Seriál vypráví pozoruhodný příběh o tom, jak povstalci britské armády vytvořili v severoafrické poušti během nejtemnějších dnů druhé světové války nejelitnější speciální jednotku na světě. (HBO Max)

P.J.2

Čekal jsem další bratrstvo neohrožených a dostal jsem bandu opilců, který by se nejraději pozabíjeli mezi sebou. To ale neznamená že bych si tuhle odlehčenou a pohodovou jízdu neužil. Tvůrci nejspíš dobře a brzo pochopili že kdyby tohle předložili divákům ve vážném tónů tak se jim každej vysměje protože jestli je jen polovina obsahu pravda tak je to až neuvěřitelné. Neokoukané prostředí války v Africe má dalšího zástupce kvalitní seriálové tvorby, chce to druhou sérii. ()

Inozuka

Vznik SAS vyprávěný bandou pankáčů na amfetaminu. Chvíli jsem si na mix punku a dixielandu musel zvykat, ale pak jsem mu přišel na chuť. Ono je to nakonec dost originální a vskutku geniální nápad, protože skvěle vystihuje nastavení členů této speciální jednotky britské armády a jejich veskrze odmítavý postoj k autoritám i konvencím. Paddy Mayne a David Stirling vystiženi fakt přesně, stejně jako vztah mezi nimi. Velké plus i za autentickou výstroj a výzbroj i za zmínku o LRDG. Těším se na další sérii. ()

Urukhaj98

S01: Naprosto žeru Stevena Knighta a jeho styl. Líbili se mi už Peaky Blinders a i další jeho méně výrazná a známá díla, ať už seriálová či filmová, se mi zaryla do paměti (například Lock nepokrytě zbožňuji). A Rogue Heroes pokračují v tomto trendu. Seriál je přímo přeplněn skvěle napsanými i zahranými charaktery. U Connora Swindellse jsem měl trochu strach, jestli utáhne hlavní roli (v Sex Education byl výborný, ale šlo o docela jinou roli), ale naprosto si svého poloaristokratického bohémského floutka dává. Jack O'Connell by si zase, kdyby to šlo, za svůj výkon zasloužil Oskara. No a Alfie Allen za nimi vůbec nezaostává a jede si svou mnohem víc cool variaci Theona Greyjoye. A kromě hlavní trojky je tu celá plejáda bizarních a zábavných postav, ať už se jedná o členy SAS, velení britské armády či špiony v ženský šatech (tuto polohu zvládá Sofia Boutella i Dominic West). Akce je tu pomálu, ale když se dostaví, umí být řádně nekompromisní. Nemůžu nezmínit soundtrack, který je prostě absolutní top a jen dokazuje to, že s ACDC v pozadí je jakákoliv scéna mnohem stylovější než jakákoliv scéna bez ACDC v pozadí. Rogue Heroes se zkrátka moc povedli a já se hrozně těším na další řadu. "S kolika ženami jste spal?" "S dvanácti, pane." "Vítejte u SAS." 8/10 ()

ER

Zrod legendárního pluku SAS v podání S. Knighta a hereckého ansámblu vypadá parádně. A vcelku i věřím, že to byla solidní banda, která vydržela 15km pochod bez vody v rozžhavené poušti. Jejich jedinou radostí byl rum a zabíjení fašistů, ale děj se nevyhýbá ani pikantním scénám jako je setkání s Winstonem Churchillem. Po úvodním rozjezdu a seznámení se s postavami začne být "veselo" i na bojišti. A jak jsme v každé epizodě upozornění, tak jde pořád o skutečné události. Nezbývá než doufat, že bude druhá řada. ()

KIT.HL

Střihem počítačové hry, kde jsou zdůrazněny jen vybrané zlomky skutečného vzniku SAS a tak aby dnešní klipová generace vydržela u děje....Milovníci historie asi budou tiše trpět. Má to sice 6 dílů, ale vypovídající  hodnota bude tak 10%. Mám rád válečné filmy, techniku a tak jsem hodně zaslepen, proto dávám 4 a vzápětí uberu jednu... Tohle není důstojná oslava britského válečnictví. Navíc to vyzní jako, že neschopnou armádu zachrání komando SAS...tak ploché to jistě nebylo. Škoda, třeba jindy.. Oslavné komenty mě tu fakt baví....)) ()

• I když jsou repliky německých Messerschmitt Bf 109 vcelku povedené, můžeme si všimnout, že některé z letounů mají nesmyslně místo třílistých vrtulí čtyřlisté. (p3tris)
  • Natáčení probíhalo v Maroku a ve Velké Británii, převážně v Norfolku, Suffolku a Gloucestershire. (aporve)
  • David Stirling (Connor Swindells) je na konci epizody zajat Němci, to se datuje k lednu roku 1943. Bohužel tank v německých jednotkách je americký MBT (Main battle tank). Tento fakt, vzhledem k využívání kořistní techniky během 2. světové války, můžeme ještě přehlédnout. O dost hůř se přehlíží samotný tank, tím je M60. Ten se začal vyvíjet až v polovině 50. let. První varianty se do služby dostaly až v roce 1959. (DavidSe)

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb