Úspěšný rockový hudebník Norman se zamiluje do neznámé zpěvačky Esther a podaří se mu z ní udělat hvězdu. Zatímco ona stoupá po stupíncích umělecké kariéry stále výš a výš, jeho šťastná hvězda pomalu, ale jistě zapadá. Film vypovídá o tvrdosti showbyznysu a zazní v něm několik skvělých písniček Krise Kristoffersona a Barbry Streisandové... (oficiálny text distribútora)

Amonasr

Hodně banální příběh, navíc dost nudně natočený, k postavám jsem si nedokázal vytvořit žádný hlubší vztah. Očekával jsem alespoň nějaké hudební lahůdky, ale ani těch jsem se moc nedočkal. I přes hvězdné obsazení se zrodil vcelku zbytečný film. Ještě že mám svůj archiv hodnocení zde, takže se na tento film už naštěstí nikdy znovu nepodívám a ušetřené 2 hodiny budu moci strávit něčím lepším nebo příjemnějším. ()

Deverant

Film osciluje někde mezi muzikálem (či spíše hudebním filmem), romantickým filmem a filmem o fungování hudebního průyslu (zrcadlový vzestup Esther a pád Johna) což končí tak, že plně není ani jedním z nich. Ta třetí rovina se mi zamlouvala určitě nejvíc, už protože hudba Barbry Streisand je mi značně vzdálená a romantická rovina tento rozměr nijak nenarušuje. Takže jako film o "odvrácené straně" (je to klišé, ale co naplat) hudebního průmyslu tři hvězdy. ()

Martin741

Hladat v tomto planom podpriemere nejaku nadcasovost je cisto mimo realitu. Film skor vypoveda o dobe 70. rokov a o sposobe zivota tej dvojky... nema to uz ani cim zaujat. Zarobilo to akurat na seba dost dobre no a ak niekoho zaujima ako jeho kariera upada a jej kariera ide hore - taxi moze film kludne pozriet. Takze suverenne najslabsi clanok zo serie A star is born. 40 % ()

kobejn

Novou verzi jsem ještě neviděl, ale tadle je dokonalá. Film skvěle zobrazuje prostředí šoubyznysu, a všechny jeho stinné stránky, slávu a otravný fanoušky. Zároveň je to silný milostný příběh a oba dva hlavní představitelé jsou mimořádně přesvědčiví. Celkově jde o jeden z nejlepších filmů s hudební tematikou, jaký jsem dosud viděl. ()

Streeper

Já jsem z filmu nadšená! Mezi Barbrou a Krisem to na plátně jiskří a to na filmovém plátně nebývá tak přesvědčivé jako v tomhle filmu. Navíc ty písně, které film posouvají o kategorii víš. Barbra má úžasný hlas a vždy jsem z jejích písní na větvi. Kris je neohrabaný a sexy herec a zpěvák. Na konci filmu mě ovládly emoce. Co víc si ve filmu přát? Láska, emoce, písně, skvělá Barbra a sexy Kris. ()

• Režisér Frank Pierson ako veterán druhej svetovej vojny Kristoffersonovi (John Norm Howard) vyčítal, že hoci mal armádny výcvik, nebojoval vo Vietname. Kris to neskôr komentoval výrokom: „Bol som príliš opitý, než aby som ho niekde poslal!” (classic)
  • Rockový koncert nakrútili filmári na Sun Devil Stadium (Tempe, Arizona) pred 47 000 fanúšikmi. Jednalo sa o skutočné predstavenie, ktorého sa zúčastnili ešte Peter Frampton a Carlos Santana. Kto sa chcel prísť pozrieť, musel zaplatiť tri doláre a päťdesiat centov. (classic)