Hollywoodské hvězdy - Gwen Harrison (Catherine Zeta-Jones) a Eddie Thomas (John Cusack) jsou dokonalými symboly Hollywoodu. Ve svých rolích dokázali přivádět k slzám filmové fanoušky a plnit kapsy producentů miliony dolarů. Prostě pravá "Zlatíčka pro každého". Idylce je však už nějaký čas konec. Před osmnácti měsíci se žárlivý Eddie pokusil svou hereckou partnerku a manželku v jedné osobě zabít, protože ji přistihl s milencem - ctižádostivým španělským hercem, s nímž si Gwen začala při natáčení jejich posledního společného filmu. Eddie se léčí z depresí a také Gwenina hvězda září bez partnera jen na půl. A producent Dave Kingman má uvést do kin jejich poslední film. Pro všechny je to poslední šance na záchranu. Jak ale dostat znesvářené hvězdy na společnou promotion, aby se hned první den nezabily. To je úkol pro zkušeného tiskového agenta Lee Phillipse (Billy Crystal), kterému šlape v jeho funkci na paty ambiciózní, ale neschopný mladíček. Lee má v záloze tajnou zbraň. Kiki Harrison (Julie Roberts) pracuje jako asistentka krásné, sebevzhlíživé megastar Gwen. Náhodou je také její sestrou. Pro nemotornou a málo sebevědomou Kiki nebyl nikdy život ve stínu slavné sestry snadný. Víkend s oběma zlatíčky najednou a s bulvárním tiskem v zádech také rozhodně není pohodovou záležitostí. A Kiki si uvědomuje, že konečně musí začít žít vlastní život. Opětovné setkání se švagrem jí k tomu poskytne dost dobrý důvod. Situace se stává čím dál napjatější, dojde na rvačku i intriky a to navíc nikdo netuší, co skrývá ve svém tajemném studiu výstřední režisér Hal Weidmann. (oficiálny text distribútora)

pakobylka

Zlatíčka, která NEJSOU pro každého ... alespoň pokud můžu mluvit sama za sebe. Zpočátku se jeví jako vcelku zábavná jednohubka, která se bez zbytečných ohledů strefuje do superzářivých hvězd Hollywoodu a všeho - a všech, kteří se kolem nich točí. Jenomže zanedlouho zjistíte, že námět se předčasně vyčerpal, aniž by se nějak přehnaně angažoval. Zůstala jen trochu pokleslá a rozpačitá legrace, do které se Julia Roberts nijak zvlášť nehodí a kterou nezachrání ani znavené finále. Nejde o zápletku - ta bývá u romantických komedií víceméně předem daná (alespoň ve většině případů), ale o způsob její prezentace. Takhle by se neměly servírovat ani rozmrazené polotovary v rychlém občerstvení. ()

Streeper

Film, který se mi překvapivě vyhnul a to navzdory hvězdnému obsazení. Je škoda, že snímek má pár trapných scének, které jeho kvalitu dost snižují dolů (například scéna se psem?!), jinak by moje hodnocení vypadalo zcela jinak. Velké plus za skvělé obsazení, Catherine zahrála namyšlenou hereckou hvězdu dokonale ale ne nepříjemně. Spojení Johna a Julie bylo skvělé, oba mám strašně moc ráda a skvěle mi k sobě šli. Příběh je dobrý, místy vtipný, ale jak říkám škoda těch trapných scének, které snižují kvalitu. ()

Aluska88

Velmi příjemná, oddechová komedie se sympatickým obsazením a vtipným scénářem. Ani tento film však neunikl klišé. Naštěstí ho není moc a my si tak můžeme užívat pohled na krásnou Catherine Zeta-Jones, jejího neurotického manžílka v podání geniálního Johna Cusacka a tak trochu "druhé kolo u vozu" Julii Roberts a bavit se jejich nenásilnými, přirozeně úsměvnými momenty a dialogy, do kterých jsou zapojeni i ostatní účastníci štábu (Tucci, Crystal). ()

VanTom

Milá romantická linka s "ošklivým káčátkem" Julií Roberts drží v rámci své škatulky vyšší standard, zatímco satira rozmarných hollywoodských hvězd (režisérů, producentů, novinářů) si vylamuje zuby na tuctovém stereotypu, zvýrazněném ještě (lascivní) situační komikou. Korunu tomu nasazuje křečovitě umělé finále s promítáním "opravdového" filmu a potleskem vestoje (plus s vtípky o délce penisu). ()

Derek

Mix romantickej komedie a satiry na hollywoodske hviezdy a ich blaznive maniere. Je strasna skoda ze sa film viac nevenuje Billymu Crystalovy (ktory sa podielal i na scenari) a jeho starostiam ako zachranit premieru neexistujuceho filmu. Cusack, Zeta Jones a Roberts sa snazia (hlavne Catherine je ako psycho hviezda sarmantna), ale ich cela dejova linka nie je nijako extra zaujimava ci extra vtipna, tak im vsetkym nakoniec vypali rybnik Christpher Walken ako excentricky reziser. ()

• Julia Roberts měla původně hrát hlavní ženskou roli, sama ji ale odmítla, protože ji více oslovila ta vedlejší. [Zdroj: Filmserver.cz] (Duoscop)
  • Gwen používá v hotelích krycí jméno "Holly Golightly". Catherine Zeta-Jones si tuto praktiku chtěla vždy v reálném životě zkusit. (PußyMagnet)