Mrtví jako já

• USA Dead Like Me (viac)
USA / Kanada, (2003–2004), 21 h 35 min (Minutáž: 42–74 min)

Tvorcovia:

Bryan Fuller

Ellen Muth, Mandy Patinkin, Rebecca Gayheart, Callum Blue, Cynthia Stevenson, Laura Harris, Christine Willes, Britt McKillip, Peter Williams, Jasmine Guy (viac)

Georgina dokončila studium a rodiče na ní naléhají, ať si konečně najde perspektivní zaměstnání. Netuší však, že tím jí vlastně podepíší rozsudek smrti, neboť jejich dcera umírá při svačině poté, co jí zasáhne záchodové prkýnko z vesmírné stanice. Její smrt však není zcela obyčejná, stane se totiž "smrtkou", to znamená, že musí sledovat skony jiných a pak jim pomáhat najít jejich další cestu. Seznamuje se se skupinou podobně vyvolených a hlavěn se svým naprosto sucharským šéfem. Musí dál žít na zemi, ale ve změněné podobě. Vrací se do svého starého zaměstnání, sleduje svou smutně působící rodinu a hlavně se věnuje onomu "vedlejšáku", při němž se hlavně v počátcích nevyvaruje někdy i dosti fatálních chyb... (Sandiego)

Lacike

Originálny fantasy seriál o smrtonošoch, ktorý si s chuťou prichádzajú po živých ľudí a skupinke mŕtvych ľudí, ktorý majú za úlohu tých mŕtvych odprevadiť na onen svet. Spôsoby úmrtí boli často vynaliezavé a vtipné. Úplne absolútne ma to nestrhlo, ale bola to príjemná pohodovka, ktorú som si raz do týždňa s chuťou pozrel. Hlavne kvôli netypickej kráske Ellen Muth. Ale len v dabingu. V originále má hrozný hlas. Výnimočne tentoraz v seriály vydržal do konca aj mentor tej skupinky Mandy Patinkin. Ale to asi preto, že seriál po dvoch sezónach zrušili a v následnom filme po rokoch sa už neobjavil. Z ostatných postáv ma ešte bavila policajtka v podaní Jasmine Guy a šéfka Georginy v podaní Christine Willes, ktorá bola typickým predstaviteľom opustenej staršej ženy s množstvom mačiek. He, he. Takže celkovo to je u mňa za spokojných 8/10. ()

gogos

Po dlouhe dobe jsem se rozhodl si neco nahrat.... Jelikoz se serial kryje s House MD, nezbyla jina moznost... Prvni dil byl prinejmensim zajimavy a povedeny... uvidime, jak se dilo casem rozvine... Po prvni serii musim zvysit hodnoceni. Serial s vynikajicim nadhledem, prijemnym humorem, symaptickymi postavami.... Proste parada. ()

Ender66

Dead like me je veľmi zaujímavý počin. Hoci je nápad s reapermi originálny, dá sa povedať, že celý seriál skôr ako na príbehu stojí na postavách. Málokedy sa stáva, že sú postavy obnažené až na kosť. V Dead like je tomu ale tak. Sledujeme príbeh George, ktorá začala skutočne žiť až po svojej smrti, vyrovnávanie sa jej rodiny s jej stratou, minulosť jednotlivých reaperov... Postavy sú napísané tak dobre, že si zamilujete každú jednu z nich (napríklad taká Dolores nemá žiadnu chybu). Ja osobne som sa v pri DLM veľa nenasmial (skôr som sa kontinuálne usmieval popod fúzy)+ (každý diel obsahoval aj vážnu zamysleniahodnú vec:-)), ale užíval som si riadne. 9/10. ()

Hellboy

S tímto seriálem mám docela velký problém - hlavní hrdinka mi je naprosto strašně nesympatická.. To mě samozřejmě velmi ovlivnilo v hodnocení, pročež dávám jen tři ***, prostě nemam chuť se na ní dívat..to samozřejmě není všechno. Ústřední myšlenka je pěkná; udělat z teenagerky Smrtku, která musí řešit své teenagerské problémy i po smrti - proč ne? Ale neni to prostě dobře pojaté. Nepřipadá mi to moc zábavné, když už se semele nějaká brutální smrt, tak mi to násilí připadá samoúčelné, herecké výkony nic moc a celkově logika jejich posmrtného světa..neexistuje..lístečky kdo kdy umře? coože? jsem velmi subjektivní, ale tenhle seriál mě prostě vůbec nezaujal. ()

zdenny

Líbí se mi to, protože je to mystery. Vím ale, že by to mohlo být i na tři. Ale je třeba oddělit žánr, který mám rád, od žánru, který je celkem trapný (např. seriál Ztraceni, kdy milion dílů mačkali klávesu jak hloupí). A když si uvědomím, kolik seriálů je trapných a kolik seriálů (včetně tohoto) představuje můj oblíbený žánr, tak musím jasně a nahlas říct, že tento je prostě dost dobrý. A stal se seriálem i mé rodiny. Neni to sice ten druh seriálu, po kterém by se mi celý život stýskalo, při jeho sledování si to ale dost užívám. Každá postava je jiná, každá je svá. Všechny jsem si je oblíbil. Nejvíce ale charismatického mentora (bez vlastního přičinění) Ruba. Čtyři hvězdy a není co řešit. ()

• Laura Boddington, která hraje verzi George viditelnou normálními lidmi, je v titulcích uvedena jako "Un George", tedy "Ne George". (Tom Riddle)
  • Komiks, který v několika dílech čte Mason, je "Cosmic Plan". (HappySmile)
  • I když se děj odehrává v Seattlu, natáčelo se ve Vancouveru. Přesto filmaři nepředělávali žádné značky ani nápisy. V některých dílech jsou proto vidět znaky Vancouveru. (lucieK)

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

14.09.2011

Slavný filmový kanibal se přesouvá do televize. Francouzské studio Gaumont založilo novou divizi, která bude produkovat televizní seriály. A hned uzavřelo smlouvu s Marthou de Laurentiis. Známý… (viac)