Okouzlující námořník Jacob se rozhodne zastavit tyranského kapitána a zachránit unesené dítě. Na své misi získá nečekaného spojence v podobě mořské příšery. (Netflix)

Maniik88

Bol príbeh inšpirovaný Ako vycvičiť draka? Možno hej, je to rámcovo podobné. Ale! Boli tu parádne súboje s morskými príšerami. Hlavne úvodná bola fakt pecková, to patrilo k tomu najlepšiemu čo som videl v animovaných filmoch. Graficky taktiež lahoda, tá voda, podarené postavy, nádherné kráľovské mesto. Mňa to proste bavilo, malo to napätie, decká to bavilo. Malo to aj milé zvieratko, vtipné momenty. Fakt dobrý animák. Režisér má asi rád červenú, lebo po Veľkej šestke (slvelý animák) tu máme toto s červenou príšerou. Za mňa silné 4*. ()

vydumnica

Darmo, už sa nerobia také pekné animované filmy ako kedysi. Dnes už žiaľ prevláda kvantita nad kvalitou a The Sea Beast je toho príkladom. Nie je to zlý film, ale je len jeden z mnohých, čiže priemerný a pre mňa len na jedno pozretie, tým som si istá. Animácia je veľmi pekná, hudba je krásna, no príbehovo je to slabučké. Postavy nie sú také sympatické, humor tu úplne chýba a emócie tiež. Film je netflixovsky politicky korektný, na lodi sú pirátky, pirátka (existuje vôbec také slovo?) černoška, feminizmus v dnešnej dobe nie vždy na tých správnych miestach, veď viete. Rok 2022 bol na animáky dosť chudobný, myslím dobré animáky, jedine tak sa dá vysvetliť nominácia tohto filmu na Oscara! Výnimkou sú Pinocchio a Puss in Boots. ()

PanZahadnyCZ

Jak vycvičit draka + Luca = Mořská příšera. Klasické příběhové schéma, pro dítě dobře čitelné (pro dospělého už bohužel předvídatelné), které je ve správných chvílích napínavé, hřejivé či překvapující. Cílem tohoto filmu není zapsat se na seznam těch nejlepších animáků, ale aktualizovat fungující animované dobrodružství pro dětské diváky k roku 2022. Film je velkým dokladem toho, kam se 3D animace za 20 let posunula... cením také kamerové rozzáběrovaní, svícení, pohyby i originální přechody z prostředí do prostředí. ()

Streeper

Tohle pro mě bylo velmi milé překvapení. Než jsem viděla tenhle film, tak pro mě byl jasným vítězem na nejlepší animák roku (Oscara) Kocour v botách, ale po tomhle je to rozhodně tenhle snímek. Animace je krásná, když se na obrazovce objeví ďás, ty kontrastní scény s ďasem a malou Maisie (například pod vodou) jsou naprosto dechberoucí. Příběh je vcelku taky povedený a moc mě to bavilo. ()

Sopholojong

Stipka Piratov Karibiku, za hrst Ako vycvicit draka a plna miska "kaiju" mytologie. Letny "netflusacky" animak, napratany dynamickou akciou, epickou hudbou, uchvatnymi (pod)morskymi scenariami (jedna krasna scena pod vodou so vsetkymi vrakmi "hunterskych" lodi a kostier ulovenych monstier), farebnymi monstrami, ci roznorodou piratskou "sebrankou"... ale na druhu stranu, bezpecne sa vezuci v limitoch znamej "klise" zabavy bez pridanej hodnoty tvaru nenavist-precitnutie-odpustenie. Tou krvou na Jacobovej ruke z hlavy malej dievciny ma jednoznacne v tomto type detskeho animaku prekvapili. 7/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD