Kto prežije - Guatemala

(séria)
  • USA Guatemala – The Maya Empire
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2005

Tvrdá soutěž na exotickém ostrově, ve které trosečníci doslova bojují o přežití, vodu, jídlo a náčiní, které jim usnadní život. A v neposlední řadě o výhru v podobě milionu dolarů! (oficiálny text distribútora)

giovanni3

Komentář obsahuje části této série = pokud jste sérii neviděly, tak si tento komentář prozatím nečtěte. U tohoto pořadu jsem se bavil již jako malý kluk (jen přesně nevím jakou sérii z prvních sérií) a při sledování této série jsem si na to vzpomněl. Hodně mě pobavila (a potěšila) rada, kde chtěli vyřadit Garyho a on najednou vytáhl ten symbol imunity co našel někde na stromě a pak vydržel i další radu (škoda, že pak skončil). Nepochopím, jak se tak daleko mohla dostat Lydia, protože ta nic nedělala a stále postupovala.. A Jamie byl nakonec dobrý mag.r, což potvrdila i rada, kdy skončil. Celkově to byla zajímavá série se sérií podrazů, ale byla i vcelku předvídatelná, když to bylo po sloučení 6 na 4 a ti 4 museli poklonkovat 6, aby vykřesali naději, což je hnus. Být v pozici těch 4 tak co si ulovím je moje a sr.t na ně, když mě vyhodí tak ať, ale ne zadarmo. 4z5 ()

juta

Konečně jsem se dočkal a tahle soutěž se opět objevuje na televizních obrazovkách. Od začátku jsem si víc oblíbil kmen Yaxhá, protože já se klaním vždy spíše ke straně těch slabších. Došlo tam k zajimavým zvratům. V téhle sérii jsem si postupem času oblíbil Brandona, který mi přišel jako fajn kluk, zajistil mnohá vítězství svému týmu a byl jedním z nejužitečnějších hráčů ze všech. Tato série se mi moc líbila. Sice za vítěze bych si zvolil někoho jiného, ale i ten člověk, který vyhrál se mi za celou dobu soutěže nezhnusil. Takže jsem spokojený. ()

PanCitron

Jen málo sérií je vysloveně tématických k dané oblasti a nutno říct, že Guatelmala v tomto bodovala na jedničku. A to nebylo všechno. V Survivoru mám rád plno drobných twistů produkce a tu jsme si je opravdu vrchovatě užíval. Ať už příchodem úžasně hrající Steph a dost jalového Bobby Jona, hlasováním o imunitě či představení tajné imunity. Hráčský výběr povedený, takže v přítomnosti "hvězd" nikterak nezaostávali, i když přiznávám že mužské osazenstvo jsme měl torchu problém od sebe rozeznat. Jinak série zajímavých strategií, podivných rozhodnutí a několika pěkných blindsidů. Oblíbení hráči: Steph, Brian ()

Nowasek22

Chtěl jsem dát 4* za to, že jsem sice hodnotil pěti hvězdičkami, ale nemyslím si, že tahle série patřila mezi ty nejlepší. Pak jsem si ale uvědomil, že to byla vlastně tahle série, díky které jsem začal vůbec tenhle pořad sledovat a začal mě neuvěřitelně bavit. Kdybych začal třeba s Fiji, tak nevím, jestli bych u toho vydržel dál..proto 5*. ()

t.e.r.k.a

Po prvním dílu se mi tato reality show nezdála moc zajímavá, ale jak jsem se dívala na další díly, tak jsem tomu začala přicházet na chuť a nakonec musím konstatovat, že je to naprosto úžasný! Je moc zajímavé sledovat jednotlivé soutěže, chování v kmeni a vyřazování... Mám ráda dobrodružné filmy a seriály, proto sem dala 5*... jen škoda, že to není třeba v hlavním vysílacím čase... ()

• Jediná série, ve které se skrytá imunita hrála před hlasováním. Později se hrála odhalování – po nebo před přečtením hlasů. (Zix.)
  • V této řadě byla poprvé zavedena tajná imunita. (VooDoo:*)
  • Do soutěže se přihlásilo celkem 800 osob, z nichž vzešlo 48 semifinalistů. Do guatemalského národního parku Naranjo pak odjelo 16 soutěžících. (LEGACY)