Bláznivá černá krimi komedie, zvláštní pojetí detektivky. Zfilmování známé divadelní hry Clue, která obsahuje všechny tři konce - v divadlech se totiž hrála tak, že končila jedním ze tří konců. Skupina lidí přichází na pozvání do luxusní rezidence. Brzy se ukáže, že každý z nich se v minulostiněčím provinil. Hostitel - jemuž v minulosti ublížili jim namísto příjemného večera přichystal noc hrůzných překvapení. (oficiálny text distribútora)

spikey1

Tim Curry je v ráži! Strašně mu ty role majordomů sedí. Ale ta hyperzauzlenost mi přivádí bolest hlavy. Rozhodně nepatří mezi oddechovky, protože hektické přebíhání vám nenechá chvilku odpočinku. Jeden z případů, kdy divadelní hra dokáže fungovat na plátně. Ale ta jevištnost z toho pořád trčí, neruší, ale je tam. ()

David.Darco

Trochu chaotický začiatok sa nakoniec rozvinie do celkom fajn komediálnej detektívky. Celé to je poňaté dnes už takmer nevídanou ľahkosťou a naivitou a práve tá ma oslovila. Je sranda sledovať kam sa pohlo vnímanie homosexuálov a afroameričanov. Dnes by tak malý nevinný vtip spôsobil zrejme katastrofu, pritom je orientovaný skôr ako výsmech predsudkom. Ak máte čas a chuť, je to fajn oddychovka ktorá má aj pomerne slušné rozuzlenie. ()

C0r0ner

Těžce pohodový film, který si tvůrci očividně natočili ve volných chvílích s cílem se pořádně pobavit. I přes strhující tempo a šílené situace jsem se ale čas od času nudil, což bylo velké překvapení. Samozřejmě to vychází z Deseti malých černoušků, ale je to hozené do parodie, takže z toho vychází dost zvláštní, ale veselý paskvil. 70% ()

kaylin

Není to tak třeskutě vtipné, jak by to mohlo být, ale filmu se daří docela zajímavě a sexy parodovat detektivní žánr s tím, že dodržuje jeho pravidla, ale přitom diváka zavádí přímo do vytváření zápletky, a to i tím, že jsou zde tři různé konce. Na divadle, v původní podobě, bych to asi viděl raději, ale i takhle dobré. ()

playboxguest

Opět se nám v jednom obřím sídle uprostřed ničeho sešla skupinka nesourodých, avšak pestrých postaviček, které na první pohled, ale opravdu jen na ten první, nemají nic společného. A opět je to jízda plná skvělých hlášek a groteskních situací alá Vražda na večeři. Obsazení tentokrát sice není zas tak skvostné, ale za sebe říkám, že Tim Curry (majordomus) a Lesley Ann Warren (Miss Scarlet) mě nejednou nahlas rozesmáli, kolikrát bez jediného slova. ()

• Kellye Nakahara v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)
  • Když byl film uveden do kin, každé kino dostalo jedno ze tří možných zakončení. (Trajektt)
  • Scénář k filmu byl inspirován deskovou stolní hrou „Cluedo“, v níž se hráči rozdělení na vrahy a vyšetřovatele snaží zamést stopy, případně vyřešit vraždu. (playboxguest)

Herní Clue se dočká remaku

Herní Clue se dočká remaku

30.09.2019

Deskovou hru Clue snad netřeba představovat. Tahle kultovní detektivka se už v minulosti jedné filmové adaptace dočkala, a to v roce 1985 od režiséra Jonathana Lynna (Můj soused zabiják). Teď se… (viac)