Veganka na útěku

• USA Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.
USA, 2022, 3 h 29 min (Minutáž: 44–61 min)

Proslulá majitelka veganské restaurace se provdá za záhadného muže, který prý dokáže zařídit, aby její pes nikdy neumřel. Pak se jí ale život začne vymykat z rukou. (Netflix)

Djoker

Mnoho žen už naletělo a mnoho dalších to bohužel ještě čeká. Z pozice úspěšné sexy podnikatelky a kamarádky s výhodami Aleca Baldwina se tomu však jen těžko věří. Navíc její tyran nebyl zrovna Brada Pitt. Dokument je každopádně velmi zábavný a jeho zdejší hodnocení je dost přísné. Minimálně onen zásadní twist je vystavěný naprosto geniálně a tvůrci si s tou linkou hodně vyhráli. ()

rublik05

Jsem toho názoru, že kdyby se dané téma povedlo zpracovat na ploše maximálně jedné hodiny, bylo by to jednoznačně ku prospěchu věci. Veganka na útěku je typickým dokumentem sériové výroby, jakých Netflix produkuje několik ročně. Minisérie z celkové stopáže zaujme jen v několika málo pasážích, drtivou většinu pak tvoří nudný a nicneříkající materiál, který diváka neskutečně ubíjí a uspává, chybí mu jakákoli atmosféra, o emocích ani nemluvě. V průběhu navíc vyvstane hned několik zásadních otázek, které však nebudou dostatečně a věrohodně zodpovězeny. Příběh je to sice svým způsobem zajímavý, nicméně hodinová stopáž by bohatě stačila. 3/10. ()

Skeksis

Majiteľka úspešnej vegánskej reštaurácie v New Yorku, a neskôr aj inde po svete má napodiv niečo s hlavou, tak naletí na divné reči nejakému chlapovi, ktorý má tiež niečo z hlavou - podivnej spuchline s vypúlenými očami, a vydá sa zaňho. Drístal, že jej psovi aj jej dokáže zariadiť nesmrteľnosť, a že budú žiť šťastne na veky amen. Nechápem, na čo sa vlastne vydala za človeka, o ktorom nevedela nič, iba nejaké rozprávky, že je tajný agent a superman či čo, ale nijaké fakty. Ani jeho pravé meno. Pritom to bol obyčajný gambler a psychopat. Obraz, ktorý si o sebe vytvorila, sa začne hneď meniť a z inteligentnej, úspešnej podnikateľky je odrazu tupá zmanipulovateľná podvodníčka okrádajúca investorov a zamestnancov. Takže by som to zhrnula: z One Lucky Duck sa stane One Stupid Duck. ()

Arsenal83

Veganka na úteku, ja som skôr na úteku pred vegankami resp. celým veganstvom. Ale to nie je dôležité. Dokument zaujal. Prvé dve časti sú super, potom sa to už len tak vezie. V podstate už ide len o výpoveď stelesnenej tuposti. Ktorá žena ostane s mužom, čo jej tvrdí, že má nadprirodzené schopnosti, je z inej dimenzie, urobí jej psa nesmrteľným, dokáže zmeniť podobu a iné psychosračky? Len tupina. Ale ktorá mu ešte pošle milióny dolárov napriek tomu, že sa k nej správa ako k handre, čo tu vidíme priamo na nahrávkach? Tupina na n-tú. Ja už nechápem, čo za ľudia žijú na tejto planéte. A potom sa čudujme, aké sú výsledky volieb. ()

zsn

Tohle není o naivitě nebo debilitě žen, ale o dokonalosti manipulátora. Aby se misky vah srovnaly, měl by Netflix něco natočit i o podvedených mužích, ať ženské nevypadají jako naprosté blbky. Jak říkám já - chlap tě může svým šarmem o_ebat, zmanipulovat, podvést, naslibovat. Může tě sexuálně zneužít podvodem hry na city a věcnou lásku, ale nikdy ne natolik, aby si mu poslala byť jen jedinou korunu. A toho se držím. Ač jsem potkala sebevětší zm_dy, z účtu jsem nepředvedla ani halíř a nyní jsem v takové situaci, že druhému pohlaví nevěřím ani povolání. ()