Profesionální zloděj Nick Wells je rozhodnut skončit s dosavadním způsobem obživy. Má už dost a je ve věku, kdy se chce usadit, žít v klidu se svojí přítelkyní Dianou a věnovat se svému koníčku - jazzovému klubu, který v Montrealu vlastní. Ale překupník Max, jeho přítel a finanční partner, dostal tip na krádež století. Nabídka je tak lákavá, že Nick je posléze ochoten vzdát se i obou zásad, jimiž se vždycky ve své nelegální profesi řídil. Až dosud pracoval jako sólista a nikdy ne ve městě, kde žije a těší se skvělé pověsti. Jenže montrealský celní sklad za mimořádných bezpečnostních opatření střeží skutečný poklad - zlaté žezlo z francouzského královského dvora. Všechny "vstupní informace" dodal Maxovi a posléze Nickovi mladý, nesmírně talentovaný zloděj Jack, který se chce účastnit velice složité a do detailu promyšlené akce, v níž nic nebylo ponecháno náhodě. Chce si zajistit rovný podíl na závratné sumě Zpočátku všechno probíhá podle společně propracovaného plánu a Nick dlouho netuší, že Jack má ještě jiný, svůj vlastní... (oficiálny text distribútora)

choze

Silně obsazený, řemeslně natočený, ale scenáristicky rutinní komorní heist, krčící se ve stínu De Nirových předchozích lupičských pecek Heat a Ronin, i epičtějších a více sexy prvních Danny parťáků z téhož roku. Škoda, s lepším scenáristou a režisérem z toho mohla být druhá Barva peněz, kterou to připomene zápletkou párující vyklidněného veterána a dravého nováčka ve světě podvodů. ()

castor

Kolikrát jsme už zažili, že někdo musí z důchodu zpět do služby, případně těsně před ním se nechá zlákat poslední fuškou? Když se v dané hře představí trio výtečných herců tří generací, rádi se necháme zlanařit i my. Zvlášť když tu na jedné straně stojí letitá zkušenost a na druhé mladická dravost. A cenná kořist může být klidně za desatero horami. Ve zlodějském filmu často záleží na scénáři. Pokud je blbě vystavěný nebo jednoduše překombinovaný, přestane nás dění na plátně zajímat. Pánové scénáristé nás tady bohužel dokáží překvapit jen velmi málo, Frank Oz je přeci jenom ryze komediální tvůrce, ač tenhle krok do neznámých vod ukočíroval se ctí. Staromódně podané, herecky velmi slušné, neokázalé, ovšem rafinovanosti/nápaditosti bych si příště prosil krapet víc. ()

Shakers

Robert De Niro zrovna môj obľúbený herec nieje, ale keď sa tam primieša Ed Notron a podniknú spolu ničo veľmi zaujímavé tak prečo nie?Postupne som si De Nira obľúbil a časom mi aj dokázal, že je to jednoducho pán herec.Ed Norton vôbec nezaostával a postihnutého upratovača zahral skvelo.Film ma super tempo, skvelých hercov a výborné napínavé finále. 80% - 4* ()

altaica

PRO MUŽE:Jo. Ještě jednu. Jednu poslední. Poslední velkou ránu a pak od toho jdu. Kolik starých pardálů si to stejně, jako zde Nick (R.DeNiro), říkalo v jiných filmech a dojeli na to. K tomu nový, mladý parťák Jack (famózně zahraný E.Nortonem) – tvrdý, inteligentní, schopný. Schopný všeho? Chce mít respekt. Respekt se podmínkou důvěry. Jdou na věc. Musí si věřit. Mohou si vůbec věřit? Kasaři bývali šlechtou mezi kriminálníky. Vidět jejich dnešní následovníky, s pečlivou přípravou, technickýma vychytávkama a na minuty sestaveným plánem... Vidět je přečůrávat nejnamakanější bezpečnostní zařízení. Lahůdka i pro laiky. Jen.. jen to napětí, to opět chybí. Ve srovnání se žánrově obdobným, o dva roky starším filmem Past, tak je to slabota. Scénárista si odskočil od školních dokumentárních filmů o účetnictví a zkusil krimi thriller. A měl to nechat jinému. Tomu, co to umí. Ale přes to všechno, slušný nadpůměr a zasloužené 3*.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Pani, vona mu to řikala. Řikala,že jako esli s ní chce bejt, tak jako že jó, ale musí toho nechat. No a co von? Začal se cukat a že taky jakože jó, ale musí eště jednu fušku a pak bude sekat latinu. Tak se sbalila a šla, ať prej von příde, až bude po tý fušce, a pak se uvidí. No bodejť přece neni ňáká hej nebo počkej a nebude za nim chodit do lochu, dyž ho čapnou. Nó tak von nadšenej z toho nebyl, ale vzal ten melouch skzevá ty těžký love, co z to měly bejt. No a jak to dopadlo se dozvíte z filmu.          HLÁŠKA:Kde je Johny? Schytal to v Istambulu. Rovnou do krku. Takovej bezva kluk. Fajn a je mrtvej. Chceš si povídat, nebo se na to podíváš? Jak dokážeš, že jsi čistá? Mohla bych tě vopíchat. To by šlóo.. To je to, co se mi na tobě líbí, protože TY, rozhodně nejsi jako ostatní. ()

slovan1

Kdo s koho na mě působil takovou mdlou, utáhanou atmosférou. Druhá půlka, kdy se konečně šlo na věc, už příjemnější. Edward Norton opět ukázal, že zahraje opravdu i dementa. Robert De Niro chce jít ve filmu do důchodu, buď to tak dobře zahrál, nebo chce skončit i s hraním. Celkově si myslím, že vykrást trezor jde i za hoďku a půl. Konec povedený. ()

• Marlon Brando se odmítal ve své poslední scéně usmívat, takže jeho nepatrný úšklebek byl dodatečně přidán počítačem. (Satan)