Od producentů filmů Královna Alžběta a Jak na věc přichází pravdivý příběh jednoho z nejznámějších lidí mimo zákon Neda Kellyho. Policie ho pronásledovala, stíhala celá zem a za jeho hlavu byla vypsána největší odměna na světě. Musel se skrývat, zatímco jeho přátelé a rodina byli nespravedlivě uvězněni. Ned se ale brzy se svým gangem stal pověstným. Heath Ledger (Příběh rytíře, Ples příšer), Orlando Bloom (Černý jestřáb sestřelen, Pán prstenů) a oscarový Geoffrey Rush (Záře, Královna Alžběta, Quills - Perem markýze de Sade), Naomi Watts (Kruh) v dramatickém a vzrušujícím příběhu jedné z nejslavnějších australských legend. (oficiálny text distribútora)

Kaka

Jediné co stojí opravdu za zmínku je závěrečná přestřelka, kdy skupina asi sta vojáků vedená hlavním záporákem filmu komisařem Harem (Rush) obklíčí dům, kde se ukrývá kompletní banda čítající čtyři kumpány. Výtečně nasnímaná střelba (zvuk, přehlednost) a především úsměvný a v pravdě strhující nápad s brněním, kdy člověk musí chtě nechtě ne příliš charizmatickým hrdinům o sto šest fandit. Hlavní herečtí představitelé příliš přesvědčiví nejsou a to je asi ta hlavní chyba celého velkohubě se tvářícího projektu. S klidem na duši se však tento výtvor dá charakterizovat jako průměrný a z hlavy lehce vyšumitelný. A to jsem ještě nezmínil několikaminutový a naprosto zbytečný štěk Naomi Watts, která tam byla opravdu jen kvůli tomu tak atraktivnímu australskému looku. ()

mat.ilda

Klasický příběh psance, který byl ke své zločinecké kariéře v podstatě dohnán okolnostmi - nespravedlností systému a zvůlí policie.Film podprůměrné kvality, výjimečný pouze hereckým výkonem H.Ledgera, O.Bloom planý jako vždy, Wattsová nevýrazná a její role paničky, jež prožila s hrdinou jediný úlet, zbytečná. ()

ArdathBay

V naprosto všech ohledech průměrná podívaná. Nejvíce škoda je to zejména u herců - obzvláště Geoffrey Rush je trestuhodně nevyužit. Také mi vadila naprostá černobílost postav, film se má sice v mnoha ohledech držet historických událostí, ale nějak se mi nechce věřit v absolutní dobrosrdečnost a čestnost Neda Kellyho a jeho kumpánů. Ale třeba se mýlím. Nebudu jen negativní, chválím za "plný " zvuk a kameru. ()

Qitek

Tak vidím, že tu někdo podceňuje kvality tohoto snímku! Neserte mě do prdele. Ale proč házet perly sviním :) Zbude více pro ostatní. Z vlakem do Yumy, i s Opravdovou kuráží jděte házet do průměrů... Coenové i Mangold jsou zvučná jména (i když Mangold ani zdaleka tak ne) Tenhle film je převálcuje oba. A to ho točil KDO? No? Ani nevíte co..? Teď hvězdičkujte... A to se mi Opravdová kuráž líbila. ()

Malarkey

Nevidím na tomhle filmu nic špatného. Hodnocení se mi dokonce zdá krapet pod úroveň filmu. Tady si zase odborník mne ruce při psaní komentářů a hodnocení filmů, jinak to nevidím. A obyčejný divák většinou ostrouhá s tím, že tohle je blbost. NENÍ ! Právě naopak. Sice se z příběhu nedá pořádně vyčíst jestli za to stojí nebo né, ale jiné výhody ten film určitě má. Především teda krajina. Austrálie je na tohle fantastická. Nevím koho napadlo, aby se v Austrálii občas natočil western, ale je to jedno z míst, kde mě western baví. Dále to jsou jména, od kterých by možná odborník čekal víc, ale já si stěžovat nemohu no a nakonec zpracování akce samotné. Ta závěrečná scéna je například brutální, takže ať si kdekdo strčí 58 procent do prdele. Tenhle film na tom kvalitně zase tak špatně není. Dám mu čtyři, protože si to zaslouží a mě těší, když filmu, který si to podle mě zaslouží (a kdejaký nedodělek ho sundá) můžu dát víc, než většina. ()

• V současnosti krví zbarvená zelená šerpa, kterou dostal Ned Kelly za záchranu topícího se chlapce, je vystavena v muzeu v Benalle. (HappySmile)
  • Alternatívnymi názvami filmu boli Ned Kelly: Public Enemy No. 1 či Our Sunshine. (MikaelSVK)
  • Světová premiéra filmu se konala v Austrálii necelé dva bloky od místa, kde byl Ned Kelly pověšen. (HappySmile)