Ultimátum: Vzít se, nebo vzít roha?

(relácia)
  • USA The Ultimatum: Marry or Move On

Praštíme do toho, nebo to radši ukončíme? Provokativní reality show, ve které páry projdou náročnou zkouškou vztahu a na chvíli zažijí, jaké by to bylo s někým jiným. (Netflix)

M.i.k.e

tvůrčí tým stojící za netflixáckou Love Is Blind přišel s konceptem další reality show a tentokrát je to docela bizár. Máme tu šest párů mladých (většinou) hezkých lidí,kteří jsou spolu v průměru cca dva roky a jelikož mají svoje vize a přesné plány je tak v každém páru někdo kdo tomu druhému dal ultimátum, že se buď musí vzít a nebo rozejít. Páry se tak promíchají a tři týdny budou žít s někým jiným a za tu dobu by měli zjistit, zda opravdu chtějí být s tím s kým přišli původně a nebo ne. Když pominu, že samotné dávání ultimát ve vztahu je primárně špatně, sledujeme tu "příběhy" ne úplně vyzrálých lidí, kterým nedochází, že tři týdny s někým koho neznají a můžou se tak před sebou z vesela přetvařovat nevyřeší vůbec nic a když pak další tři týdny bydlí se svým původním partnerem je celkem logické, že půjde o shit show plnou výčitek. Osobně mi koncept téhle show přijde lehce zvrácený a jen potvrzuje, že platí toliko omílané pravidlo, že základem vztahu je komunikace a tu tady většina osazenstva těžce nezvládá. Na druhou stranu, svoje diváky si tahle show najde a dokonce občas donutí přemýšlet nad tím jak by se člověk sám zachoval (jakkoliv by nikdo zkušenější a soudnější do podobného pořadu nikdy nešel - určitě ne s vidinou,že mu zachrání vztah)...40% ()

jasanka

Docela zklamání. Poté, co jsem si naprosto nečekaně oblíbila Live Is Blind, jsem čekala víc. Spousta epizod o ničem, zkrátila bych to na polovinu. Spousta páru se mi pletla a dost jsem přeskakovala, protože mě to nezajímalo. Části, kde se půl epizody páry hádají a vyložene na sebe ječí, jsem taky nedavala. Je to škoda, ale třeba bude druhá řada lepší. ()

rikitiki

Už zkákladní myšlenka – prohodit se s jinými lidmi, abychom zjistili, jestli tě donutím si mě vzít – mi připadá psychicky postižená. Průvodci show působili jak podvodný pár z teleshopinngu. Casting soutěžících byl zaměřený jen na to, aby všichni vypadali hezky. Povahově to byl jeden protivný rozmazlenec vedlé druhého, samí sobci a hysterici. Chovali se, jako by všichni ostatní byli méněcenní. Ne, tady bych jediným dvěma sympatickým účastníkům řekla: chyťte se za ruce a zdrhejte okamžitě pryč. Závěrečný díl, kdy konečně došlo na navlékání prstýnků, byl pro mě spíš tragický, protože ani jedna z dvojic nemůže být šťastná, aniž by se aspoň jeden z páru neobětoval, nepopřel sám sebe a nevzal na sebe břímě, že bude tím, kdo bude vždycky ustupovat. SHRNUTÍ: Vyděračská reality se sektářskými rysy. ()

Micoldee

Koncept téhle show je přinejmenším zvláštní. Ne ale natolik, aby byl dostatečně zajímavý. U prvního dílu kroutíte hlavou a říkáte si, proč se na to ty “super” páry rovnou nevybodnou. U dalších dílů se nudíte a posloucháte, jak melou to samé furt dokola. U posledních dvou jste jen zvědaví, kdo z nich dopadne nejhůř. Ztráta času. ()

chrispe

Popravdě jsem od toho čekala něco trochu jinýho a byla překvapená, jak to bylo pojatý. Pravda je, že dva z těch největších toxiků zjistili hned na začátku, že jinde než u jejich submisivních partnerů jim pšenka nepokvete a tak rychle zaťali drápy, aby jejich drahé polovičky náhodu nezjistili, že vztah může vypadat i úplně jinak. Potom už sledujeme jen další a další rozčarování jednotlivých účastníků, kteří utrápeně zjišťují, že opravdu nejsou jediní na světě a jak je lehké nechat se svést novým pokušením. Přišlo mi, že málokdo z nich si uvědomil, že mezi vztahem trvajícím x-měsíců, kde už je opravdu těžké na něco si hrát a dělat se dennodenně o trošku lepším a kdy spoustu věcí s růžovými brýlemi přehlížíme, a novým vztahem trvajícím tři týdny, je fakt rozdíl a tak argumenty typu: Ale my se s xz vůbec nehádáme a s xz jsme se hádali furt... jsou fakt k smíchu. Lidi tam šli s už narušenými vztahy, kdy každý chtěl něco jinýho, takže bylo o to lehčí propadnout něčemu novému. Každopádně je to sice reality show, ale člověk se u ní dost zamyslí nad tím, jak by se v určitých situacích asi choval on. To se mi na ní líbilo asi nejvíc. ()