Profesor Phillip Brainard je sice vědecký génius, ale také nenapravitelný sklerotik. Už dvakrát zapomněl přijít na svou vlastní svatbu a jeho snoubenka Sara, povoláním prezidentka univerzity, už má Phillipovy zapomnětlivosti plné zuby. Co je jí platné, že ji podle svých slov miluje každou molekulou, když kvůli svým vynálezům nikdy nepřijde k oltáři. Ale tentokrát má profesor Brainard seriózní omluvu - při poněkud brizantnějším pokusu objevil to, o co usiloval dlouhá léta. Na první pohled obyčejný zelený sliz je ve skutečnosti částečně inteligentní hmota s nevyčerpatelnou zásobou energie. Phillip dal svému objevu jméno Flubber a s nadšením se pustil do zkoumání jeho možností. Jak se zdá finanční problémy univerzity jsou jednou pro vždy vyřešeny, protože s Flubberem v motoru dokáže auto létat. S Flubberem na podrážkách lze přeskočit celé basketbalové hřiště, takže s Flubberem zaregistrovaným na patentovém úřadě má člověk nadosmrti vystaráno. Přesně to si uvědomuje proradný Phillipův kolega ze studií, který mu už ukradl několik nápadů a tentokrát chce vedle Flubberu dokonce i Phillipovu rozhněvanou snoubenku Saru. Podaří se sympaticky potrhlému profesorovi s vydatnou pomocí svého létajícího robotka zachránit svůj vynález a přízeň milované ženy? A nezapomene pak na svatbu i počtvrté? (oficiálny text distribútora)

castor

Na tomhle křiklavě zeleném slizu jsme byli kdysi na školním představení, pamatuju si hlavně spoustu poletujících gagů a všemožné kreace jednoho z nejlepších komiků všech dob, toho času vynálezce a profesora, který za touhle hroudou slizu stojí. Výsledkem je typický produkt studia Disney (moralizování i košatý happy-end zajisté přijdou), takže děti se budou za břicho popadat a jejich případná dospělácká stafáž to snad také snese. Robin Williams chrlí vtípky, řada z nich bude evidentně výsledkem jeho improvizace, holt 90. léta mu patřila. A samotný počítačový sliz byl na svou dobu, řekněme, velmi vydařený. ()

C0r0ner

Kdo měl jakákoli očekávání, musí být zákonitě zklamán, protože Flubber nenabízí skoro nic. Jde o typický rodinný film, kde jeden vědec stvoří něco neobvyklého a z toho pak plynou navazující situace. Vlastně to nemá skoro nic, co by měl mít dobrý film, ale na jedno podívání je to tak akorát a pořád ještě lepší než většina uměleckých sraček. 50% ()

MM_Ramone

Ľahká sci-fi komédia pre nenáročné, mladého diváka. Deťom v predškolskom veku sa to asi bude páčiť. Pomotaný, roztržitý profesof Phillip Brainard a jeho prevratný vedecký objav. Inteligentné, zelené želé, ktoré je zdrojom takmer nevyčerpateľnej energie. V hlavnej úlohe sa objavil Robin Williams, ktorý má na svojom konte viacero filmov pre detského diváka. "Flubber" nepatrí zrovna k tým mimoriadne podareným, ale pozreť sa na to dá. ** ()

Fiftis

Trochu bláznivá, ale fajn komédia a skvelý herecký výkon Robina Williamsa, ktorému proste tieto role sedia. Zaujímavé, vtipné, nie veľmi pôsobivá zápletka, ale celkovo príjemný dej aj spád. Problémom je však niečo iné. Veľa situácií, ktoré mnoho detí rozosmejú, ale bohužiaľ, pre nás starších divákov to naozaj už nieje to pravé. Videl som to tiež, keď som bol malý, ale aj po rokoch viem, že takéto filmy už u väčšiny nebodujú. ()

Likan7

Když jsem byl malej, tak se mi to líbilo, tak jasně, rozotmile hopsající guma a lítající kamarádka. Co víc si člověk může přát? Jenže jsem teď náhodou na film narazil v televizi a chvilku jsem se díval. Nelíbí se mi, když je mi u filmu trapně za ty herce...finálový basketbalový zápas je právě ukázkou té trapnosti a nudnosti. 2 za lítající kamarádku a trochu z nostalgie. Chudák Robin.. ()

• Když Wesson (Ted Levine) nahlíží oknem do Philipovi (Robin Williams) laboratoře, dostane ránu do čela bowlingovou koulí namazaným Flabbrem. Koule se odrazí a letí nahoru. Boule na čele od koule je ale na druhé straně a měla by letět k zemi. (LuCaSh)
  • Efekty boli vytvorené prevažne firmami ILM a Hammerhead Studios. (Mihail123)
  • Když si Philip Brainard (Robin Williams) vloží do zadní kapsy kalhot Flubber, aby se po pádu z okna odrazil, tak Flubber kapsu roztrhne a odletí. Po pádu má ale Philip Brainard kapsu zašitou. (LuCaSh)