O.C. California

• Česko O.C. (viac)
USA, (2003–2007), 67 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvorcovia:

Josh Schwartz

Mischa Barton, Peter Gallagher, Ben McKenzie, Rachel Bilson, Adam Brody, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti (viac)

Ryan Atwood je se svým starším bratrem zadržen při krádeži auta. Jako veřejný obhájce je mu přidělen Sandy Cohen. Sandymu chlapec připomíná sebe v mládí, a proto se mu rozhodne pomoci. Když Ryana matka vyhodí z domova, vezme ho k sobě. Sandy s bohatou manželkou Kirsten a synem Sethem žije v bohatém městečku Newport v komunitě stejně majetných a snobských lidí. Ryan se rychle spřátelí se Sandyho synem Sethem, který je trochu zvláštní a nedaří se mu zapadnout mezi povrchní spolužáky. Ryan neujde pozornosti dívky ze sousedství Marissy, což mu způsobuje problémy s jejím přítelem Lukem a jeho partou. Na večírku se poperou, Sandyho manželka Kirsten se rozhodne, že už Ryana u sebe doma nechce. Když ho Sandy veze zpátky do China, zjistí Ryan, že se matka odstěhovala, proto se vracejí zpátky. Marissin otec Jimmy má podle všeho problémy, protože se nechává zapírat před vyšetřovateli z Komise pro cenné papíry. Jeho manželka je však zvyklá na vysoký životní standard a jeho obtížnou situaci nevnímá. (oficiálny text distribútora)

Indiana

Viděl jsem pouze první dvě série, ale stačily mi k tomu abych si tento seriál velmi oblíbil. Samozřejmě když nepočítám ženské obsazení a jejich problémy, což jsem občas proklikával, ale dění v rodině Cohenů mě prostě bavilo. Navíc celé je to tu takové pěkně načančané, člověk z toho má takovou tu pozitivní letní náladu. Herecky tomu kralují Adam Brody a Peter Gallagher. ()

Eldoth odpad!

Naprosto zbytečný seriál okoukaným od takových " perel " jako je 90210 a dalších jemu podobných " teen " seriálů, které někteří jedinci a nebo v horším případě skupiny, sledují pro mne z nepochopitelných důvodů ... :-/ Ani se nedivím, že natáčení dalších řad zrušili pro malou sledovanost a velký nezájem diváků. Nepopírám, že Mischa Bartonovic by vyrajcovala snad i homosexuála, ale o to asi ani tak nejde, co ? Z celkového hlediska tohoto přežitku nemohu dát jinak ...než odpad. Dodnes lituji každou minutu, kterou jsem u tohoto paskvilu strávil. ()

Liznic

Všichni jsou mladí, krásní a dokonalí a ti co náhodou nejsou mladí, jsou pořád krásní a dokonalý a ti co náhodou nejsou krásní, chtějí být krásní a dokonalý. Na poli seriálů pro dospívající dívky se jedná o koukatelnou záležitost. Znovu si to nepustíte, ale ani si nebudete chtít vystřelit mozek z hlavy. A jaktože to vůbec znám, ptáte se? Inu, mám mladší sestru :) ()

werus

Jen stěží uvěřitelný seriál.. Nebo to v té Americe vážně takhle mají?? Já nevím, ale myslím si, že takhle to normálně nechodí, a to ani v Americe. Herci jsou vybráni více méně dobře, co může dělá Adam Brody coby Seth Cohen a se Summer (Rachel Bilson) tvoří dobrou dvojku. Pár druhý – Ryan a Marrissa, tam už to trochu pokulhává, Ryanovi to jeho „grázlovství“ nějak nevěřím a k Mische – ta je mi prostě hrozně nesympatická. Jinak je to seriál, kde se v průběhu všech řad stále směřuje jenom k tomu jednomu (aby se všichni dali dohromady jak mají) a ono to stále ne a ne vyjít. Takže je jen otázkou jak dlouho to vydržíte, případně, jak dlouho vás to bude bavit. Seriál není ničím vyjímečným (no, vyjímečně dobrá je v OC vlastně hudba), ale dá se na to koukat. Alespoň na Brodyho. A na pana Ovsa :). ()

Malarkey

Jako kdyby snad autoři tímto seriálem řikali: "Nesnažte se tomu bránit, v tomto světě žijete i Vy", ale mně se to fakt nezdá. Nikdy se mi to nezdá. Filmy ani seriály tohoto tipu málokdy jsou tak pravdivé aby byly krásné. Většinou je to všechno tak nahrané až běda. Stejný případ je i zde. Kdyby bylo více humoru, nemohu říct ani popel. V tu ránu si připomenu takové Přátelé, kde se také řeší vztahy, ale v první lajně je humor. Zde kdyby to tak fungovalo, byl bych rád. Jenže tady opravdu jde jen o ty vztahy a život lidí kolem nich. (4/10) ()

• Jelikož Adam Brody nesnáší plachtění, tak v závěrečných scénách první řady je na lodi někdo jiný. (Hal_Moore)
  • Sam Raimi telefonoval tvůrci seriálu Joshovi Schwartzovi, aby mu řekl, že se mu strašně líbila líbací scéna ala Spiderman. (Hal_Moore)
  • OBSAHUJE SPOILERY! Když Ryan v závěru první série odjíždí, má na sobě stejné oblečení, jako když odjížděl poprvé. Podobná je i scéna, když se loučí s Marissou. (Hal_Moore)