Moja veľká indická svadba

• Česko Moje velká indická svatba (viac)

Gurindera Chadha, uznávaná režisérka filmu Blafuj jako Beckham, se při natáčení zdokonalené společenské komedie Jane Austenové spojila s naprosto neočekávaným partnerem: hudební a taneční podívanou Bollywoodu. Výsledkem je nový pohled na nadčasový příběh o hledání lásky - převyprávěný tak jako nikdy před tím - s drzým humorem, okázalými tanečními scénami a svéráznou romancí bombajských kasovních trháků. Stejně jako v literární předloze i Moje velká indická svatba svede dohromady dva lidi s naprosto odlišnými názory, ale tentokrát jsou také z jiného konce světa. Doslova se v komedii plné barev, humoru a emocí střetává Východ se Západem. (oficiálny text distribútora)

allegria

Film, který naplní naše smysly, pastva pro oči: krásní lidé, překrásná indická krajina, ale především: neuvěřitelné barvy! A požitek i pro sluch - nádherná indická hudba. A ty tance, bože můj! Zážitek jako jeden z mála. Nemám ráda muzikály, ale tento si čas od času pouštím opakovaně a vždycky znovu mě potěší. ()

pimp

Uff, tak tohle bylo jak ze strašidelnýho zámku. Na začátku chvilka zábavy, když divák tipuje, kdo si koho vezme a kdo bude škodit. Není těžký tipnout ani manželku toho komika z LA, takže slabota. Jen jsem doufal, že jim ke konci ten záporák aspoň pořádně zatopí, ale i to byl čajíček. A vůbec, chybějí tam akční scény. Když Bollywood, tak originál a ne tahle kašírovaná napodobenina s bílým toporným panákem v hlavní mužský roli. ()

Slarque

Stejně jako hlavní hrdinka vyčítá v jedné scéně Darcymu, že turisti přijedou do Indie, ale nechtějí ji vidět, tak tenhle film si hraje na Bollywood, ale podle západních pravidel (a anglické literární klasiky), v Indii, kde všichni mluví a zpívají anglicky a navíc funguje jako takový turistický průvodce (všechny scény z Londýna a Hollywoodu). Je to škoda, protože Aishwarya Rai (a řada jejích kolegyň) je opravdu půvabná a nevypadá to, že by se k nám dostal nějaký její indický trhák (málem k nám kdosi koupil Devdas, ale rozmyslel si to). ()

mat.ilda

Když v televizi opravdu, ale opravdu nic nedávají, je možné vydržet tento spektákl plný barev, tance a hudby, budete se však muset vzdát jakéhokoliv očekávání - ve smyslu příběhu, vtipu, hereckých výkonů, zajímavosti postav.....vlastně úplně všeho. Krom očí pro pláč vám zbydou zas jen ty barvy, tanec a hudba, ale pro změnu to někdy i stačí. ()

Aress

Film se mi hodně líbil, protože co se týče indické filmografii tak se v ní docela hodně dost vyznám.Vystupovaly tam herci z Bolywoodu takže herecké obsazení bylo dobré akorat se mi nelíbylo to že z indických rodičů dělají s prominutím pasáky co prodávají svoje děti což není pravda ve filmu to bylo velmi přehnané ale to bude tím že většinu realizace filmu měl americký PERSONÁL a oni schazují každý národ, podle mě by měli začít u SEBE (a myslím to vážně). ()

• Podle režisérky Gurindera Chadhy má být vystoupení zpěvačky Ashanti poctou tradici bollywoodského filmu, kde se většinou objeví nějaká celebrita a zazpívá písničku, přestože to nemá žádné přímé spojení se zápletkou. Ostatní postavy nemají s touto celebritou žádný přímý kontakt, ale jsou k vidění v davu, kde si užívají show. (HappySmile)
  • Fráze "bez ženy není žádný život" je staré moudrou otce režiséra Gurindera Chadhy. (HappySmile)