Případy mimořádné Marty

• Česko Mimořádné intelektové nadání (MIN) (pracovný názov)
Česko, (2022–2024), 15 h 49 min (Minutáž: 49–60 min)

Tatiana Dyková, Roman Zach, Anita Krausová, Jiří Svoboda, Matěj Hádek, Táňa Malíková, Jan Novotný, Matyáš Pekárek, Andrej Polák, Monika Zoubková (viac)

Marta (Tatiana Dyková) je neskutečně inteligentní a velmi osobitá žena postrádající respekt k jakýmkoliv autoritám. Dalo by se říct, že pořád prudí. S policií nechce mít za žádnou cenu nic společného. Když jí však, díky její neovladatelné touze zasahovat do věcí a posouvat je geniálním a neotřelým způsobem kupředu, policejní náčelnice Klára Hořavová (Anita Krausová) nabídne pozici konzultantky na oddělení vražd, nakonec po krátkém váhání přijme. Spolu s kapitánem Kreinerem (Roman Zach) a jeho týmem začíná s osobitostí sobě vlastní rozplétat komplikované případy vražd. Výměnou za své postřehy žádá jediné: pomoc policie s vyšetřením starého případu zmizení jejího přítele Romana, otce její dcery, který se ztratil neznámo kam před dlouhými patnácti lety. (TV Nova)

mira007

Další kopie něčeho slovenského co je kopií něčeho francouzského s civilní osobou geniální uklízečkou,  která radí policii jak vyšetřovat vraždy.  Konstrukce,  na kterou jsem alergický a taky nejsem fanda hlavní představitelky takže dvě hvězdy jsou asi moc.  Verze Výnimočná Nikol (2022) je lepší. ()

heyda

Nejsem fanoušek českých krimi-seriálů, většinu jsem viděl tak jednou a tím to u mě skončilo. Tady jsem ale vydržel všech 8 dílů hlavně díky skvělé dvojici Dyková a Zach. Trochu to sice připomíná Shreka s Oslíkem, ale jako dobrý. Případy jsou dobře zamotané, kamera i ostatní věci fungují na české poměry výborně, takže abych trochu vylepšil skóre, dávám 5 hvězd. ()

Jara.Cimrman.jr

"Něco mi tu nesedí." Tak to jsme dva. To něco vypadá jako hastroš, vydává se za uklízečku, předstírá IQ 160 a neustále to ve mně probouzí vražedný pudy. Jenže kromě Marty je tu i "superpolda" Kreiner, kterej si nikdy ničeho nevšimne, nechápe souvislosti a díky brilantní neznalosti trestního řádu na každýho uvaluje vazbu. Ti ostatní ani nestojí za řeč, protože prudivá Marta se svými otravnými dětmi přebije cokoli. Já jsem trpěl při každým výskytu zrzavý příšery, ale zase jsem se skvěle bavil ve chvílích, kdy se vraždilo žábou přidanou do mýdla nebo se snímaly otisky prstů ze stykače lednice měsíc a půl po jejím výbuchu. Na to už musí mít autor dostatečně chorej mozek, takže velká gratulace. A ta hvězda je pro mě, protože jsem přežil osm dílů a kdybych to pak spláchnul do odpadu, tak bych sám před sebou ten ztracenej čas neobhájil. ()

William_ odpad!

Nudný, nevtipný, prvoplánový a nezábavný seriál s přehrávající Tatianou. Jsou herečky které toho dokázaly dost a už si nemusí nic dokazovat. Mezi ně v našem českém rybníčku řadím i Tatianu Dykovou, která byla dle mého ve svých nejlepších hereckých letech v období od 1999 až do roku 2007. Proto nechápu potřebu ztrapňovat se v trapných, nudných, ubohých a nevtipných projektech jako je tento. Bylo utrpení sledovat, jak se kdysi oceňovaná herečka ztrapňuje v tomto odpadu, který absolutně vůbec nemůže konkurovat nedělní nabídce ostatních TV hráčů. Jak Smysl pro tumor od ČT, tak Sedm schodů k moci od Primy jsou kvalitativně a především herecky o 4 parníky jinde. Smutný downfall Tatiany Dykové (kdysi Vilhelmové). ()

Anet21

⚪️V mnohom skoro totožné ako slovenská verzia, málo vlastnej invencie, chápeme, že je to licencia, ale zase nakrúcať seriál skoro totožne 1:1, to už je prepal. Dyková o dosť horší casting ako Pauhofová, predsa len, pôsobí neskutočne zostarnuto, rovnako Zach už evokuje dojmom skôr staršieho pána. Slovenská verzia celkovo pôsobí dynamickejšie, dokonca majú postavy aj trochu lepšiu chémiu.⚪️Inak v tejto verzii pre pamätníkov pobavilo angažovanie herečky, inak českého internetového memu minulej dekády Nicky Tučkovej ,,I'm not b*tch, I wanna be rich..."⚪️ ()

• Při záběru na obličej mrtvého muže Strnada mrtvý muž mrkne. (nedy77)
  • Zobrazená zápletka s otravou jedem exotické žáby pralesničky je nesmysl, jelikož jejich jedovatost souvisí s metabolismem přijímané potravy v přirozením prostředí tropického (pra)lesa. V našich podmínkách chované žabičky vzhledem k odlišným parametrům dostupné potravy jedovaté nejsou. (Petsuchos)