Kto prežije - Série 42

USA, 2022

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor)

Frajer42

Spoilery! Novinky, které přinesly poslední dvě řady byly spíše k hovnu a akorát vnášely do tohoto pořadu zmatek. Bylo těžké se při tak šíleném množství výhod zorientovat, kdo má vlastně co. Obrovský pokrok od předchozí řady nastal ve výběru účinkujících, kde si tvůrci tentokrát odpustili tak šílené množství nemocných pomatenců, kteří se nemohou rozhodnout, jestli mají penis nebo vaginu. Tentokrát se ze soutěžících dalo vybrat pár zajímavých tváří, na které byla radost koukat. Dojem kazila snad pouze pubertální gorilí vítězka, jejíž retardované chování mě obtěžovalo, probouzelo ve mne xenofobní sklony a kurvilo mi sledování. [75 %] ()

Djoker

Originál je jenom jeden a všechny turecko-české paskvily se můžou jít klouzat. Už to dávno není ten Survivor, který měl znělku, aukce, návštěvy z rodiny a soutěže postavené na překonání sebe sama, ale díky znovu perfektnímu castingu nabízí další skvělou partu lidí, kteří musí projít nejzajímavějším sociálním experimentem, který kdy byl v TV k vidění. Záplava imunit, výhod, hlasů navíc a nelogických twistů bohužel nedává šanci vyhrát skutečně nejlepšímu hráči, protože faktor náhody je zase extrémní, ale k moderní verzi už to zkrátka patří. Pro některé diváky však bude stále těžší ustát otravné řešení otázek pohlaví, rasy, víry a sexuální orientace. Jedna epizoda už byla hodně za hranou a složení finálové trojice (černoška, gay a důchodce) je až komické, ale kvóty jsou zkrátka tak přísné, že za chvíli budou hetero běloši v menšině. Favorit: nikdo, Oblíbenci: Drea, Lindsay, Mike, Omar, Jonathan ()

M.i.k.e

první řada Survivoru, která mě regulérně nas*ala. Já chápu, že celá tahle soutěž je i sociální experiment, do kterého se promítají okolnosti z reálného světa a zkušenosti soutěžících, ale pro mě byl vždycky Survivor o tom, že nakonec vyhraje ten nejlepší bez ohledu na to pohlaví, orientaci nebo rasu. Chápal sem když se v rámci jedné sezony řešilo metoo, vzhledem k tomu že chování jednoho ze soutěžících nebylo ok. Ve chvíli kdy ale jedna z účastnic vytáhne v rámci vlastní záchrany rasovou kartu a vlastně ze všech svých spoluhráčů udělá rasisty a ti jí to nakonec včetně Probsta odsouhlasí, to už bylo moc.Pak se sice všechno vrátí do starých dobrých kolejí "podrazů" ,kutí piklů a soutěží ale opravdu bych se v rámci Survivora nechtěl dočkat doby kdy se někdo bude bát někoho vyhodit aby pak následně nebyl označen za rasistu atd... ()

Dan9K

V předchozí sérii jsem tvrdil, že casting je jediná věc, co tu show drží nad vodou. Tak tady to platí ještě dvakrát víc. Asi top 5 casting vůbec. Po téhle řadě je ta předchozí úplně zbytečná. Úžasní lidé, z nichž se pravděpodobně většina jednou vrátí, neskončí li sama show dřív. Jinak je to formálně stejná řada jako předchozí, ale nebýt pár drobností, tak by to vlastně byla v podstatě pětihvězdičková série. Každý díl byl zajímavý. Ok, jeden byl hodně nepříjemný, ale to už nemá cenu rozmazávat. Místní rasisticko/homofobní úderka to udělala za mě. Naprosto skvělá finální kmenovka, která by i mě samotného přesvědčila změnit hlas. Vyvstává ale čím dál víc zásadní strukturální problém celé hry ve chvíli, kdy se počet lidí ztenčí do pěti až šesti kusů. Samotná podstata hry v podstatě určuje, že další vývoj je z části o 100% náhodě, z části o tlačence produkce a zčásti o eliminaci jakýchkoliv lidí, co mají nějaké resumé. Výsledkem je prakticky vždycky neuspokojivý vývoj ve finální části hry a smíření se s vítězem, který je většinou akceptovatelný, ale málokdy skutečně "nejlepší". ()

WolfIssen

Obsahuje spoiler: Obrovskou, ale ne jedinou vadou na kráse této série, je účast otravných přiteplených mužských děvek, především Haie a Romea - odpornost... Nejlepší hráči: Jonathan, Lindsay, Mike. Asi nejtrapnější scéna, moment, nebo chcete-li srdceryvný výstup v celém Survivoru od r. 2000, byla kmenová rada po vyloučení černošky Channtelle a černocha Rocksroye (kteří se jako první a druhý dostali do poroty) a následné patetické, sentimentální a rasistické žvásty Maryanne a Drei na této radě, ty kecy byly opravdu ubohé... I ten dobrák Probst civěl, co to melou :-) ()

• Série se natáčela doslova pár dní po 41. sérii, soutěžící tedy nevěděli nic (ani od produkce) o spoustě novinek a novém formátu, který se nazývá „nová éra“. (Zix.)
  • Jedná se o jedenáctou sérii odehrávající se na Fidži a desátou v řadě. (Zix.)