Táta v nesnázích

Komédia / Rodinný
Česko, 2023, 12 h 12 min (Minutáž: 45–51 min)

Scenár:

Benjamin Tuček, Marek Matoušek, Radovan Snítil (viac)

Kamera:

Miloslav Holman

Martin Pechlát, Jitka Schneiderová, Agáta Kryštůfková, Štepánka Fingerhutová, Veronika Divišová, Petra Hřebíčková, Aneta Kernová, Bořek Slezáček (viac)

Petr, rozvedený padesátník a správce bazénu, zasvětil celý svůj život výchově tří dcer. Kvůli rodině se vzdal i kariéry úspěšného plavce. Viki, Laura a Alex už ale začínají žít vlastní, nezávislý život, a tak se konečně rozhodne věnovat víc sám sobě. Veden heslem „Padesát je nových třicet” se pustí do hledání lásky. Od jeho posledního rande ale uběhla spousta let, takže se bude muset vrátit do formy a nabýt ztracené sebevědomí. Zamiluje se, prochází zklamáním, přesto pokračuje v randění a doufá, že najde tu pravou. A aby to všechno bylo ještě složitější, jeho dcery, zkoušené životem a láskou, se jedna po druhé stěhují zpět do rodného hnízda a obrátí dům vzhůru nohama. (TV Nova)

ostravak30

Táta v nesnázích je takový typ seriálu jakým je Osada kupříkladu. Působí de facto pohodově, rodinně a nenásilně. A když je divák trpělivý, najde se i nějaká vtipná scéna nebo dialog. Že postavy řeší hlavně milostné trable je vlastně jasné. Vždyť to tak bývá v každém druhém seriálu. Martin Pechlát je výborná volba, sympatičtí jsou i další mladí herci. Snažím se Tátu taky posuzovat v kontextu s tvorbou ostatních televizí. Převládají kriminálky a studiovky typu Zoo. Pravda, v poslední době roddiných seriálů přeci jen přibývá. A není divu. Diváci se na ně obrací stále častěji, přesyceni ohranými tématy a vyčerpanými žánry. Od tohoto seriálu nelze čekat nic jiného, než že se jedná o oddychovku. Za to však řemeslně dobře zpracovanou, vizuálně hodně přitažlivou a herecky opravdu dost sympatickou. ()

rigby

Původně jsem chtěl dát mnohem vyšší hodnocení. První díl byl na plných pět hvězdiček, naprosto svěží a originální bomba. Dalších pár dílů nadšení postupně sláblo, ale stále se jednalo o lepší průměr. Na každý díl jsem se moc těšil. Obsazení velmi sympatické, kladné, až sluníčkové. Skvělá doprovodná muzika, výborná kamera, dokonce to i mezi postavami krásně jiskřilo. Tohle vydrželo do konce "první série", tj. do 8. dílu. Pokračování už bylo velmi slabé, možná průměrná telenovela bez větších zápletek, vlastně až zbytečné. Ale i tak za tuto povedenou novinku dávám 3+ ()

heyda

Na české poměry skvělý rodinný seriál, který velmi vkusně balancuje komediální a vážnou rovinu. Navíc fantasticky napsaný, což je mezi českými seriály unikát. Škoda, že má jen 16 dílů, naprosto bez problému by to utáhlo ještě 2 další série po 8 dílech. Ale co už. Za mě rozhodně palec nahoru a opět musím vyzdvihnout produkci Voyo, která mílovými kroky utíká Primě a o Barrandovu radši nemluvím. :D ()

monolog

Až mě překvapilo, že to není úplná blbost, jako všechny ostatní české seriály. Naopak musím říct, že se povedlo vymyslet jak zábavný děj, tak dobře napsané postavy a dialogy. Jen škoda, že to po pár dílech tak náhle skončilo. Myslím, že by ještě bylo co říct. Slušní a sympatičtí herci v čele s charismatickým Pechlátem do svých rolí sedí. A co víc, Pechlát utáhne jak dramatickou, tak komickou linii. Nevím, jak moc je podobný v soukromí své postavě, ale sakra, s tím bych si rád pokecal u piva... Já osobně vytýkám jen to, že to má málo dílů. Ale říkám si, že takto kvalitní seriál u nás nevznikl tak strašně dlouho, že je to možná dobře, protože by byla škoda to posrat. ()

kajas

Na Tátu v nesnázích jsem se původně vůbec dívat nechtěla, ale zaujaly mě příznivé recenze po pilotní epizodě, a tak jsem to s rodinným seriálem z produkce televize Nova přece jenom zkusila. Martin Pechlát už dříve dokázal svůj komediální talent a byl rozhodně tahounem celého seriálu. S představitelkami svých dcer má výbornou přirozenou chemii a první díly byly opravdu příjemné oddychovky. V druhé polovině seriálu se ale více hraje i na dramatickou notu a výrazná změna nálady mi úplně nesedla. Přesto se jedná o nadprůměrný nekriminální seriál, na který se klidně ráda podívám znovu. ()