Čas před naloděním na plavidlo, které je odveze do druhé světové války, tráví dva mladí američtí rekruti a přátelé Henry a Nick hlavně po přístavních barech. Jednoho dne ale Henry narazí na Caddie, příjemnou mladou dívku, a Nick novou situaci ne a ne skousnout. Jejich dlouholeté kamarádství brzy projde zatěžkávací zkouškou... (oficiálny text distribútora)

Malarkey

Osmdesátkový drama o tom, co se dělo v hlavách mlaďáků v době, kdy byli povoláni do války v Evropě. Film jako takový není vůbec zlý, ale to nejzásadnější na něm je to, že se v něm objeví v jedněch ze svých prvních rolí Nicolas Cage a Sean Penn, což není vůbec na škodu, protože uvidíte, že už tenkrát herecky jasně lámali srdce kdejaké fanynce. ()

Indiana

Původně jsem chtěl dát spíše 4*, ale čím dýl mi ten film leží v hlavě, tím mi přijde lepší. Pochválit musím hlavně brilantní filmařinu Richarda Benjamina a herecké výkony. Sean Penn tu sice vypadá jako blbeček a má furt takový ubulený oči, ale zahrál skvěle. Nicolas Cage tu ztvárnil takového frajírka, co furt jenom chlastá a také zahrál skvěle, což je u něj ale zvykem a mile mě potěšily role Crispina Glovera a Michaela Madsena. Prostě velmi zajímavý, nenudící, emocemi nabitý filmeček, o němž se moc neví a to je škoda. ()

Volodimir2

Druhá svetová vojna zúri po celom svete. V malom meste v Kalifornii nie je vojna nikde vidieť, ale je vždy prítomná. Dvaja mladí chlapci, Henry a Nicky, sa dobrovoľne prihlásili k mariňákom a teraz čakajú na povolávací rozkaz. Ako sa blíži termín ich odchodu aj ich myšlienky na predpokladané dobrodružstva sú čoraz černejšie. Aby som pravdu napísal, príbeh nie je až tak dobrý ako sa zdá. Totižto v roku 1984 sa natáčal príbeh o 40 rokov starší a to je v tomto filme veľmi cítiť. Nikde v zábere sa skutočná vojna neobjaví, ale je ju cítiť z každého prejavu. Nie nejde o vojnu v Pacifiku, ani v Európe, ale ide o vojnu na domácom fronte. Film je veľmi záhadný, má všetky prvky autobiografie a predpokladám, že ide o film z autorovej mladosti (respektíve z mladosti jeho otca) a je pokusom vyjadriť emócie, ktoré ho sprevádzali pred nástupom do vojny bez nostalgie a bez ružových okuliarov.. ()

harfuska

Neskutočne šialení týpci, z ktorých jeden je blázen a druhý ako blázen vypadá. Hlavne Nicolasov výraz je miestami tak dramatický, až vám to vyčarí úsmev na perách. Práve preto ho tak zbožňujem.. Avšak film nieje len o klukovinách, ktoré títo dvaja stvárajú. Je to hlavne o priateľstve, v dobrých aj v zlých časoch, a o mladíckej láske, ktorú treba zažiť, kým sa postavia tvárou v tvár smrti. Posledná 1/3 filmu upadne do miernej romanticko-dramatickej melanchólie a chytí tým diváka za srdce. ()

Aluska88

Příjemný snímek o přátelství, první lásce a zodpovědnosti s excelující dvojkou Sean Penn & Nicolas Cage. Jací strašně mladí:) Taková ucha ještě. Sean tu vypadá tak na sedmnáct let. Během sledování jsem si několikrát vzpomněla na Steva a Buckyho:) Ty však čekal zcela jiný osud... Velmi mě potěšilo, když jsem spatřila Michaela Madsena v malé roličce raněného vojáka. ()

• Richard Benjamin se rozhodl k obsazení hlavních rolí poté, co Seana Penna viděl v divadelní hře "The Slab Boys" a Nicolase Cage v romantické komedii Dívka z údolí (1983). (Edgerton)