Na jeho počátku uprchne v Irsku z vězení psychopat Ryan Gaerity. Dostane se do USA, kde se chce pomstít Liamu McGinleymu, který byl před dvaceti lety jedním ze členů jeho teroristické skupiny, ale teď žije pod jménem Jimmy Dove v Bostonu a pokouší odčinit svou vinu prací u policejního pyrotechnického oddílu. Právě se rozhodl požádat o ruku svou milenku Kate, kterou miluje, stejně jako její dcerku Lizzy, a současně odejít z aktivní služby do funkce instruktora, když Ryan poprvé udeří. Připraví nálož, která usmrtí Jimmova přítele Blanketa. Zatímco jeho kolegové spěchají k další nahlášené bombě, uvědomí si Jimmy nebezpečí, ale marně se je pokouší varovat. Ryan mu zavolá a naznačí, že jde po Kate a Lizzy. Jimmy je okamžitě odveze do bezpečí a vyšetřovatelům prozradí všechno, co o atentátníkovi ví. Pomlčí však o jejich vztahu. Další obětí pumového atentátu se má stát černoch Anthony, nováček v pyrotechnické jednotce, ale Jimmymu se podaří komplikovanou bombu zneškodnit. Zjistí, kde se terorista ukrývá, ale než stačí cokoli podniknout, stane se další obětí šíleného teroristy starý policista Max. Rozzlobený Jimmy spěchá do Ryanovy skrýše, kde se s psychopatem popere. Těsně před smrtí Ryan Jimmovi prozradí, že další obětí se za krátko stane Kate i s Lizzy. (oficiálny text distribútora)

thunnus

Na jedné straně otřepaný příběh a poměrně dost nelogismů a chyb ve scénáři, na druhé straně solidní herecké výkony, zajímavé postavy a vůbec celá atmosféra filmu dost zachraňují. Výsledkem je u mě průměrný film, kterých existuje spousta, ale na druhé straně se na něj rád podívám, protože rozhodně patří k tomu lepšímu na našich obrazovkách. ()

Kingjiri

V první řadě bych doporučoval potenciálnim divákům nečíst ditributorskej popisek, kterej prozrazuje uplně celej děj. Nicméně je pravda, že scénář neni žádnej majstrštyk a zasloužil by vylepšit (minimálně přidat víc konfrontací dvojice Jimmy-Ryan). Tommy Lee Jones měl dobrý záporácký charisma, ale neseděl mi jeho irskej přízvuk. Uplně mě nenadchla ani Silvestriho hudba - často se mi zdálo, že k jednolivejm scénám příliš nepasuje. Akce mohlo být o něco víc, ale aspoň, že akční scény byly na slušný úrovni (výbuchy). Nic víc než jednorázovku na volnej večer nečekejte a možná budete spokojený. ()

Smileface

No,bylo to celkem zábavné,ale ten debilnímu začátkek: Kdy oběť musela stále psát,dokud se nenaplní HDD (Připomenu jen že přímo psaný text se do HDD neukládá,ale do operační paměti).To by se dalo ještě snést,ale textový editor který ukazuje počet volných bajtů na disku.............UF to bylo i na mě moc.Jinak má film celkem zajímavé nápady a spád zejména díky Bridgesovi,Lee Jonsovi a Whitakerovi. ()

Nix

Ok, musím dát kladné hodnocení. I když film teda je na můj vkus pomalý, vše je udělané s patřičnou grácií. Od vizuálu, hlavně výbuchů až po výkon Jonese. Začátek člověk musí přežít a pak dostane spletitost po sobě jdoucích událostí jednotky nebo spíše jedince z jednotky pyrotechniků. Děj je fajn, i když je to klasický příběh o pomstě, zneškodnění bomb má opravdu dobrou atmosféru a udržuje si napětí. Na svůj rok je to opravdu povedený filmek, akorát akční bych ho úplně nenazýval, mimo výbuchy a závěrečnou bitku to s akčním žánrem nemá moc společný. Hledal bych ho spíše v jiných odvětvích. Ale Bridges mne tímhle filmem překvapil. Fajn podívaná. ()

Gilmour93

Psychopatický Tommy Lee Jones rozpoutal v Bostonu Sunday Bloody Sunday (a taky Monday, Tuesday a vlastně všechny dny v týdnu) a zastavit ho může jen bývalý kolega z boje za nezávislost Severního Irska v podání Jeffa Bridgese. Nebude to ovšem žádný med, protože ten cvok Gaerity dokáže z plechovky fazolí, telefonního kabelu a digitálek sestrojit bombu, co srovná se zemí klidně půl města.. Pozvolna se rozjíždějící thriller uspokojí jak pyromany, co milují film zakončený opravdu obrovskou explozí, tak fanoušky irských mírotvůrců U2 a Jeff může být jenom rád, že album "How to dismantle an atomic bomb" vydali až o pár let pozdějí.. ()

• Natáčení filmu probíhalo od 23. srpna do 24. listopadu 1993. (GASTON73)
  • Vrcholná exploze lodi byla tak silná, že během natáčení rozbila 8 000 oken ve východním Bostonu. (GASTON73)
  • V románu "Prince of Thieves", který napsal Chuck Hogan, je tento snímek zmíněný jako "nejhorší film všech dob" (Terva)