Jako žena mocného politika se má Sophie skvěle. Na povrch ale vyplují skandální tajemství, manžel James musí čelit vážnému obvinění a její život se otřese v základech. (Netflix)

Annaroz

Jestli to má být seriál o tom, jaké jsou ženy zneužívané chudinky, trpící pod nadvládou zlých, zhýčkaných, bohatých mužů, tak se to jaksi minulo účinkem. Bývalá ošklivka-šprtka, která si své mindráky léčí prostřednictvím soudu, jehož členové by měli být absolutně nepředpojatí, zhrzená milenka, které teprve kámoška (po dvou týdnech od incidentu) musí sdělit, že byla znásilněna a bonzačka manželka. To je opravdu trio reprezentující ty správné ženy. Tři hvězdy za to, že mě zajímalo, jak to bude dál. ()

Vajonek

Obsahuje drobné SPOILERY. Dobrá atmosféra, které asi dosti pomáhá zasazení do věčně propršeného, pošmourného Londýna, i to, že se příběh částečně odehrává v atraktivním soudním prostředí. Herecké výkony také velice dobré, uvěřitelné (asi nejvíce mě zaujala Sienna Miller jako Sophie; líbilo se mi ale třeba i ztvárnění žalobkyně Kate Michelle Dockery). Docela se mi líbilo i to, jak si tvůrci pohráli s přechody mezi časovými rovinami (pokud se někdo vracel ve vzpomínkách do minulosti, u výslechů před soudem atp.), připadalo mi to vcelku originální (i když chápu, že na někoho to mohlo působit jako moc okatá hra čistě jen na efekt). Minisérie by mohla být vcelku zajímavým příspěvkem do debat o podobách znásilnění, hezky ukazuje, jak mohou tentýž akt vnímat různí lidé různě (macho muž zvyklý na úspěch a nezvyklý na odmítnutí x žena, násilník x oběť). Ač já bych byla, pokud by se věci odehrály tak, jak nám bylo prezentováno, na straně obětí, chápu, že takovýto případ pro mnohé nemusí vyznívat úplně jednoznačně a Rupertu Friendovi-Jamesovi jsem věřila, že si fakt myslí, že neudělal nic tak špatného. Zajímavé je také sledovat anatomii vztahu Sophie a Jamese, kdy se postupně otřásají zdánlivě pevné základy, na nichž je svazek postaven, kdy můžeme sledovat a (ne)chápat, co vše je Sophie Jamesovi ještě ochotná odpustit, jak oba celou věc prožívají... Velkým a asi neodpustitelným mínusem série je ale vývoj postavy Kate, resp. postupné odhalení její minulosti a to, jak je to propojeno s aktuálními událostmi. To je něco tak blbého a těžko uvěřitelného, že to svět neviděl, a celý počin to sráží opravdu hodně,  hodně dolů. A ten úplný závěr a postupy Sophie (i když chápu, že pohár trpělivosti asi přetekl) mi taky připadají dosti nereálné... Celkově za mě nakonec taková průměrná záležitost za 60 %. ()

M.i.k.e

přál sem si aby se z Anatomie sandálu nevyklubala jen další zbytečná série plná klišé,leč nestalo se. Ministr Britské vlády je obviněn ze znásilnění frajerky se kterou předtím x měsíců podváděl svojí ženu a divák víc jak 4 hodiny sleduje jestli tak tak bylo a nebo ne a zda je pan Bílýdům zmetek, poloviční zmetek a nebo klaďas. Čistě teoreticky to mohl být dobrý film,ale na sérii (jakkoliv celkem krátkou) je tu dost hluchých míst a nebýt Friendova charismatu, díky kterému jsem si přál aby zmetek nebyl bych to nejspíš dokoukával jen s velkým sebezapřením. Přitom scény od soudy nejsou špatné a fanoušky soudních dramat by mohly potěšit.Co nepotěší určitě jsou rádoby originální hrátky s kamerou, která se různě točí, obraz se rozmazává (asi jakože matné vzpomínky) atd, což není originální ani cool, ale jen otravné...60% ()

ESNYR

Osobně jsem to neviděl, to určitě ani nebudu zkoušet ale manželka se vyjádřila že pokud se takhle budeme chovat i nadále a budeme pořád mužům dávat najevo jak je nikdo nepotřebuje a že být dnes bílí je vlastně dost na pytel, nemá lidstvo šanci na přežití. Po všech těch masírkách co dostáváme ze všech možných stran, se vlastně divím že ještě není uzákoněno že každá svobodná žena nad 15 let, musí mít za muže nějakou tu přičmoudlou verbež. Místo toho aby chlap pořád ještě byl za gentlemana, stává se z něj snadná potrava pro jakoukoliv tupou krávu která se chytne propagandy "Chlap je zlo, je třeba se jej zbavit" Už tak je to po celém světě dost na houby a tyhle výplachové sračky tomu moc nepomáhají. Proto je potřeba každou ženu zdvořile odmítnout slovy "Jste sice krásná a určitě i chytrá ale raději půjdu domů sám aby vás třeba za 5 let nenapdlo že jsem vám v taxiku bez vašeho souhlasu, položil ruku na rameno, což je považováno za sexuální násilí" Nuže milé dámy, poděkujte i takovým tvůrcům jako jsou scénáristé této hovadiny, za to že na vás chlapi začnou z vysoka kašlat. Dobře vám tak. ()