Proti ledu

• Island Against the Ice (viac)

V roce 1909 uvíznou dva průzkumníci z dánské expedice v Grónsku a čeká je boj o přežití v ledové pustině. (Netflix)

fabecc1222

Plakáty, upoutávky či samotný obsah lákají na klasické survival drama v nehostinné Grónské krajině, na které však skoro vůbec nedojde, a když ano, tak se týká zpravidla toho, kterého psa musí oba průzkumníci sníst. To je vlastně z celého boje o přežití vše, jelikož po zbytek filmu se oba nacházejí v chatce postavené z lodi, a čekají na záchranu, a čekají, čekají, čekají, čekají....A o tom je celý film. Marná sláva, žádné velké napětí nebo adrenalin se nedostaví. Stejně tak neosloví ani krajina samotná, která je po hříchu málo využita. ()

Olík

Když už chci počůrat  sněhuláka, tak si nejprve ověřím, že jsem před tím požil dostatečné množství tekutin. Takový příběh, takové lokace, takový Jaime Lannister…..takový průměr. A jaký to mohl být krásně nelítostný survivor….a že by si ho podobný námět zasloužil.….ale to by se musel někdo trochu plácnout přes kapsu. Netflix sterilita….psi nemají co žrát, herci co hrát. Není z toho vůbec nic cítit, nebuduje se žádné drama….jako kdyby průzkumníci byli na lyžařském výcviku…sice to bylo dál a horší cesta, ale i to uhlí se nakonec do kotelny dostalo. Jak říkám, za mne to chtělo mnohem víc….takhle z toho zbyl pouze roztátý rampouch. ()

M.i.k.e

silný příběh podle skutečné události, který ovšem ve své filmové podobě pouze mrhá potenciálem a to co by mohlo být (mělo být) drsným survivalem je jen sterilní nuda, kdy celá výprava působí dost neškodně a vlastně strašně jednoduše. Ani vývoj postav a jejich rozklad podmíněný "uvězněním" v pustině není kdovíjak uvěřitelný. Technicky není Proti ledu moc co vytknout, dokonce i ten digi lední medvěd byl ok, ale jako celek to prostě nefunguje. Rozhodně ne tak jak by se na podobný film slušelo...40% ()

mira007

Survival drama o dvou průzkumnících dánské expedice, kteří šli v roce 1909 po stopách předchozí expedice, aby dokázali, že Grónsko je ostrov a že na něj Američané nemají nárok a celé se to zvrtne, kdy ta dvojka uvízne v ledové pustině na dva a půl roku. Seversky chladné doslova, nic co by bylo vyloženě akčně strhující, ale přesto mně to sedlo. Technicky a herecky výborná dobovka. ()

Chrustyn

Přesně tak nudný survival, jak se dá očekávat. Herci nemají moc příležitostí hrát, napětí se zde prakticky nenajde a tak pouze sledujeme duo hrdinů, jak chodí po nudné ledové pustině v Grónsků. A těch pár hezkých obrázků nic nezmění. Nudná hodina dějepisu, kterou si z nějakého zvláštního důvodu vydupal sám Coster-Waldau. ()

• První islandský film Netflixu. (honzikk)
  • Filmovalo sa na Islande a v Grónsku. (MikaelSVK)