Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

Snění v domě čarodějnic (E06)

(epizóda)
  • USA Dreams in the Witch House

Výzkumník se dlouhá léta po smrti svojí sestry vypraví do temné a záhadné říše, aby ji přivedl zpátky do světa živých. A pomoct mu s tím má velmi zvláštní droga. (Netflix)

kenkaku

Další Lovecraft jako posledně (****), ale režie ženská jako předposledně (*). Takže jsem tušil, že to nebude jednoduché. A oprávněně. Sice se už od začátku něco děje, ale je to taková unifikovaná (tabulkově korektní) podívaná. A obsadit Rona Weasleyho do epizody o čarodějnicích nepomáhá taky. Pořad jsem v tom viděl jen dalšího Harry Pottera. Tedy moc čajíček (obzvlášť po tom co už příběhy doposavad ukázaly). ()

SavagerXx

Protože jsem četl předlohu musim říct že jsem mírně zklamaný, jak už tu jiní lidé píšou je to taková spíš pohádka a z předlohy si to bere spíš jen inspiraci a celý koncept Elder Gods je tu úplně vymazán. Pickmanův model taky nebyl úplně stejný ale přesto dokázal zachytit podstatu předlohy lépe než tohle. ()

UncleG

"Pohádka o tom, jak Rona vy-vízlil Peter Pettigrew"... Rozhodně nějvětší přeslap celé série. Nuda bez nápadu nebo originálnější myšlenky. Pasáže s "rádoby-strašidelným bubákem", co vypadá jak špatně vyrederovaná Grootva bába, byly stejně nudné a prázdné jako zbytek stopáže. Do zmatlanýho příběhu navíc odkudsi náhodně napadala kopa postav bez osobnosti, motivace nebo vůbec sebemenšího důvodu existence. Tohle k hororu ani z dálky nepřičuchlo a velkej Ejč Pí se, chudák, v hrobě třicetkrát vobrátil, když mu z povídky uvařili guláš. Celkově velký špatný. ()

Draconian

Přiznám se, že ačkoliv mám od HPL vše, povídku jsem si už moc nepamatoval...tak jsem si ji musel trochu osvěžit. No ani se nedá hovořit o adaptaci, spíš jen inspiraci. Z původní povídky tu zůstal jen hlavní hrdina, čarodějnice, její dům a onen Hnědý Jenkin. Nevadí mi, že je příběh jiný, protože v zásadě není špatný, ale provedení je místy velmi křečovité a působí krkolomně. To je mnohdy vidět i na hercích. Děj je někdy pomalý a jindy se udělá podivný zrychlení dějový kotrmelec. Ztvárnění čarodějky je super, stejně tak ten malej hajzlík, ale třeba scéna roztříštění skla v kostele se v rámci efektů vůbec nezdařila. I přes kritiku jsem ale docela spokojený i díky závěru. 70% ()

Oup

Pekná duchárska časť, teraz sme sa moc nehrali na strach. A pretože kvôli tomu to pozerám, tak nižšie hodnotenie. Skôr išlo o takú temnejšiu poviedku o sile bratskej lásky. Málinko vykrádačka iných známych filmov.  V komentárch ma velice baví nejaký tragéd Trevor, ktorý nepozná význam výrazov ktoré používa a pritom sa snaží byť hrozný intelektuál. Ľudia si sem prídu pozrieť názor na film, nejaké tie slová, ktoré im uzrejmia o čo asi pôjde a musia čítať tieto odpady pologramotnej lúzy odbavujúcej sa na vlastnej dezilúzii. ()