Final Fantasy: Esencia života

• Česko Final Fantasy: Esence života (viac)

Je rok 2065. Země je v obležení. Při nárazu meteoru se na naši planetu dostaly milióny podivných bytostí, které decimují venkov i města a hrozí, že zadusí ostatní život na Zemi. Lidi zabíjejí tím, že si podmaňují jejich duše. Ti, kteří zatím přežili, začínají opevňovat svá města, aby se vetřelcům ubránili. Ale čas běží... Poslední záchranou lidstva je krásná a inteligentní Dr. Aki Ross, která je rozhodnutá věnovat všechny své schopnosti na boj s vetřelci z vesmíru. Pod vedením svého učitele Dr. Sida a za pomoci vojenské jednotky Deep Eye, v jejímž čele stojí odvážný kapitán Gray Edwards, se Aki vydává do boje za záchranu Země i sebe. Dostane se do myšlení vetřelců a získá klíč k odhalení jejich tajemství. Proti ní však stojí generál Hein. Chce proti ní použít zbraň, která by zničila celou Zemi. (oficiálny text distribútora)

Radyo

Pokud bych měl hodnotit pouze děj, tak by to vyšlo stěží na 3 hvězdičky. Ale ta animace, ta naprosto geniální animace, která se opravdu VELMI blíží skutečné realitě, ta tenhle film povyšuje trochu výše. Jako v jistém slova smyslu "průkopnický" film to Final Fantasy určitě nemá lehké a měli bychom k němu i z toho důvodu být trochu shovívavější. Vzpomeňte na 1. díl Jurského parku. ()

pakobylka

Velice neobvyklá invaze ... mimořádně intenzivní a podmanivá - po všech stránkách. Je připravená kdykoli podniknout soustředěný frontální útok na vaši mysl - a nepřipouští si možnost porážky. Její síla zdaleka nevychází pouze z animace, které kupodivu pomáhá právě to, že není stoprocentně realistická. Svým trochu snovým počítačovým výrazem jen umocňuje zvláštní, až melancholickou atmosféru příběhu, který svou křehkou a přitom velkorysou konstrukcí zastiňuje náš skutečný, střízlivý a poněkud přízemní svět. Nevadí, pokud mu hned neuvěříte - jen ho nechte, aby s vámi 106 minut sdílel svou fantazii ... a třeba zjistíte, že s její pomocí dokáže stvořit celý nový vesmír. ()

VanTom

Revoluční (a megadrahá) ultrarealistická animace se sice za ty skoro 2 dekády posunula do ranku "velmi dobrá, trochu vláčná", zůstala však vizuálně strhující a propracovaná. Podporuje ji inspirativní "spirituální" sci-fi příběh (v mnoha přízemních aspektech – akce, zvraty, postavy – nicméně krutě šablonovitý), pozadu nezůstává bombastická hudba a do doktorky Aki Rossové jsem se svého času platonicky zamiloval. :-) ()

Hal_Moore

A tohle má být co? Nehratelná počítačová gamesa? Mě je úplně jedno jestli díky supertechnologii, kterou byl film vytvořen, poznáte bez jediného slova či pípnutí, zda má hlavní postava zažívací potíže, nebo šlápla do něčeho smradlavého a nechutného. Kdybych byl sprostý, řeknu do hovna. Já chci hlavně příběh. Od japonců jsem čekal hlavně ten, ale oni né. Oni vsadili na maketingovou kampaň a to se jim nevyplatilo, cha chá. Jsem to ale škodolibý. No nic, po grafické stránce není co vytknout, po hudební také ne, ani na namluvení postav si nemůžu stěžovat. Tak ten průměr si film zaslouží. ()

MM_Ramone

V neďalekej budúcnosti, v roku 2065, našu Zem takmer úplne ovládli Fantómovia. Záhadné, smrtiace eterické bytosti. Kto sú? Čo chcú? Je to agresívne invázne vojsko alebo len smutné, stratené duše na ceste nekonečným vesmírom? Výborný postapokalyptický, akčný sci-fi horror. Rád sa vraciam ku tomuto titulu pre jeho zaujímavý scenár a úžasné, dokonalé animácie. Je to už viac ako desať rokov, čo bola "Final Fantasy: Esencia života" uvedená do kín, ale aj dnes musím obdivovať detailnú prácu animátorov. **** ()

• Všechna pozadí jsou ručně malovaná. (Caszidy)
  • Téměř žádná z postav nemá vousy, se kterými si tehdejší digitální technologie neuměla poradit. Nepomáhala ani ruční animace, proto vousy uvidíme pouze na postavě doktora. (eltazar)
  • Keď skončila výroba filmu, bolo k dispozícii 15 terabajtov dát. (Greenpeacak)