Úspešná newyorská novinárka Gwen (Sandra Bullock) berie život ako jeden veľký, nikdy sa nekončiaci večierok. To sa drasticky zmení vo chvíli, keď v opitosti zruinuje svadbu svoje sestry Lily (Elizabeth Perkins) a po zbesilej jazde zdemoluje luxusnú limuzínu! Len zázrakom pri nehode nikoho nezraní... Krátko nato ju odsúdia na 28-dňovú odvykaciu kúru v liečebni pre pacientov závislých od alkoholu a drog. Najprv sa odmieta prispôsobiť tvrdému režimu, ktorý presadzuje tamojší terapeut Dr. Comell (Steve Buscemi) a ostentatívne pohŕda svojimi spolupacientmi. Až po prvých abstinenčných príznakoch a záchvatoch začína chápať, do akej ťažkej situácie sa vlastnou vinou dostala. Našťastie sa zdá, že so svojráznymi pacientmi si Gwen nakoniec predsa len užije trochu zábavy a v liečebni spozná silu skutočného priateľstva. A ktovie, možno i lásky... (TV Markíza)

Jaroslaf

pouhých dvacet osm dní na vyléčení závislosti na alkoholu a vicodinu! Dr. House approved. Když pominu, že už tahle myšlenka je naprostá blbost, tak jinak v pohodě. Buscemi dost nevyužitej potenciál. Co tam vůbec dělal? P.S: Viggo vedle Sandry....herecky to je jako postavit nablýskanej Ford Mustang vedle trabanta. Díky tomuhle filmu vám dojde kdo umí hrát a kdo ne. To je asi tak všechno, co snímek nabízí. (Ale filmy z prostředí léčeben budu mít vždycky rád.) ()

Slarque

Pokud to měla být komedie, pak si autorky nevybraly příliš vhodné prostředí. Pokud to ovšem myslely vážně, pak selhaly dvojnásob. Ani zakomponování televizní soap opery do děje nebyl zrovna dobrý nápad. Některé dialogy ve filmu totiž vyznívají stejně směšně jako to, z čeho si tvůrci dělají srandu. Herce nehodnotím, stejně nebylo co hrát. ()

Handle

Nejspíš nikdy nepochopím kritiku Sandry... Nemyslím si, že je to nejlepší herečka na planetě, ale na mě prostě vždycky působila (stejně tak i v tomto snímku) lidsky. A co se týče tohoto filmu, tak nic extra to není, ale rozhodně není tak špatný jako se tady píše. Prostě taková ta podívaná na 3*, která neurazí. ()

meave

Nepresvedčivý príbeh o premene jednej alkoholičky. Dívalo sa no to dobre, páčilo sa mi prostredie aj osadenstvo liečebne. Menej už klišovité vytesnenie celého okolia do osoby Dominica Westa. Z takéhoto príbehu sa však dalo vytrieskať omnoho, omnoho viac. Téma, ktorá je dnes globálnym problémom a ničí množstvo ľudí, poskytuje priestor pre viac, ako zhustených a navyše zjednodušených 28 dní. Keby to šlo tak jednoducho nebol by to totiž problém. ()

natalanka

Tak na tenhle film se vždycky těším. Vidět Sandru jako alkoholičku s přihlouplým abstinenčním pohledem, vidět ji jako arogantní a vzteklou, ješitnou a rýpavou ženskou...tak to si opravdu vychutnávám a dle mého je v této roli opravdu skvělá. Vadí mi pouze jedna věc. Zjistit za jeden měsíc jak na tom jsem s alkoholem....no...zdá se mi to přitažené za vlasy. Ale budiž. ()

• Většina obrazů na zdech v léčebně byla opravdu vytvořena reálnými pacienty. (Bauer)
  • Sandra Bullock pila před každou svou scénou, kde byl vyžadován nekontrolovatelný třes, trojité expreso. (Bauer)