Zadlužený muž si pořídí sklepní kóji plnou záhadných věcí, které chce prodat. Brzy ale zjistí, že se kvůli tomu ocitl ve smrtelně nebezpečné a zoufalé situaci. (Netflix)

Omnibus

"Zajíce v pytli nekupuj, ze skladu rychle upaluj!" Epizodu Války skladů "Buy Lot 36, free demon included", jsem si užil, včetně okultní odbočky do Mistrů zastavárny, podivného vrabčího hopsání starého náckomila (zůstalo bez vysvětlení), přípravy chutné stravy z půlených koček a hry na honěnou s mrtvou posedlou sestrou, hladově máchající chapadly. V závěru potěšilo i setkání u zamčených dveří s pomstychtivou ťamankou, pardon, imigrantkou. Na začátku jsem chápal i její udivený povzdech "¿Qué Clase De Hombre Eres?", což si španělštiny neznalý xenofob Nick Appleton mylně vyložil jako sprostou nadávku, pročež onu milou dámu, která "přijela dvěma autobusy" (!), nazval blbou krávou. Netušíc, jak brzy a jak zatraceně moc ho to bude mrzet. ()

molcan2

"Položka 36" bola slušným začiatkom "Kabinetu kuriozít", ale nesplnila celkom moje očakávania. Pri najlepšom bola napätá, napínavá a trochu zaujímavá. Nechápal som, prečo bol hlavný hrdina vykreslený ako absolútny hlupák... naozaj som si kvôli tomu nemohol k nemu nájsť vzťah a fandiť mu. Hodnotím to na 6,5/10, pretože trvalo príliš dlho, kým to začalo mať šťavu, a keď sa tak stalo... bol koniec. Som si istý, že príde aj lepšie epizódy, ale "Položka 36" ma k nim ďaleko. Poznámka: Po druhom zhliadnutí je to to lepšie zo seriálu. ()

kenkaku

Má jít o ucelené příběhy a tak jsem čekal, že scénář ví co dělá. Asi jsem čekal víc “del Toro” styl. Možná více úderný scénář co prostě jede. Vůbec nepomáhá ústřední postava (ukázkový debil), co se chová jako křupan i v situacích, kdy to vůbec není nutné. Co funguje je atmosféra (tak nějak), ale zabíjí ji zcela zbytečně natahované scény a líný scénář, protože to co jsem čekal od začátku (nebo řekněme většinu stopáže) jsem dostal až ve 40 minutě příběhu (ze 43 minut dlouhé epizody). ()

Oup

Osobne nerozumie tomu nízkemu hodnoteniu. Položka 36 je príjemná úvodná rozprávka pre ľudí, čo majú radi potemnelú atmosféru. Kamera je asi najviac hororová záležitosť, ale to vôbec nevadí, lebo od začiatku máte pocit, že to smeruje do problému. Atmosféra naladená neurotickým človekom, ktorý si očividne prešiel hrôzou v živote a príjemnou hudbou, ktorá nalaďuje k temnote. Mne sa to páčilo, dobrý začiatok. ()

mottleone

Úvodem - Baví mě ty začátky alá "Věřte nevěřte" s Del Torem. A teď začněme: První epizoda mě nechala celkem chladným, dost se to na můj vkus táhlo, celé to mohlo být údernější a zkrátka nejsem na tyhle okultní záležitosti. Naštěstí sem si užil alespoň herecké výkony, jemně pojaté lovecraftovské CGI finále, práci s kamerou, hudbu a všudypřítomnou ponurou atmosféru. Jako úvodní povídka to skvěle demonstruje, co můžete od zbytku série očekávat; jen se mi zkrátka netrefili do vkusu, ale přesto - dostačujících 75% a standartní 3* ()

• Guillermo Del Toro v jednom z rozhovorů prozradil, že inspirací pro sepsání příběhu byla jeho osobní zkušenost, kdy byl jeho sklad prodán bez jeho vědomí stejně jako se to stane v příběhu Emilii (Elpidia Carrillo). (NiWi)
  • Název první epizody Položka 36 si hraje s čísly: 36 = tři šestky = 666. (bittersweet)