O.C. California

• Česko O.C. (viac)
USA, (2003–2007), 67 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvorcovia:

Josh Schwartz

Mischa Barton, Peter Gallagher, Ben McKenzie, Rachel Bilson, Adam Brody, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti (viac)

Ryan Atwood je se svým starším bratrem zadržen při krádeži auta. Jako veřejný obhájce je mu přidělen Sandy Cohen. Sandymu chlapec připomíná sebe v mládí, a proto se mu rozhodne pomoci. Když Ryana matka vyhodí z domova, vezme ho k sobě. Sandy s bohatou manželkou Kirsten a synem Sethem žije v bohatém městečku Newport v komunitě stejně majetných a snobských lidí. Ryan se rychle spřátelí se Sandyho synem Sethem, který je trochu zvláštní a nedaří se mu zapadnout mezi povrchní spolužáky. Ryan neujde pozornosti dívky ze sousedství Marissy, což mu způsobuje problémy s jejím přítelem Lukem a jeho partou. Na večírku se poperou, Sandyho manželka Kirsten se rozhodne, že už Ryana u sebe doma nechce. Když ho Sandy veze zpátky do China, zjistí Ryan, že se matka odstěhovala, proto se vracejí zpátky. Marissin otec Jimmy má podle všeho problémy, protože se nechává zapírat před vyšetřovateli z Komise pro cenné papíry. Jeho manželka je však zvyklá na vysoký životní standard a jeho obtížnou situaci nevnímá. (oficiálny text distribútora)

anderson

No tak tento seriál odštartoval na TV NOVA 3. 11. 2004 a už tu máme hodnotenie akéhosi znalca menom Ani. O čo teda ide ? Problémový ale bystrý mladík zo "spodiny" sa vďaka samaritánskemu verejnému obhajcovi "nasáčkuje" do jeho rodiny žijúcej vo štvrti boháčov v Orange County, California (áno odtiaľ tá záhadná skratka O. C.). Začína sa zmes Beverly Hills 902 10 a Školy zlomených sŕdc "šmrncnutých" soap operou. Ale nemyslím si, že (minimálne úvodná séria) je odpad!. Hrá tu peknučká Mischa Barton, dej má spád a Peter Gallagher po dlhej dobe nehrá úchyla ani sexom posadnutého slizáka. A rozprávky ako je táto, občas nezaškodia. Technická poznámka: Na NOVE sa názov seriálu nedabuje, zostáva teda pôvodný THE O. C., ale v titulku po reklame aj v oficiálnych materiáloch NOVY je uvedený s názvom bez člena. (8.11.2004) ()

Malarkey

Jako kdyby snad autoři tímto seriálem řikali: "Nesnažte se tomu bránit, v tomto světě žijete i Vy", ale mně se to fakt nezdá. Nikdy se mi to nezdá. Filmy ani seriály tohoto tipu málokdy jsou tak pravdivé aby byly krásné. Většinou je to všechno tak nahrané až běda. Stejný případ je i zde. Kdyby bylo více humoru, nemohu říct ani popel. V tu ránu si připomenu takové Přátelé, kde se také řeší vztahy, ale v první lajně je humor. Zde kdyby to tak fungovalo, byl bych rád. Jenže tady opravdu jde jen o ty vztahy a život lidí kolem nich. (4/10) ()

Fiftis

Tento seriál som sledoval, keď som začal chodiť na strednú školu. Dobrá je hlavne úvodná zvučka. Prvá séria mi prišla celkom aj dobrá. Pár ľudí si pod tým zrejme predstaví taký ten typický americký teen seriál, ale prvá séria je fakt viac než uspokojivá. Príjemné prostredie Californie, dievčatá atď. Podobná zápletka už tu síce bola asi tak tisíckrát, ale na oddych je to v pohode. To je, čo sa týka prvej série, tie ďalšie už u mňa padajú. Dej sa začne dramatizovať a postavy sa začnú likvidovať. A inokedy tu vskutku platí pravidlo, že nové série sú to najväčšie zlo, ktoré kazí povesť začiatkom. ()

robbiee odpad!

[imdb: 7.6/10] | me: Videl som jednu časť a oblialo ma totálne znechutenie zo slabých hereckých výkonov, deja a hlavne celej myšlienky. Povedal som si, že nesúď podľa jedného dielu a tak som si pozrel ešte dva a pocity sa len zhoršovali až do úplnej nechuti. O čom to je? Komu to vôbec je adresované? Totálny brak, ktorý nenesie okrem krásnych žien (na čom aj seriál stavia) nič, ... ale totálne nič. Až doteraz som si neuvedomil presny význam pojmu - strata času,... ale úplná. Radím sa vyvarovať, .. resp. vypnúť zvuk a nechať bežať ako screensaver. ()

Langy10

můj jeden z nejoblíbenějších serialu:)) Vždy jsem se na něj těšil ...Jako menší jsem to sledoval a nemohl mi ujít ani jeden díl!.. Prostě genialita ! Benjamin McKenzie,Rachel Bilson,Mischa Barton a Adam Brody absolutně nejlepší herci ze seriálu, ale jinak tam hráli ostatní herci taky dobře! :) .. Ten seriál prostě miluju! ()

• Bazén Cohenů je jen čtyři stopy hluboký, takže si herci museli kleknout, aby vypadal hlubší. (Džejkop)