliš sofistikované, přinejmenším podle dnešních měřítek. Problém je v tom, že jde jen o prostoduchou projekci dnešních principů na dobu, do které nepatří. Není to středověký příběh, lidé tenkrát takto nemysleli, nemluvili a nejednali. Prostě ne. Škoda. ()

Chrustyn

Ze začátku zvláštní, skoro až artové ale ve chvíli, kdy se film přehoupne na historickou detektivku o pátrání po skutečném vrahovi malého chlapce, začne být film nejen působivý ale i nesmírně zábavný. Hlavní podíl na tom má nejen vydařená režie ale především výborné herecké výkony a špinavá středověká atmosféra. Velice povedený film. ()

Heroine

Silná atmosféra, výrazná hudba, a hlavně vynikající herci. Na nich film stojí a padá. Willem Dafoe, Vincent Cassel, Tom Hardy, všichni jsou naprosto vynikající. Celý film, námět, ale i způsob hraní herců mi připomínal některé filmy od Ingmara Bergmana, což u Britsko-Španělského filmu vidím docela ráda. Ale nebudu dlouho chodit kolem horký kaše, a přiznám že na celém filmu je to NEJ Paul Bettany. Není sice zrovna kaše, natož horká, ale hraje neuvěřitelně dobře. Užívám si všechny jeho výrazy ve tváři, a s každým dalším filmem který s ním vidím, se posouvá výš a výš v mém žebříčku nejoblíbenějších herců. ()

Nach

Sice ne tak kvalitní jako Jméno růže, ale i tak poutavý příběh o vraždě a detektivním pátrání partou herců a jedním mnichem s černou minulostí. Atmosféra temného středověku se povedla na výbornou. Casting zde je excelentní i hudební doprovod trefný. Jen škoda, že scénář z velice kvalitní zápletky nevyždímal o fous více. Mohlo tak jít o originální filmový počin, který by nejen potěšil, ale k němuž bych se rád vracel a hlavně mi nezapadl za jiné kvalitní dílo, které jsem zmínil na počátku svého komentáře. 75% ()

• Skupinka hercov sa pri táborovom ohni chce ísť na sever, ale po páde mosta sa rozhodujú, či ísť na východ, alebo západ. Ale smery svetových strán ukazujú naopak. (vander19)
  • Filmovanie snímky prebiehalo vo Veľkej Británii a taktiež v Španielsku. (MikaelSVK)

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Po miliardovém Skyfallu nám bondovská série nabídla Spectre, které se dočkalo horšího přijetí a nevydělalo ani 900 milionů dolarů. Filmová logika v takových případech velí zastavit stroje a zvážit… (viac)