Desítky let probíhajícího zúčtování přibližuje dědictví rodiny Donovanových celý kruh. Když události, které Raye učinily tím, kým je dnes, konečně vyšly najevo, Donovanovi jsou přitahováni zpět do Bostonu, aby čelili minulosti. Každý z nich se snaží překonat svou násilnou výchovu, ale osud těžce umírá a v boji je drží jen jejich zuřivá láska k sobě navzájem. Ať už stojí pohromadě, nebo se vrhají na zem, jedna věc je jistá – Ray nedělá hlouposti. (A.N)

VanTom

Tvůrci naštěstí nepřidávají žádné linky, pouze dojíždějí ty z finále poslední řady, takže se dá příběh shrnout do slov "honba za Mickem", který s kufříkem cenných papírů zdrhá do Bostonu. Známé prostředí přivozuje Rayovi časté flashbacky, jež konečně naplno ukážou, jak se přichomýtl k filmu i jak poslal svého marnotratného fotříka do vězení. V pomalejším tempu dojde FILM až k určitému smíření – a kruh pro Raye, jeho otce i dceru Bridget uzavře (ostatní bráchové ovšem vyjdou nepoměrně zkrátka). 3½ ()

Morholt

Poslední série byla první, která mě naštvala a to kvůli nedořešenému konci, ale teď už je všechno odpuštěno. Otevřené linky se uzavřely, exkurz do minulosti mnohé vysvětlil a konec vzal za srdce. Takhle to skončit mělo i nemělo. Hollander jasně ukazuje, proč je škoda, že se s Rayem a spol. už v budoucnu nepotkáme. 100% ()

elanius

(6/2022) / Priznám sa, čakal som od filmového zakončenia Raya trošku viac. Podľa mňa je škoda, že tvorcovia sa obsahom rozhodli len vytvoriť kvázi predĺženú epizódu. Chcelo to skúsiť vytvoriť niečo viac zapamätateľné, trochu odvahy s formátom. Príbeh je ale zakončený logicky a chvalabohu aj emočne a vzťahovo k spokojnosti. Po Dexterovi tu tak máme ďalší koniec výrazného seriálového "hrdinu" a čakáme na rovnocenných nástupcov. (7/10) ()

Arsenal83

Seriózne zakončenie seriálu, kde je veľa flashbackových scén, takže nebolo treba až toľko toho točiť a aj tak sa zarobilo. Zasmial som sa len nad tým, že mnoho užívateľov vyhodnotilo film ako odpad alebo 1 hviezda a z komentáru vyplýva, že ani netušia, že ide o zakončenie dlhoročného seriálu. To nevymyslíš. ()

M.i.k.e

poté co byl Ray Donovan nesmyslně zrušen těsně před cílem sme se dočkali jeho uzavření alespoň v téhle podobě.Filmový formát o rozsahu necelých dvou epizod mu sice úplně nesluší a v seriálu by se některé věci daly ještě lépe rozpracovat a uzavřít (hlavně linky Bunchyho a Terryho),ale rozloučení je to důstojné a jsem rád,že k němu mohlo dojít alespoň takto.Je vidět, že tvůrci nijak nevařili z vody a vše měli dopředu vymyšlené a je fakt škoda, že jim do toho Showtime hodil vidle...80% ()

• Film sa natáčal v New Yorku (New York, USA), New Haven (Connecticut, USA) a Bostone (Massachusetts, USA). (Arsenal83)
  • Film má byť bodkou a ukončením deja seriálu, ktorý 4. februára 2020 po siedmich sériách Showtime zrušilo. (Arsenal83)