Chickie (Zac Efron) chce podporiť kamarátov, ktorí bojujú vo Vietname, tak urobí poriadne bláznivú vec – osobne im prinesie americké pivo. To, čo začalo ako cesta s dobrým úmyslom, rýchlo zmení Chickieho život a zmýšľanie. (Apple TV+)

PavelVanekArt

Nebylo to špatný. Ano, je tam ten Americkej patos a absurdní scény, které by v reálu skončily jasnou smrtí, ale je to taková ta feel good komedie a když člověk vypustí ty sračky od Billa Murrayho co tam občas pronese o válce, tak to rychle uteče, pořád se něco děje a Efron mě nikdy nesral. 4* a.k.a 70% ()

Triple H

Farrelly sa po Zelenej knihe pokúša dostáť svojím oscarovým vavrínom a našiel látku, ktorá má v sebe kombinovať zase vážnosť a humor tak, že sa človek aj zasmeje, aj dojme. Celé je to ale bez chuti a zápachu - vtipov málo, drámy tiež a nie je to ani úsmevná veselohra o absurdnosti života skrze optiku jednoduchého/dobráckeho hrdinu ako bol napr. Forrest Gump. Oproti skutočnému príbehu je veľa detailov s najväčšou pravdepodobnosťou prikrášlených a ten príbeh je viac ako úsmevný natoľko absurdný, že podľa mňa mal Farrelly zaspomínať na svoje komediálne vrcholy a urobiť z toho väčšiu frašku. Minimálne to chcelo do hlavnej úlohy niekoho iného ako vysekaného sebavedomého fešáka Zaca Efrona, tzn. skôr niekoho ako Shia LaBeouf, Elijah Wood, Aaron Paul, Andy Samberg, alebo Jonah Hill. Niekoho komediálne zdatnejšieho čo si toho hrdinu osvojí komplet a mohla to byť aj dosť dobrá vec. Takto je to niečo nedopečné, čo fraškou síce je ale ňou byť vlastne nechce (alebo sa ňou byť hanbí), a súčasne je to niečo čo sa snaží byť aj dojemným a vážnejším filmom, ktorým to byť ale veľmi práve pre absurdnosť toho o čo sa hrdina snaží byť naozaj nemôže. Dá sa pozrieť bez ujmy a odhliadnuc od nie najšťastnejšieho castingu to Efron zahral veľmi slušne, ale príde mi to ako zbytočnosť, ktorú filmy o Vietname a vlastne nikto nepotreboval. A neviem či sa mi to len zdalo, ale nemali tí newyorčania trochu mimo svoj prízvuk - resp. skôr ako keby boli z Bostonu? 2 1/2 ()

Slasher

Pohodová válečná komedie v souladu s nedávnou PBS sérií (x), tj. "ani nevíme, proč tam bojujeme", celý je to patová fraška plná vládních dezinformací... Efron jako zprvu naivní a srdcařský budižkničemu je super obsazený, ke 4* mě definitivně přiklonila závěrečná část a působivá rekonstrukce Saigonu během zrádný ofenzivy Tet. Trhák to není, nicméně akorát fajn balanc humoru a vážný látky. ()

castor

Hrdinové předchozí Zelené knihy rovněž překonávali mnohé „překážky“ a řešili „těžká“ témata, ale ty uvozovky jsou tam zcela oprávněně. Peter Farrelly dal zřejmě „definitivně“ sbohem buranským komediím a přeorientoval se na dramatické příběhy, které ovšem nezapomínají na humor a hlavně zoufale okatě tlačí na pilu diváckých emocí. Retro feel-good dramatem se prezentuje i tentokrát, přesedlal do období války ve Vietnamu a znovu se otírá o vážné motivy. A vychází z reálných událostí. Podpora války u americké veřejnosti klesá, nicméně v jednom baru se mezi mladými kamarády zrodí nápad vypátrat na bojišti známé a příbuzné, nabídnout jim morální podporu a především plechovky piva. Chickie je flákač, který večery prosedí v hospodě, zatímco řada jeho kamarádů přežívá v první linii a jeho ségra proti válce demonstruje. A tak nějak se to všechno sejde a s pocitem toho, že vojáci necítí podporu lidu, stupidní nápad skutečně zrealizuje. S notnou dávkou náhod a štěstí... Chickie postupně odhaluje hrůzy války, ale tvůrci nikdy nejdou na dřeň, mnohé konflikty jsou navíc zkratkovité a některé linie se nikam nerozvedou. Zac Efron mi herecky nikdy nevadil, v leckterých taškařicích vystupoval jako otravné pako, tady je za poměrně sympatické pako. Tvůrci potěší několika milými gesty a pár úsměvnými momenty, jinak ale výsledek není nějak zajímavý nebo dějově hutný. ()

Xmilden

V Green Book to Farrellymu vyšlo, ale tam měl k ruce herecké esa. Ty se tentokráte nestavily a báchorka o tom, jak se jeden maník jen tak rozhodl že doveze piva svým kamarádům z Vietnamu je skutečně jen o tom, že se jednoho dne sebral a jel s pivama přes půl světa. Nepotřebuju tento film k tomu, abych si uvědomil jak byla zrovna tahle válka zcela zbytečná. Zac Efron mě nedal navíc důvod, abych tento film nějak extra pochválil. 55% ()

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

18.08.2022

Spolupráce mezi streamovací službou Apple TV+ a společností Skydance Media pokračuje dál. Nedávno měl na službě premiéru animovaný snímek Štěstí a teď přichází zpráva, že Apple získal také chystanou… (viac)