Přijmi pandu: Jak se natáčel film Proměna

• USA The Making of 'Turning Red'

Přijmi pandu: Jak se natáčel film Proměna je celovečerní dokumentární film o týmu složeném ze samých žen, které stály u kormidla při vzniku původního snímku studia Pixar Proměna. Prostřednictvím zákulisních záběrů, které sledují kroky režisérky Domee Shi a jejího užšího týmu, vrhá tento příběh světlo na silné profesní i osobní cesty, přes které doputoval tento neuvěřitelně vtipný a hluboce procítěný příběh plný momentů, ve kterých se určitě zhlédnete, na vaše obrazovky. (Disney+)

Tsuki

Samotný film Proměna jsem si užila a z mého pohledu je lepší, než se na první pohled může zdát. Po zhlédnutí několika bonusových materiálů jsem se vrhla i na tento film o filmu a doufala jsem, že se dozvím ještě fůru zajímavých informací navíc. Bohužel to ale nepokrývá všechno, co bych od filmu o filmu čekala. Obsah tohoto dokumentu se spíše věnuje režisérce a hlavním tvůrkyním filmu, zaobírá se jejich životem, dětskými lety a konečně také mateřstvím / rodičovstvím. Chápu, že všechny tyto osobní zkušenosti a záležitosti měly velký vliv na vznik filmu, který byl tentokrát v rukou ryze ženského týmu… ale čekala bych třeba, že film o filmu pokryje i některé jiné oblasti procesu tvorby. Například mě mrzelo, že se nedozvíme téměř nic o dabérech, kteří propůjčili hlasy postavám. Záběry z procesu dabingu jsou obsažené jen okrajově, skoro „mimochodem“. Pokud se vám líbil film Proměna, je sice fajn vidět i toto a dozvědět se něco víc o pozadí života režisérky, ale jinak je za mě tento dokument na téměř 50 minut délky obsahově nevyvážený. ~(3,2)~ ()