Stret človeka s medveďom na jeho území, končí zvyčajne fatálne. Ak však stretnete medveďa, ktorý navyše skonzumoval nemalé množstvo bieleho prášku, môže to dopadnúť všelijako. Medvedi, totižto netušia, že keď v nájdu v lese kokaín, ktorý vypadol z lietadla pašerákom drog, rozhodne by ho nemali zožrať. Na nešťastie všetkých ľudských hrdinov príbehu, sa drogy vysypali nad idylickou prírodnou rezerváciou a preto sa ich tu zišlo toľko – klasickí výletníci, deti za školou, matka jedného z nich, obetaví strážcovia parku, gangstri hľadajúci spadnutý kokaín, policajt, ktorý pre zmenu hľadá týchto gangstrov… Čo myslíte, že sa stane, keď na túre stretnú štvrť tonovú chlpatú príšeru? Zle a pravdepodobne v niekoľkých kusoch. Hoci sem všetci pôvodne prišli z rôznych dôvodov, teraz majú jeden spoločný ciel, vyviaznuť živý. A nebude to ľahké. Zatiaľ čo skutočný predchodca medvedieho antihrdinu sa v roku 1985 predávkoval a zbláznil, filmová verzia je oveľa odolnejšia, vynaliezavejšia a našťastie aj zábavnejšia. (CinemArt SK)

korbitch22

Tohle mě akorát nepříčetně nasralo. Námět za všechny prachy, neskutečný potenciál, dobře sestříhaný trailer který kurevsky navnadil a plakát jako dělaný pro motiv na tričko. Bohužel, svěřte to posraný ženský a vznikne z toho naprosto stupidní sračka. Příšerný herecký výkony, hrozný postavy, dementní dialogy, příšerný střih. Nemá to žádný švih, žádný tempo, nemá to (a to nesnáším ten výraz) žádný tah na branku. Místo toho, aby dej sledoval v efektivním tempu medvěda který trhá komparzisty na kusy, snaží se "režisérka" o nějaký rádoby rodinný příběh, jenže svým příšerným antitalentem plýtvá materiálem a nabízí jen křeč, trapnost a vše umocňuje hudbičkou jak z teleshopingu devadesátých let na reklamu pro Total Gym. Existují tři věci na světě, ve kterých ženský nemají co dělat a to je fotbal, hokej a režijní stolička. Klidně ať si je Elizabeth Banks prezidentka zeměkoule, ale tady za to bych ji fakt dal pěstí do tlamy. Protože sem se neskutečně těšil. Jedinou * dám za scénu se sanitkou, to je svižný, rychlý, brutální a vtipný. V takovým tempu kdyby se nesl celý film, bylo by zaděláno na béčko desetiletí. Ty stupidní krávo 🖕 30%. ()

Steven47

Medvěd na koksu vlastně funguje strašně dobře jako parodie na survival thrillery. Je ale škoda, že si to uvědomí až ve druhé polovině, a ta první tak působí spíše mdle, protože se jí moc nedaří kombinovat humor s napětím. Těžko říct, jestli mi prostě jenom trvalo se na snímek správně naladit nebo opravdu dojde k určitému zlepšení. Každopádně třeba taková scéna se sanitkou je prostě skvělá. Všechno je samozřejmě strašně přepálené, jenže co taky čekat od filmu s tímhle názvem. Jsem navíc přesvědčený, že to celé mohlo být výrazně ujetější a je škoda, že tomu tak není. Tahle látka si o to opravdu říkala. Stopáž 95 minut je tak akorát, snímek má slušné tempo i díky střídání několika příběhových linek, ne všechny jsou však záživné na sledování. Postavy jsou sice fajn a pro potřeby děje naprosto dostačují, ale problém je v tom, že jejich interakce nejsou zpočátku moc zábavné a působí až nuceně. Soundtrack mi přišel povedený a CGI medvěd vypadá obstojně, rozhodně lépe, než působil z prvních ukázek. Potenciál, a především ten komediální, byl rozhodně větší, nicméně nemůžu říct, že bych se u filmu nudil. Druhou půlku jsem si vlastně celkem užil. 5/10 ()

Kudly4

Nakonec to nebylo až tak úplně špatný, díky vtipným Gore scénám, neočekával jsem totiž, že to bude tak slušně krvavý, takže po téhle stránce jsem celkem spokojený - top scéna - sanitka. Medvěd nevypadal nejhůř, ale jinak všechny postavy mdlý, nudný, občas se ty jejich dialogy nedaly vůbec poslouchat. Každopádně, z pohodlí domova, slušná blbost, na zabití nudy. ()

pornogrind

No mohla z toho být slušná taškařice. To by se ale režie musel ujmout někdo zručnější než je Elizabeth Banks. Na thriller málo napínavý(spíš vůbec) a na regulérní komedii je to málo vtipný. Herci svým herectvím určitě neoslní. Navíc většina postaviček, který se ve filmu objeví je prostě divná a jejich dialogy doslova ubíjející. O tom, že sjetej chlupáč je otřesně digitální snad ani psát nemusím. Na druhou stranu nějaká ta akce se najde, dojde i na krev, utržený končetiny i střeva. TOPem je pak asi scéna se sanitkou. Když to shrnu tak možná tahle story o sjetým méďovi někoho pobaví ale mě osobně to až tak nevzalo. Každopádně nechápu jak takovej film může jít do kin. Kdybych na to do kina šel tak jsem vyloženě nasranej. Naštěstí mám dost rozumu na to abych od Elizabeth Banks očekával nějakej zázrak. A tak z pohodlí domova uděluju tomuhle kousku 2 hvězdy. ()

Arsenal83

Ten film nevie, či chce byť hororom či komédiou., chce byť obe a nie je nič. Škoda, že práve toto bol posledný film Raya Liottu, nedôstojné herca jeho formátu. Elizabeth Banks je taká priemerná herečka, ale ako režisérka neviem, neviem. Filmu chýba kvalita a niektoré efekty boli ako spred 40 rokov. Ak si chcete obľúbiť tento film, musíte ukradnúť tomu medveďovi kokaín. ()

• Cocaine Bear měl být dočasným pracovním názvem. Producenti se rozhodli film vydat pod tímto názvem, protože se jim nedařilo vymyslet nic jiného. (KGBelik)
  • Film je inspirován skutečným příběhem 79 kg vážícího amerického černého medvěda, který zemřel po požití pytle plného kokainu v listopadu 1985. (bianci)
  • Film obsahuje 2 potitulkové scény. (Stanley619)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023